Jak ułożyć krótkie włosy

Układanie krótkich włosów nie powinno przysparzać problemów, dlatego mówi się, że mężczyźni mają łatwiej. Czy rzeczywiście krótkie włosy są bezproblemowe? Przecież krótkie fryzury też wymagają pielęgnacji i stylizacji. Zatem, jak układać krótkie włosy?

Co znajdziesz w artykule?

Jak ułożyć krótkie włosy?

Krótkie włosy męskie wbrew pozorom nie ograniczają stylistów. To od nich najlepiej czerpać wiedzę, jak powinno wyglądać układanie krótkich włosów. Krótkie włosy można bowiem uczesać na wiele sposobów. Wszystko zależy od cięcia, jakie zostało zastosowane. Dziś wiemy, że styliści fryzury potrafią ułożyć krótkie włosy na wiele sposobów. Wystarczy inaczej podciąć, zaczesać lub wymodelować, by krótka fryzura zyskała zupełnie inny wygląd. Trzeba jednak pamiętać, że dobierając fryzurę, musimy kierować się wieloma czynnikami m.in. kształtem głowy, proporcjami twarzy czy panującymi trendami. No właśnie, fryzura musi nie tylko pasować do wyglądu, ale powinna również być atrakcyjna. Jak ułożyć krótkie włosy, by była to fryzura modna?

Krótkie fryzury - jak je układać?

Krótkie włosy u mężczyzn nie wychodzą z mody, choć zmieniają się trendy na ich układanie. Krótkie włosy są oczywiście łatwiejsze w pielęgnacji, ale nie oznacza to, że wystarczy je myć i czesać. W zależności od fryzury, włosy wymagają odpowiedniego uformowania, regularnego podcinania i stosowania kosmetyków do stylizacji. Posiadając krótką fryzurę, musimy być świadomi, że nasze wizyty u fryzjera będą częstsze. Włosy szybko rosną i krótkie fryzury bardzo szybko przestają być wówczas atrakcyjne. Jeśli więc zależy nam na utrzymaniu stylowej fryzury z krótkich włosów, w swój kalendarz należy wpisać regularne wizyty u fryzjera (np. raz na 2-3 tygodnie).

Krótkie włosy bez fryzjera?

Oczywiście, nie każda krótka fryzura wymaga chodzenia do fryzjera. Jeśli jest ona prosta, a Ty posiadasz umiejętności do samodzielnego strzyżenia – możesz obejść się bez wizyty w salonie. Wielu mężczyzn wybiera samodzielne strzyżenie włosów maszynką. To urządzenie jest proste w obsłudze i tak naprawdę nie da się nim wiele popsuć. Wystarczy wiedzieć, na jakiej wysokości ustawić ogranicznik (nakładkę na ostrzach) podczas strzyżenia kolejnych partii głowy.

Krótkie fryzury dla mężczyzn – jak układać?

Układanie krótkich włosów zależy od sposobu cięcia. Każda fryzura wychodząca spod ręki fryzjera wymaga nieco innych zabiegów. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym rodzajom cięć krótkich, by dobrać do nich odpowiednie ułożenie.

Fryzura na rekruta

To chyba najprostsza fryzura do układania. Jeżyk na całej głowie to strzyżenie kilka milimetrów od skory na jedną wysokość. Taką fryzurę można bez problemu stworzyć samodzielnie maszynką. Układanie krótkich włosów w tym przypadku może być ograniczone do umycia głowy. Włosy na jeżyka sterczą do góry, więc nie da się ich zaczesać. Wystarczy przetrzeć głowę mokrymi dłońmi. Jeśli włosy zbytnio się puszą, można je zwilżyć jakimś kosmetykiem, który je uporządkuje np. niewielką ilością żelu do włosów.

Bardzo przycięty tył i boki, krótka góra

To klasyczne cięcie, wręcz ponadczasowe. Włosy z tyłu głowy i po bokach są bardzo krótko wygolone. Nieco dłuższe włosy są na górze i to im należy poświęcić chwilę na ułożenie. Jak ułożyć krótkie włosy na górze? Można je postawić do góry np. przy użyciu pianki do włosów czy glinki stylizującej. Można też zaczesać je na bok lub do tyłu. Zazwyczaj w tym rodzaju fryzury włosom nadaje się połysk, więc można tu użyć żelu lub brylantyny. Zaczesanie robimy przy pomocy grzebienia o gęstym rozmieszczeniu ząbków.

Jak ułożyć krótkie włosy z wyciętym przedziałkiem?

Bardzo modne ostatnio są fryzury z wyraźnie zaznaczonym przedziałkiem. Zwykle poza zróżnicowaniem wysokości cięcia włosów, przedziałek dodatkowo się wygala na milimetr lub dwa, by mocno zaakcentować jego linię. Utrzymanie takiej fryzury w ładnej formie wymaga takiego zaczesywania włosów, by wyeksponować przedziałek. Dłuższe włosy przy przedziałku zaczesujemy grzebieniem na jedną stronę i gładko przyczesujemy, utrwalając odpowiednim kosmetykiem stylizującym np. glinką czy pastą. Tu też można zastosować efekt połysku – wówczas przyda się nam do tego żel do włosów lub brylantyna. Taka błyszcząca fryzura mocno nawiąże do powojennej elegancji.

Krótka fryzura z dłuższą grzywką

Czasem mężczyźni wybierają fryzury krótkie z wydłużoną grzywką. Całą pielęgnacja i ułożenie fryzury skupia się więc na tej dłuższej części włosów. Najczęściej grzywkę zaczesuje się w tej fryzurze do góry. Mężczyźni używają do tego grubej okrągłej szczotki i suszarki. Do utrwalenia tego ułożenia należy użyć produktów stylizujących, które nie obciążają włosów np. pudru do włosów.

Krótka fryzura artystyczna

Jak układać krótkie włosy męskie? Jeśli zdecydowaliśmy się na fryzurę artystyczną np. z kreatywnym wycięciem po bokach, będzie to wymagało od nas więcej czasu poświęconego na utrzymanie tego efektu. Włosy powinny być odpowiednio przyczesywane, by nie zarastały na wycięty wzór, a samo wycięcie trzeba odświeżać czasem nawet raz na tydzień. Podobnie z włosami równo podciętymi zaczesanymi na czoło. Tu też trzeba dbać, by włosy zawsze były zaczesane do przodu. Artystyczny rodzaj fryzury zwykle obserwujemy u osób ekstrawaganckich np. piłkarzy czy celebrytów, którzy lubią się wyróżniać z tłumu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Najpopularniejsze fryzury z krótkich włosów to bardzo krótkie boki i nieco dłuższa góra. Górna część włosów może być zaczesana na bok z wyraźnym przedziałkiem lub postawiona do góry (odbita od nasady głowy). Taki typ fryzury wysmukla twarz, dlatego krótkie strzyżenia są zalecane mężczyznom o okrągłym lub kwadratowym typie twarzy. Krótkie włosy nie sprawdzą się w przypadku owalnego kształtu twarzy lub u mężczyzn z odstającymi uszami. Krótkie włosy mocno kierują uwagę na twarz, dlatego jeśli chcesz ukryć na niej jakiś mankament, warto postawić na fryzurę nieco dłuższą.

Potrzebujemy do tego zarówno akcesoriów, jak i kosmetyków. W przypadku krótkich włosów lepszy do czesania jest grzebień, który sprawdzi się również do rozprowadzania na włosach kosmetyku do stylizacji. Przy krótkich fryzurach najlepsze grzebienie to te z dużym zagęszczeniem ząbków. Grzebień poza nadaniem fryzurze kierunku układania się, sprawdzi się idealnie do rozprowadzania na włosach kosmetyku stylizującego np. brylantyny czy glinki.

Jak układać krótkie włosy? Jeśli posiadamy nieco dłuższą górę w swojej fryzurze, grzebień możemy zastąpić szczotką do włosów. Poza właściwościami rozczesującymi, ma również działanie masujące, co jest świetnym zabiegiem dla cebulek włosów. Szczotka masując głowę, wzmacnia cebulki włosa i poprawia ukrwienie skóry.

Pamiętaj, że najlepszej jakości szczotki do włosów oraz grzebienie do włosów znajdziesz w sklepie Facetaria.pl.

Jak ułożyć krótkie włosy przy pomocy kosmetyków?

Do utrwalania i formowania fryzury przyda się nam produkt do stylizacji np. żel do włosów, pasta do włosów, glinka do włosówpomada do włosów lub brylantyna. Rodzaj tego kosmetyku należy dobrać pod kątem efektu, jaki chcemy uzyskać. Niektóre z powyższych produktów nadają np. fryzurze blask, inne sprawiają, że włos jest matowy.

Dla uzyskania połysku i utrwalenia najlepsze są brylantyny i żele do włosów. Są one trochę obciążające włosy, ale przy krótkich fryzurach można stosować je bez obaw. Nie zalecamy jedynie korzystania z brylantyny czy żelu przy włosach przetłuszczających się

By uzyskać matowe wykończenie, a jednocześnie wystylizować swoją krótką fryzurę, najlepiej użyć pasty do włosów, pudru czy glinki. Do użycia wykorzystujemy jedynie niewielką ilość tego produktu

Pamiętaj, by wybierając produkt, który pozwoli nam na ułożenie krótkiej fryzury, kierować się również elastycznością włosa i jego grubością. Im twardszy, mniej elastyczny włos – tym kosmetyk stylizujący musi być silniejszy. Niemal wszystkie produkty stylizujące można dobrać pod kątem mocy utrwalenia. Najlepsze kosmetyki i akcesoria do układania włosów znajdziecie w Facetaria.pl

Przeczytaj także:

Jaki krem na suche dłonie

Pędzel do golenia z borsuka

Woda po goleniu bez alkoholu