Golenie maszynką na żyletki - porady praktyczne

Maszynka do golenia na żyletkiGolenie tradycyjną maszynką na standardowe żyletki zapewnia bardzo gładkie golenie tuż przy skórze i do tego jest ekonomiczne ze względu na niski koszt żyletek nawet najlepszych producentów nawet w porównaniu z maszynkami jednorazowymi lub wkładami Mach 3 i Fusion. Dodatkowo jednorazówki są lekkie przez co niewygodnie leżą w dłoni a odpowiedni ciężar maszynki żyletkowej zapewnia pewniejsze ruchy ręki i odpowiedni nacisk na goloną skórę a tym samym większy komfort golenia. Jednakże golenie maszynką żyletkową wymaga od mężczyzny odrobiny wprawy.

Oto kilka wskazówek od ekspertów jak golić się maszynką na żyletki, aby uzyskać optymalny efekt:

  • Zwilż zarost najlepiej ciepłą wodą i po chwili nałóż odpowiednią ilość kremu lub mydła do golenia.
  • Do nakładania dla optymalnego efektu zmiękczenia zarostu zawsze używaj pędzla do golenia, wówczas piana dociera nawet w najmniejsze szczeliny zarostu,co ma szczególne znaczenie dla mężczyzn z gęstym i twardym zarostem.
  • Nie spiesz się z nakładaniem piany, wykonuj masujące koliste ruchy pędzlem po twarzy, pozwól pianie dobrze zmiękczyć zarost. Używając wysokiej jakości kremów do golenia o nowoczesnej formule i składzie (bogatych w nadające ślizg silikony oraz substancje nawilżające) a zapewnisz maszynce optymalny ślizg i łatwe ścinanie zarostu.

Golenie kierunkiUpewnij się, że głowica maszynki i uchwyt są połączone na sztywno, jednak nie dokręcaj śruby na siłę do końca. Jeśli głowica jest unieruchomiona oznacza to prawidłowe ułożenie żyletki w maszynce. Można rozpocząć golenie. Trzymaj maszynkę pod kątem ok. 30 stopni w stosunku do golonej skóry. Zacznij od policzków i gol zgodnie z kierunkiem wrastania twojego zarostu lekko przyciskając maszynkę do skóry. Kiedy dojdziesz do szyi wolną ręką lekko naprężaj skórę w golonych miejscach. Przy pierwszych kilku goleniach nie zrażaj się drobnymi zacięciami, tylko praktyka czyni mistrza, już po kilku razach zobaczysz jak szybko nabierasz pewności i wprawy. Na skaleczenia zastosuj kostkę lub sztyft ałunu – błyskawicznie zasklepi rankę. Komfort i efekt gładkiej skóry będzie najlepszą i satysfakcjonującą nagrodą.

Dodatkowa wskazówka dla wprawnych praktyków:

Lekko poluźniając uchwyt w maszynkach żyletkowych 2 lub 3 częściowych (ok. 1/2 obrotu) zmienisz kąt nachylenia ostrza co ułatwi ci golenie w miejscach konturów oraz podcinanie baczków czy stylizację bródki. Zawsze dokręcaj śrubę na sztywno gdy powracasz do normalnego golenia.

Wybór żyletek:

Wypróbuj żyletki od różnych producentów, tak aby znaleźć optymalną dla siebie. Każda skóra i zarost jest inny -  więc nie da się bez wypróbowania określić jaka żyletka będzie najbardziej odpowiednia dla Twojej skóry. Tu nie zawsze obowiązuje prosta zasada droższy = lepszy. Bardzo często się zdarza się że tańsze żyletki będą bardziej odpowiednie dla Twojej skóry i zarostu. Polecamy nasz firmowy zestaw testowy żyletek od 5 różnych producentów. Spróbuj się każdą ogolić i wybierz najbardziej odpowiednią dla siebie.

Poniżej filmik od Baxter of California w języku angielskim pokazujący rytuał golenia maszynką na żyletki:

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro