Golenie maszynką na żyletki - porady praktyczne

Golenie tradycyjną maszynką na standardowe żyletki zapewnia bardzo gładkie golenie tuż przy skórze i do tego jest ekonomiczne ze względu na niski koszt żyletek nawet najlepszych producentów nawet w porównaniu z maszynkami jednorazowymi lub wkładami Mach 3 i Fusion. Dodatkowo jednorazówki są lekkie przez co niewygodnie leżą w dłoni a odpowiedni ciężar maszynki żyletkowej zapewnia pewniejsze ruchy ręki i odpowiedni nacisk na goloną skórę a tym samym większy komfort golenia. Jednakże golenie maszynką żyletkową wymaga od mężczyzny odrobiny wprawy. maszynka do golenia na zyletki

Oto kilka wskazówek od ekspertów jak golić się maszynką na żyletki, aby uzyskać optymalny efekt:

Zwilż zarost najlepiej ciepłą wodą i po chwili nałóż odpowiednią ilość kremu lub mydła do golenia.
Do nakładania dla optymalnego efektu zmiękczenia zarostu zawsze używaj pędzla do golenia, wówczas piana dociera nawet w najmniejsze szczeliny zarostu,co ma szczególne znaczenie dla mężczyzn z gęstym i twardym zarostem.
Nie spiesz się z nakładaniem piany, wykonuj masujące koliste ruchy pędzlem po twarzy, pozwól pianie dobrze zmiękczyć zarost. Używając wysokiej jakości kremów do golenia o nowoczesnej formule i składzie (bogatych w nadające ślizg silikony oraz substancje nawilżające) a zapewnisz maszynce optymalny ślizg i łatwe ścinanie zarostu.

Golenie kierunkiUpewnij się, że głowica maszynki i uchwyt są połączone na sztywno, jednak nie dokręcaj śruby na siłę do końca. Jeśli głowica jest unieruchomiona oznacza to prawidłowe ułożenie żyletki w maszynce. Można rozpocząć golenie. Trzymaj maszynkę pod kątem ok. 30 stopni w stosunku do golonej skóry. Zacznij od policzków i gol zgodnie z kierunkiem wrastania twojego zarostu lekko przyciskając maszynkę do skóry. Kiedy dojdziesz do szyi wolną ręką lekko naprężaj skórę w golonych miejscach. Przy pierwszych kilku goleniach nie zrażaj się drobnymi zacięciami, tylko praktyka czyni mistrza, już po kilku razach zobaczysz jak szybko nabierasz pewności i wprawy. Na skaleczenia zastosuj kostkę lub sztyft ałunu – błyskawicznie zasklepi rankę. Komfort i efekt gładkiej skóry będzie najlepszą i satysfakcjonującą nagrodą.

Dodatkowa wskazówka dla wprawnych praktyków:

Lekko poluźniając uchwyt w maszynkach żyletkowych 2 lub 3 częściowych (ok. 1/2 obrotu) zmienisz kąt nachylenia ostrza co ułatwi ci golenie w miejscach konturów oraz podcinanie baczków czy stylizację bródki. Zawsze dokręcaj śrubę na sztywno gdy powracasz do normalnego golenia.

Wybór żyletek:

Wypróbuj żyletki od różnych producentów, tak aby znaleźć optymalną dla siebie. Każda skóra i zarost jest inny -  więc nie da się bez wypróbowania określić jaka żyletka będzie najbardziej odpowiednia dla Twojej skóry. Tu nie zawsze obowiązuje prosta zasada droższy = lepszy. Bardzo często się zdarza się że tańsze żyletki będą bardziej odpowiednie dla Twojej skóry i zarostu. Polecamy nasz firmowy zestaw testowy żyletek od 5 różnych producentów. Spróbuj się każdą ogolić i wybierz najbardziej odpowiednią dla siebie.

Poniżej filmik od Baxter of California w języku angielskim pokazujący rytuał golenia maszynką na żyletki:

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku