Grzebień męski

Najlepszy grzebień do włosów to taki, który jest dobrze dobrany do naszych potrzeb. Grzebień do włosów może być produktem luksusowym, o czym świadczy nasza oferta grzebieni ręcznie wykańczanych. Jaki jest najlepszy grzebień do włosów? 

grzebień kieszonkowy w skórzanym etui kentGrzebień do włosów

Grzebień męski do włosów to popularne akcesorium do rozczesywania fryzury z krótkich włosów. Spokojnie zastępuje szczotkę do włosów, jeśli nasza fryzura nie jest zbyt bujna. Grzebień do włosów nie tylko świetnie daje sobie radę z rozczesywaniem, dobrze też wyczesuje z włosów rozmaite zanieczyszczenia, które się nagromadziły w ciągu dnia na głowie. Grzebień do włosów przydaje się również do rozprowadzania kosmetyków do modelowania fryzury np. wosku do włosów czy żelu. Męskie grzebienie do włosów występują w szerokiej ofercie. Różnią się między sobą wielkością, kształtem, surowcem, z którego je wykonano.

Męski grzebień a rozstaw i rozmiar ząbków

Najpopularniejsze męskie grzebienie do włosów są podłużne, posiadające ząbki na całej jego długości. Jedni mężczyźni preferują aby ząbki były w połowie gęsto rozstawione a drugiej rzadziej inni wolą ten sam rozstaw ząbków na całej długości grzebienia. Do włosów gęstych, falowanych i kręconych bardziej sprawdzi się grzebyk o szerszym rozstawie ząbków, przy włosach rzadszych lepiej poradzi sobie grzebień z gęstymi, cieńszymi ząbkami. Mniej popularnym modelem wśród mężczyzn ale za to chętnie używanym przez fryzjerów i barberów jest grzebień z wydłużonym uchwytem. Ten rodzaj jest większy i zwykle ma rzadziej rozmieszczone ząbki. Najpopularniejsze wśród mężczyzn są grzebienie kieszonkowe, czyli albo małych rozmiarów albo składane w pół– ten rodzaj świetnie sprawdza się w podróży, ale też może być na naszym wyposażeniu przez cały dzień, bo da się go ukryć w kieszeni. Jednym z najpopularniejszych grzebieni składanych jest KENT grzebień męski składany 82T lub uwielbiany przez dżentelmenów starszej daty grzebień składany z klipem KENT 20T. Jesli chodzi o małe wygodne męskie kieszonkowce nie ma słynniejszego niż SLIM JIM grzebień męski kieszonkowygrzebień kent składany z klipem

Wśród ciekawych kształtów wyróżnia się też grzebienie do stylizacji. Ten rodzaj grzebienia nie służy do czesania a jedynie układania fryzury i jest wykorzystywany w salonach fryzjerskich. 

Grzebień do włosów należy dobrać do swoich własnych upodobań i rodzaju fryzury. Rzadsze włosy potrzebują grzebienia z gęstym rozstawem ząbków, bardziej gęste włosy lepiej czesze się grzebieniem większym, z większym rozstawem ząbków. Wielkość grzebienia i jego kształt należy dobrać tak, by czesanie było wygodne. grzebień męski Slim Jim

Najlepszy grzebień do włosów

Najlepszy grzebień do włosów to taki, który wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, a jego wykończenie było bardzo dokładne. Nikt nie lubi kiedy grzebień ma zbyt ostre, źle wykończone ząbki, które drapią skórę głowy. Najlepsze grzebienie do włosów wykończone są ręcznie, co gwarantuje ich najwyższą jakość. Grzebienie do włosów z serii handmade marki KENT to przykład  najbardziej luksusowych akcesoriów do czesania. Najlepszy grzebień do włosów nie powinien podrażniać skóry głowy podczas czesania i szarpać włosów. Angielski producent Kent słynie ze swoich grzebieni i szczotek na całym świecie, grzebienie są ręcznie wykańczane a szczotki wykonane są z najwyższej jakości surowców, najsłynniejsze są te z naturalnej szczeciny. Historia Kenta sięga 1777 roku a firma otrzymała potwierdzenie gwarancji jakości swoich produktów od samej Królowej, wiele z produktów dostarczanych było na dwór królewski. Każdy z grzebieni KENTA oznaczony jest logo producenta, swoim symbolem lub nazwą własną jak Slim Jim oraz opatrzony gwarancją "hand made" czyli ręcznym wykończeniem. Najpopularniejsze modele męskie maja tradycyjny kolor imitujący kolor skorupy żółwia, prawdziwy dżentelmen zawsze miał niegdyś taki grzebyk w kieszeni.

Gdzie kupić grzebień do włosów?grzebień kent hand made

Gdzie kupić męski grzebień do włosów, który spełni najwyższe wymagania? Tylko w sklepie słynącym  z wysokiej jakości męskich akcesoriów do pielęgnacji. W Facetaria.pl znajdziecie szeroką ofertę grzebieni do włosów najlepszych marek. Tylko u nas kupisz grzebień do włosów niemal w każdym kształcie i rozmiarze.

Przeczytaj także:

Najlepsza szczotka do włosów

Żyletki do brzytwy

Kosmetyki do pielęgnacji brody