Męska depilacja stref intymnych

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn już dziś nikogo nie dziwi. Mężczyźni już dawno odkryli, że pomaga im to zachować lepszą higienę osobistą i jest po prostu wygodne. Męska depilacja stref intymnych nie powinna być zatem tematem tabu, ale jedną z ważnych kwestii pielęgnacyjnych mężczyzn. 

żel do higieny intymnej mil mil carbone

Męska depilacja stref intymnych

Męska depilacja stref intymnych polega na usuwaniu owłosienia z okolic, które nie są eksponowane. Niektórzy zatem mogą być zdziwieni, po co golenie miejsc intymnych u mężczyzn, skoro ich nie widać. A jednak zalet depilacji intymnej jest więcej niż tylko „ładny wygląd”. Wiedzą o tym kobiety, które w większości poddają się regularnie temu zabiegowi ze względów również higienicznych. 

Owłosienie łonowe czy owłosienie pośladków nie dla wszystkich jest atrakcyjne, a dla ich posiadaczy często bywa wręcz kłopotliwe. Zbyt bujne owłosienie miejsc intymnych to problem z higieną, szczególnie latem, gdy jest gorąco lub podczas aktywności fizycznych np. ćwiczeń w siłowni. Włoski jak wiadomo dodatkowo zwiększają poczucie nieświeżości, bo wchłaniają pot. Mycie niewydepilowanych miejsc intymnych jest bardziej kłopotliwe i zajmuje więcej czasu. Dodatkowo owłosienie może działać na skórę podrażniająco. Dla wielu osób męska depilacja stref intymnych to również większa atrakcyjność seksualna. maszynka do męskiej depilacji

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn – jak to robić?

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn nie różni się niczym od depilacji intymnej kobiet. Zabieg ten można przeprowadzić w specjalnym salonie kosmetycznym, ale z tego rozwiązania częściej korzystają panie. Mężczyźni czują się w tej sytuacji bardziej skrępowani. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest męska depilacja stref intymnych w warunkach domowych. Do tego zabiegu możemy użyć specjalnego kremu do depilacji, ale musimy uważać, bo miejsca intymne są bardzo wrażliwe i może dojść do podrażnienia na któryś ze składników kosmetyku. Najbardziej powszechnym sposobem na golenie miejsc intymnych u mężczyzn jest użycie maszynki do golenia. Warto wybrać taką specjalną do depilacji ciała, bo ma ruchomą głowicę, która dostosowuje się do nierównej płaszczyzny. Maszynka powinna być użyta razem z odpowiednim środkiem do zwiększenia ślizgu ostrza po skórze. Najwygodniej jest użyć kremu, do którego nie trzeba stosować pędzla do golenia, pianki do golenia lub specjalnego żelu bezpianowego.

Golenie miejsc intymnych u mężczyzn powinno być staranne i delikatne, bo bardzo łatwo o podrażnienia. Najlepiej robić to pod prysznicem, gdy ciało jest rozgrzane a owłosienie staje się bardziej podatne na ostrze.

Przeczytaj także:

Maszynka do golenia na łyso

Szampon do brody

Najlepsza pasta do włosów dla mężczyzn

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku