Jak wybrać TĄ najlepszą maszynkę do golenia

Golenie na mokro klasyczną maszynką na żyletki znowu staje się modne. Mimo dużego postępu technologicznego, świadomi mężczyźni sięgają po sprawdzoną metodę, która daje najlepsze rezultaty a poza tym dostarcza niepowtarzalnych wrażeń. Wybór najlepszej maszynki do golenia na żyletki nie jest prosty, choć ma największe znaczenie dla samego golenia na mokro. Jeśli nie wiesz, jaką maszynkę na żyletki wybrać, sprawdź, jakie modele są najchętniej wybierane przez golących. Ich doświadczenie może być tutaj bardzo pomocne. najlepsza maszynka do golenia na żyletki

Jak wybrać najlepszą maszynkę do golenia na żyletki?

Nie da się stworzyć rankingu maszynek, pod którym podpiszą się wszyscy użytkownicy maszynek żyletkowych. Maszynki do golenia na żyletki różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i konstrukcją, która ma ogromny wpływ na jakość golenia. Maszynka powinna być dostosowana do preferencji golącego, ale też i samego zarostu. Sprawdź, które modele maszynek żyletkowych najczęściej wybierają mężczyźni i czym się kierują.

Bardzo dużą popularnością cieszą się klasyczne modele maszynek  2 i 3-częściowych. Są one obecne na rynku bardzo długo, więc ich renoma jest długotrwała. Panowie doceniają w nich prostotę związaną z konserwacją, jak i przystępną cenę. Modele, które są kupowane najczęściej przez naszych klientów to takie bestsellery jak Futur Merkur Solingen i Muhle R89, R41, R89 Twist, R41 Twist. Dwie ostatnie maszynki należą do ulubionych przez koneserów sztuki golenia i tych bardzo doświadczonych golących. Nieco droższe od powyższych maszynek w tym segmencie są modele wyprodukowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która gwarantuje im większą odporność na uszkodzenia mechaniczne i długotrwałą użyteczność. To prawdziwe dzieła sztuki, które zachwycają swoim stylowym wyglądem. Do tych prestiżowych modeli, które sprzedają się najczęściej zaliczamy maszynki Muhle Rocca i Edwin Jagger 3one6. Coraz większą popularność zdobywają również modele 3-elementowe z wymienialnymi płytkami takie jak Rockwell Razors 2c i 6c. Pozwalają one w prosty sposób (przez wymianę płytki) dostosować stopień agresywności maszynki  do długości i kondycji zarostu, a także umiejętności golącego. Maszynka z wymienianymi płytkami zastępuje kilka odrębnych modeli, stąd ich rosnąca popularność. Także w naszym sklepie. Muhle Rocca maszynka do golenia na żyletki

Najlepsze maszynki na żyletki z górnej półki

Najlepsze maszynki do golenia na żyletki według tych najbardziej wymagających użytkowników to modele luksusowe, z górnej półki cenowej. Wysokie wymagania świetnie spełniają m.in. maszynki Rockwell 6s. Nowocześni mężczyźni, którzy lubią modny design i klasykę w świeżej odsłonie, najchętniej sięgają po modele maszynek, które mają innowacyjny wygląd oraz zastosowano w nich nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Do takich popularnych maszynek należą modele Merkur Futur w wersji satynowej lub polerowanej. Mają niebanalny wygląd i idealnie wpisują się w dzisiejsze trendy. Do kompletu można dokupić również pędzel z tej samej serii.

Najlepsze maszynki motylkowe

Początkujący i młodsi fani klasycznego golenia na mokro niemal zawsze na początku stawiają na modele maszynek jednoczęściowych tzw. motylki. Maszynki żyletkowe motylki pozwalają na szybkie opanowanie sztuki golenia i są bardzo łagodne dla skóry, a więc idealne dla cery młodej i podatnej na podrażnienia. Ulubione modele motylkowe to Timor Solingen 1322, 1321, 1340, 1328, 1329 różniące się między sobą wykończeniem i długością rączki. Młodzi użytkownicy maszynek na żyletki bardzo często stawiają również na model Rockwell 2c mający możliwość ustawienia jednego z dwóch stopni ekspozycji ostrza. Maszynka ta świetnie sprawdza się w nauce golenia na mokro i wybacza wiele błędów, które dzięki niej nie kończą się zranieniem. Teraz światowa oferta maszynek motylkowych powiększyła się o dobrze zapowiadającego się nowego gracza. Rockwell Model -T to luksusowa maszynka motylkowa łącząca w sobie łatwość zmiany żyletki z opcją regulacji ekspozycji ostrza (żyletki) od pozycji 1 do 6. 

jakie maszynki do golenia na żyletki Pozycja nr 1 jest bardzo łagodna i polecana do nabierania wprawy w operowaniu maszynką do golenia na żyletki a kolejne pozycje pozwolą na coraz dokładniejsze, gładkie golenie bez podrażnień, gdzie przy maksymalnych pozycjach 5-6 maszynka sprawnie poradzi sobie z długim zarostem a nawet goleniem brody. Rockwell Model-T jest bardzo starannie wykończony, ma przyjemną wagę (100g) pozwalającą na stabilne trzymanie w dłoni i gładkie golenie tuż przy skórze bez konieczności nadmiernego dociskania a więc zmniejszając ryzyko podrażnień i zacięć. Ten model maszynki to doskonały pomysł na prezent dla syna na przykład na 18 urodziny, elegancki, praktyczny i ponadczasowy. Rockwell Model-T sprzedawany jest w całkiem eleganckim opakowaniu prezentowym producenta a w zestawie otrzymujemy pudełeczko żyletek firmowych Rockwell oraz praktyczne etui ochronne na głowicę maszynki zabezpieczające przed uszkodzeniami w transporcie. 

Najlepsze 3-częściowe maszynki do golenia

W rankingu najlepszych maszynek do golenia nie sposób pominąć klasycznych modeli 3-elementowych charakteryzujących się kunsztownym ponadczasowym wzornictwem uchwytu maszynki. Najczęściej po tego rodzaju najlepsze maszynki do golenia na żyletki klienci sięgają przy okazji szczególnych okazji np. urodzin, rocznicy ślubu czy świąt, wybierając je jako luksusowy prezent dla taty, dziadka czy męża. Modele, które najczęściej stają się specjalnym upominkiem to Edwin Jagger  Chatsworth czy też Muhle Sophist z rączką z bawolego rogu lub z bardzo twardego i odpornego drewna Sophist Iron Wood. Do kompletu można dokupić również pędzel do golenia z tej samej serii. Muhle Sophist maszynka do golenia na żyletki bawoli róg

Maszynka do golenia na żyletki ranking

Jaka jest najlepsza maszynka do golenia na żyletki? To kwestia bardzo indywidualna. 

Maszynki klasyczne różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i budową, mają też różne dodatkowe funkcjonalności. Dla jednego mężczyzny ta najlepsza maszynka do golenia na żyletki to będzie agresywna maszynka do golenia na żyletki, a dla drugiego  ta łagodna maszynka do golenia na żyletki. Dla jednych topem jest ta dwuczęściowa, dla innych jednoczęściowa, a dla jeszcze innych najlepsza maszynka do golenia na żyletki składa się z trzech części. Nie można też porównywać maszynek ze względu na rodzaj zarostu. Są maszynki, które lepiej radzą sobie z twardym zarostem i te będą wybierane przez właścicieli takiej brody. maszynka do golenia na żyletki muhle r89

Warto poznać podstawowe różnice między maszynkami żyletkowymi, by wybrać taką, która odpowie na nasze potrzeby. Maszynki do golenia dzielimy między innymi na te agresywne i łagodne. Agresywna maszynka do golenia na żyletki to narzędzie wymagające wprawy w goleniu na mokro, łagodna maszynka do golenia na żyletki zwykle wybierana jest przez początkujących. O agresywności maszynki do golenia świadczy stopień ekspozycji ostrza. Maszynka do golenia na żyletki z regulacją ( Merkur Progress, Merkur Futur i Rockwell Razors) pozwala ustalić, jak bardzo ma być wyeksponowane ostrze i dostosować je do swoich umiejętności i rodzaju zarostu. Jest także wielu zwolenników maszynki z ukośną głowicą. Tzw. maszynka do golenia na żyletki slant jest ceniona m.in. za dokładne cięcie zarostu.

Ważna w wyborze może okazać się wygoda stosowania konkretnego modelu maszynki, dlatego znajdziemy zarówno miłośników maszynki jednoczęściowej, jak i wieloczęściowej. Najlepsza maszynka do golenia na żyletki może mieć również rozmaite zastosowania. Nie każdemu potrzebne jest golenie zarostu na twarzy. Czasem maszynka spełnia funkcję narzędzia podgalającego włosy lub depilującego ciało. Polecana dla pań i dla mężczyzn do depilacji ciała jest maszynka do golenia na żyletki z długą rączką ułatwiającą golenie nóg.

W swoim wyborze panowie kierują się także wyglądem maszynek. Ci co lubią klasykę, zwykle wybierają ponadczasowy model MuhleR89 czy R41 lub Merkur 38C. Powodzeniem cieszą się modele Merkur 42c i 41c stylizowane na najstarsze marki Gillette. Serca podbijają również nowe ekologiczne modele np. Muhle Rocca z korą brzozy lub piękna stylistyka retro maszynek Edwin Jagger.

Gdybyśmy mieli stworzyć ranking maszynek do golenia na żyletki, znalazłoby się w nim wiele różnorodnych modeli np. zarówno niemiecka maszynka do golenia na żyletki, jak i angielska maszynka do golenia na żyletki.

Nasi klienci najczęściej wybierają poniższe rodzaje: maszynka do golenia na zyletki ikon

 • maszynka do golenia na żyletki opinie (R89 Muhle), - światowy bestseller od lat
 • maszynka do golenia Rockwell Razors, 6s i 6c z 3 wymiennymi płytkami głowicy oraz Rockwell TModel z płynną motylkową regulacją.
 • maszynka do golenia na żyletki Muhle Rocca ze stali nierdzewnej
 • maszynka do golenia na żyletki Edwin Jagger - szeroka gama uchwytów oraz 3one6 ze stali nierdzewnej,
 • maszynki do golenia na żyletki jednoczęściowe Timor Solingen 1322, 1321, 1329
 • maszynki do golenia Timor z uchwytem ze stali nierdzewnej rewelacyjna relacja ceny do jakości,
 • maszynka do golenia na żyletki Merkur Futur z regulacją,
 • maszynka do golenia na żyletki Merkur Progress z regulacją,
 • maszynka do golenia na żyletki Merkur 42c replika Gilette,
 • maszynka do golenia na żyletki Merkur 41c replika Gillette,
 • maszynka do golenia na żyletki iKON.

Przeczytaj także: 

Golenie torsu

Najlepsze kosmetyki do brody

Golić z włosem czy pod włos

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku