Jednoczęściowe maszynki do golenia na żyletki

Najlepsze jednoczęściowe maszynki do golenia motylkowe ranking, które modele wybierane są najczęściej.

jednoczęściowa maszynka do golenia na zyletkiMaszynki do golenia na żyletki mogą mieć różną konstrukcję. Bardzo popularnym modelem jest tzw. motylek. Motylkowa maszynka do golenia to maszynka jednoczęściowa - ma wielu zwolenników, głównie ze względu na łatwość wymiany żyletki. W tym modelu do wymiany żyletki nie potrzeba rozkręcać całej maszynki, wszystko opiera się na prostym mechanizmie. Wystarczy pokręcić końcówką uchwytu, by głowica się otworzyła na boki (jak skrzydła motyla – stąd nazwa) i odsłoniła żyletkę.

Maszynki do golenia jednoczęściowe zwykle wybierane są przez początkujących użytkowników maszynek na żyletki. Po pierwsze – wymiana żyletki jest bezproblemowa. Po drugie – motylkowa maszynka to zwykle maszynka łagodna, która ogranicza ryzyko skaleczenia się podczas golenia. Jest idealna dla posiadaczy wrażliwej skóry, nie przyzwyczajonej jeszcze do regularnego golenia na mokro i ścierania naskórka. Motylkowa maszynka świetnie sprawdza się do golenia krótkiego, rzadkiego i miękkiego zarostu. Jeśli ktoś taki zarost właśnie posiada – motylek może mu służyć przez całe życie. 

Ciekawostką jest fakt, że maszynki do golenia motylkowe bardzo często wybierają również kobiety, które używają ich do własnej depilacji. Panie bardzo sobie cenią łagodność i wygodę golenia. Atutem jest też to, że ostrze w takiej maszynce nie zapycha się, więc można spokojnie golić nogi  długimi, nieprzerwanymi ruchami. Nie sposób wspomnieć jeszcze o jednej zalecie motylków. Modele te są zwykle najtańszymi wśród klasycznych maszynek do golenia na żyletki. Same żyletki to również nieduży wydatek. maszynka do golenia motylkowa

Najlepsze jednoczęściowe maszynki do golenia motylkowe – ranking

Patrząc na preferencje naszych Klientów, najbardziej popularne modele motylków to Timor Solingen 1321 i 1322 oraz wersje z wydłużoną rączką 1340, 1328, 1329. Timor Solingen to znany niemiecki producent akcesoriów do golenia ze stuletnią tradycją. Ich maszynki motylkowe biją rekordy sprzedaży w Niemczech, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Maszynki są cenione za solidność i efektowne wykończenie np. w czarnym chromie.

Wśród maszynek motylkowych popularnością cieszy się również model Rockwell RW1. Ma on wielu zwolenników, którzy cenią w tej maszynce tradycyjny, klasyczny design oraz wyjątkową relację jakości do ceny.

Super nowością w ofercie jednoczęściowych maszynek motylkowych jest maszynka Rockwell Model T. To długo wyczekiwane cacko od tego producenta, prace projektowe i testowe nad tym modelem maszynki trwały kilka ostatnich lat. W efekcie powstała przyjemnie ciężka (100g) i dość masywna, wygodna jednoczęściowa maszynka motylkowa z innowacyjną możliwością regulacji ekspozycji ostrza golącego (żyletki). Z pewnością jest to model godny rozważenia dla mężczyzn ceniących sobie tradycyjne maszynki do golenia z regulacją ekspozycji ostrza, w ostatnich latach brakowało takiej jednoczęściowej opcji maszynki do golenia na żyletki w ofercie producentów. Luke wypełnił z sukcesem kanadyjski Rockwell. rockwell model T

Do maszynek motylkowych pasują wszystkie standardowe żyletki. Bardzo szeroki wybór żyletek z całego świata  znajdziecie w naszym sklepie Facetaria.pl. Posiadamy żyletki każdego rodzaju – o różnym stopniu ostrości i twardości, a także cenie. Najtańsze i bestsellerowe żyletki dostępne w naszym sklepie to Derby i Astra. W ofercie mamy również najostrzejsze na świecie żyletki japońskie KAI i Feather.

Przeczytaj także:

Najlepsze pędzle do golenia włosie naturalne czy borsucze

Męska depilacja i golenie głowy

Najlepsze żyletki do golenia ranking