Najlepsze dla twojej skóry ekologiczne mydła w kostce i płynie do rąk, twarzy i ciała Saponificio Varesino

Ekologiczne mydła w kostce są w ostatnich czasach bardzo poszukiwanym produktem. Są cenione za delikatny skład oraz dbałość o środowisko. Produkcja mydeł Saponificio Varesino sięga roku 1945. To wtedy we włoskim miasteczku powstała pierwsza fabryka z rzemieślniczym wyrobem  mydeł. Ogromnym atutem marki jest fakt, że jej sława przetrwała do dziś i wciąż jest uznawana za kultową. 

mydła toaletowe saponificio varesino kokosowe

Tajemnicą jakości mydeł od początku była dbałość o recepturę oraz ręczne wytworzenie. Dziś, mimo upływu czasu i nowych technologii, fabryka Saponifico Varesino w dalszym ciągu ufa, że to człowiek a nie maszyna najlepiej dopilnuje procesu technologicznego na każdym etapie produkcji. Maszyny w fabryce służą tylko do czynności technicznych np. mieszania czy gotowania, zaś człowiek jest odpowiedzialny za ostateczny „kształt” wytworzonego mydła.

Ciekawym jest fakt, że mydła toaletowe Saponificio Varesino kultywują produkcję w tzw. kotle. To rzemieślnicza tradycja, której marka jest wierna. Gwarantuje ona, że produkt końcowy ma doskonałą jakość – pod każdym względem. Kotły to ogromne, stalowe pojemniki ze stożkowatym dnem ułatwiającym oddzielanie się ługu. To w takich kotłach gotuje się i miesza składniki na mydło. Praktycznie większa część produkcji odbywa się w kotle, potem pozostaje tylko wysuszyć powstałą masę i uformować ją w odpowiednie kształty. mydło toaletowe alosesowe saponificio varesino

Za wysoką jakość mydeł, poza techniką produkcji, odpowiada również staranny dobór składników. Mydła mają naturalny i bogaty skład oparty na ekstraktach roślinnych. Nie zawierają oleju palmowego i innych środków pochodzenia chemicznego np. SLS, BHT, SLES, PEG, EDTA. Dzięki temu, mydła nie tylko świetnie myją, ale też dbają o kondycję i wygląd skóry. Mydła Saponificio Varesino to piękne kompozycje zapachowe, ale też i stylowy wygląd. Producent dba o to, by mydła nadal wyglądały tak jak kiedyś – miały klasyczne opakowania i sygnatury na powierzchni. Za aromat mydeł odpowiadają naturalne ekstrakty roślinne, w tym olejki eteryczne.

Mimo przywiązania do tradycji, Saponificio Varesino zadbał o poszerzenie oferty w odpowiedzi na potrzeby dzisiejszych mężczyzn. Do sprzedaży trafiły między innymi mydła peelingujące, zawierające drobinki naturalnego pochodzenia np. otręby owsa czy zmielone łupinki kokosa, które ścierają martwy naskórek i dogłębnie oczyszczają skórę. Efekt stosowania mydła jest natychmiast zauważalny. Skóra robi się gładsza i miękka w dotyku.

Warto sięgnąć po mydła toaletowe Saponificio Varesino  z wielu powodów, m.in. dlatego, że bogata oferta mydeł pozwala dobrać produkt idealnie dopasowany do naszych upodobań i rodzaju skóry. Na dodatek za zakupem przemawia przystępna cena, która jest dowodem na to, że produkt wysokiej jakości nie musi narażać nas na wysokie koszty.

Przeczytaj także: 

Naturalne kosmetyki Haslinger

Solingen - najlepsze zestawy do paznokci

mydło antybakteryjne saponificio varesino

pomarańczowe mydła toaaletowe saponificio varesino

 

 

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku