Konserwacja i użytkowanie metalowych maszynek na żyletki

Ważne wskazówki dotyczące użytkowania metalowych maszynek do golenia na żyletki:

Odlew metalowy maszynki jest podatny na uszkodzenia mechaniczne - w szczególności dotyczy to śruby łączącej głowicę z uchwytem lub ruchomych części w maszynkach z głowicą motylkową. Aby zapewnić bezproblemowe działanie i długą żywotność produktu:  

  • nie należy używać zbyt dużej siły przy dokręcaniu uchwytu do głowicy, gdyż grozi to ułamaniem śruby (w przypadku maszynek 2 i 3 częściowych)
  • nie należy używać zbyt dużej siły przy dokręcaniu pierścienia otwierającego/zamykającego głowicę (w przypadku jednoczęściowych maszynek motylkowych)
  • należy chronić maszynkę przed upadkiem, gdyż upadek na twardą posadzkę w łazience, zwykle kończy się pęknięciem śruby i/lub innymi uszkodzeniami (wgnieceniem, obtarciem etc.) części metalowych albo pęknięciem części niemetalowych wykonanych z naturalnego rogu, żywicy syntetycznej lub drewna jeśli maszynka takie posiada.
  • maszynkę należy odpowiednio zabezpieczyć (w przeznaczonym do tego etui podróżnym) lub przewozić rozkręconą w podróży szczególnie lotniczej.
  • okresowo (co najmniej raz na 2 tygodnie) należy przeczyścić maszynkę i delikatnie naoliwić gwint kropelką lekkiego oleju do konserwacji metalu np. Muhle, Ballistol lub podobnego.
  • do czyszczenia maszynki należy używać tylko ciepłej wody i łagodnego detergentu (np. mydło/żel do rąk, płyn do mycia naczyń), nie używać materiałów ściernych (twarde szczotki, myjki do naczyń itp.) i agresywnych środków czyszczących posiadających w składzie alkohol, kwasy, rozpuszczalniki itp. lub posiadających właściwości ścierne np. mleczka do czyszczenia.

Uwaga: Uszkodzenia mechaniczne, wynikłe z braku zastosowania się do powyższych zaleceń, nie są objęte gwarancją producenta. 

Konserwowana zgodnie z powyższymi zaleceniami i regularnie czyszczona metalowa maszynka do golenia na żyletki będzie służyła użytkownikowi przez długi czas.