Balsam po goleniu - na ratunek w zimie

Nadejście zimy to wyzwanie dla skóry, bo w momencie obniżonej temperatury i wilgotności powietrza coraz trudniej jest jej zachować zdrowy i ładny wygląd.  Zmiana warunków atmosferycznych najbardziej wpływa na skórę twarzy, która po pierwsze - jest narażona na bezpośredni kontakt z zimowym powietrzem, a po drugie - jej kondycję pogarszają stosowane zabiegi pielęgnacyjne. Samo golenie zarostu może stać się niekomfortowe. Zimą skóra jest szorstka i sucha, a zatem i trudniejsza do ogolenia. Podczas golenia na mokro złuszczamy ją dodatkowo i czynimy bardziej wrażliwą. Nie znaczy to jednak, że na czas zimowy musimy rezygnować z ogolonej twarzy. Wystarczy po prostu, że do codziennego zestawu stosowanych kosmetyków dodamy właściwy balsam po goleniu.

Pogorszoną kondycję skóry zimą odczuwają niemal wszyscy. Także ci, którzy do tej pory nie mieli problemów z elastycznością i dobrym nawilżeniem skóry po goleniu. Być może podczas cieplejszych pór roku wystarczyło, że po goleniu twarz spłukałeś wodą, teraz, gdy powietrze jest inne – po spłukaniu wodą, cera jest napięta i sucha. Balsam więc stanowi tutaj skuteczną metodę regeneracyjną. Kosmetyk ten ma silne właściwości nawilżające i kojące. Likwiduje więc zarówno suchość i napiętość skóry, jak i ewentualne podrażnienia. Przy czym balsam jest środkiem, który jest bardzo delikatny – zarówno w składzie dostosowanym do skóry wrażliwej, jak i w zapachu – subtelnym, umożliwiającym np. stosowanie po nim wody kolońskiej.

Balsam po goleniu może być stosowany cały rok, choć w przypadku skóry tłustej – latem lepiej ograniczyć jego używanie. W ciepłe dni skóra jest bardziej natłuszczona i stosowanie dodatkowej warstwy kosmetyku może doprowadzić do zatykania porów. W zimie jednak tego kosmetyku potrzebuje niemal każdy rodzaj cery. Jego dobroczynność doceniają szczególnie ci, którzy golą się rano przed pracą. Balsam pozwala im ukoić skórę po goleniu i nie dopuszczać do utrzymującego się dyskomfortu.  Dobrze nawilżona skóra po balsamie jest gotowa „zmierzyć” się z zimnym i suchym powietrzem z zewnątrz, które dzięki ochronie nie pozostawi na twarzy żadnej pamiątki.

Jak stosować balsam po goleniu?

Nie wszyscy wiedzą, że po goleniu najpierw należy przemyć twarz dokładnie zimną wodą. Nie wycierając skóry, nakładamy na nią niewielką ilość balsamu roztartego w dłoniach ruchem do dołu. Dzięki temu, że balsam nakładamy na wilgotną twarz, kosmetyk zostanie równomiernie rozprowadzony, a odpowiedni kierunek wcierania balsamu nie doprowadza do zatykania porów skóry i mieszków włosowych.

Jakich balsamów po goleniu używać zimą?

Zimą najlepiej zdecydować się na kosmetyki wyjątkowo delikatne. Muszą być pozbawione w składzie alkoholu i opierać się na naturalnych składnikach. Świetnie sprawdzają się balsamy z  łagodzącym aloesem, dobrze jest również sięgać po kosmetyki o właściwościach regenerujących i przeciwzapalnych. Dzięki nim skóra nie będzie czerwona, nawet po wyjściu na mróz.

Polecamy balsamy po goleniu z naszej oferty: