Zapach WEST INDIAN LIMES Truefitt and Hill

Z cyklu – poznajemy genezę i charakter męskich zapachów.

West Indian LimesLuksusowe linie zapachowe mają to do siebie, że za ich charakterem zwykle stoi historia. Nie biorą się z przypadku, są symboliczne i sentymentalne dla ich użytkowników. West Indian Limes od Truefitt&Hill jest przykładem zapachu, który powstał dla prestiżu i jest ściśle związany z angielską tradycją.

W hołdzie dla królowej Wiktorii Hanowerskiej

Geneza zapachu sięga XIX wieku, gdy Wielką Brytanią rządziła niezwykle przedsiębiorcza królowa Wiktoria Hanowerska. Za jej panowania kraj bardzo rozwinął się przemysłowo i znacząco zwiększył swój handel zagraniczny. Jednym z krajów, które hurtowo dostarczały Wielkiej Brytanii swoje towary, były Indie. Dzięki nim, Brytyjczycy mogli cieszyć się świeżymi cytrusami, które stamtąd przypływały na statkach handlowych.

West Indian Limes

W 1876 roku królowa Wiktoria została mianowana cesarzową Indii. Było to prawdziwe święto, a jego datę postanowiono upamiętnić wynalezieniem oryginalnego bukietu perfum. Zapach musiał kojarzyć się z egzotyką Indii, a jednocześnie być uniwersalny i elegancki. Składał się z cytrusów i bergamotki w nucie głowy, olejku petitgrain, trawy cytrynowej i neroli w nucie serca oraz bazy skomponowanej z kwiatu pomarańczy i goździków. Produkcję perfum zlecono fabryce Truefitt & Hill, która dzięki temu stała się jeszcze bardziej popularna. Zapach nazwany West Indian Limes przypadł do gustu królowej i całemu dworowi, a następnie stał się modny także wśród zwykłych Brytyjczyków.

West Indian Limes

West Indian Limes kiedyś i dziś

Dziś linia zapachowa West Indian Limes obejmuje nie tylko wody toaletowe, ale również żele pod prysznic, mydła, balsamy i kremy. Bukiet został jedynie nieznacznie zmodyfikowany, nadal jednak budzi egzotyczne skojarzenia z kolorową historią Wielkiej Brytanii. Jako zapach rześki, energetyzujący i świeży, wciąż jest bardzo popularnym wyborem mężczyzn – nie tylko Anglików.

West Indian Limes

Cytrusowe i młodzieńcze nuty z odrobiną pikanterii to świetny wybór na cieplejsze pory roku, gdy w kosmetykach szukamy przede wszystkim świeżości i przyjemnego orzeźwienia. West Indian Limes jest na tyle uniwersalny, że żadne trendy do tej pory nie zagroziły jego popularności. Dzięki temu można mieć nadzieję, że mimo upływającego czasu, ten element brytyjskiej historii na pewno przetrwa kolejne pokolenia.

West Indian Limes

Przejdź do produktów linii West Tndian Limes w sklepie Facetaria.pl