Zachowaj wąsy i brodę w dobrej formie!

Zadbany zarostW ciągu ostatnich dwóch lat obserwujemy brodaty trend. Począwszy od okładek magazynów, przez telewizyjne programy, na wybiegach modowych kończąc ? brodę widać wszędzie. Obecnie mamy do czynienia z modą na zarost z przełomu XIX i XX wieku ? tzw. epoka wiktoriańska. Trzeba jednak wiedzieć, że modny zarost wymaga właściwej pielęgnacji i konserwacji.

Peeling twarzy

Zapuszczanie zarostu może spowodować podrażnienia i nieprzyjemne uczucie swędzenia na skórze przez pierwsze dni. To przede wszystkim efekt nieprzyzwyczajonej do kłujących włosków skóry, która nagle ma ograniczony kontakt z powietrzem, wodą czy słońcem i jest bardziej narażona na kumulację zanieczyszczeń. Aby zmniejszyć ten dyskomfort skóry, należy poświęcić jej trochę uwagi. Podstawą jest złuszczający peeling ? na pierwszy raz dość łagodny, drobnoziarnisty. Warto postawić na peeling do skóry z zarostem, który nie tylko oczyszcza skórę i odżywia ją, ale również zmiękcza włosy i nawilża je.

Środki do mycia i odżywiania brody

O długi zarost należy dbać tak, jak o normalne włosy. Należy więc używać specjalnych szamponów i odżywek, które nadadzą brodzie połysk i zdrowy wygląd. Tym bardziej, że włosy na twarzy są bardziej szorstkie i gęste niż te na głowie. Trzeba im dostarczyć różnych składników odżywczych, dlatego zwykłe szampony do włosów nie zdadzą tu egzaminu. Oprócz środków do mycia i odżywek, należy zainwestować również w dobrej jakości szczotkę i grzebień, które pomogą zachować brodzie właściwy kierunek wzrostu ? włosy nie będą zawijać się ku górze.

Olejki do zarostu

Dobrą kondycję pomogą zachować brodzie również specjalne olejki do pielęgnacji zarostu. Olejki do brody zapewniają zarostowi lekki połysk, ale też nadają jej przyjemny zapach. W pielęgnacji wąsów nie można zapominać o specjalnych woskach, które pomogą nadać zarostowi pożądany kształt. Oferowane przez nas woski do wąsów są bardzo wydajne. Wystarczy odrobinę kosmetyku rozgrzać w palcach a następnie przeczesać zarost formując go według własnych upodobań.

Podcinanie

Broda wymaga przycinania. Nie powinno się robić tego przypadkowymi narzędziami. W sklepie dostępne są specjalne nożyczki do zarostu, które umożliwiają wyrównywanie krawędzi brody czy wąsów. Brodę strzyżemy na mokro, po uprzednim zmoczeniu jej. Sama linia strzyżenia nie powinna być przypadkowa. Kształt zarostu musi być dostosowany do rysów twarzy. Jeśli nie do końca wiemy, jaką formę powinna mieć nasza broda, warto choć raz oddać ją w ręce fryzjera (barbera) specjalizującego się w strzyżeniu - powinien zaproponować odpowiednie formy zarostu. Potem wystarczy tylko dbać o to, by kształt brody pozostał utrzymany.

Przejdź do działu: Kosmetyki do wąsów i brody>>