Co to jest tonik do stylizacji włosów i jak z niego korzystać?

Tonik do włosów Jeris Tonik to klasyczny, oldskulowy produkt do stylizacji fryzur. Kosmetyk sprawia, że włosy są bardziej lśniące i wyglądają zdrowo. Toniki produkowane są głównie na bazie oleju mineralnego lub ciekłej wazeliny. Pomagają utrzymać włosy w zwartej formie, działają na podobnej zasadzie co spraye do stylizacji fryzur. Charakterystyczne w tonikach jest to, że mają płynną postać, choć nie obciążają włosów. Niektóre produkty tego typu mogą zawierać etanol i substancje zapachowe. Największą popularność toniki do włosów przeżywały w latach 50. i 60. XX wieku, następnie powoli były wypierane przez nowe produkty do stylizacji fryzur jak pianki, żele, kremy czy pomady do włosów. Wraz z powrotem barberingowych trendów i zamiłowania do klasycznej pielęgnacji męskiej, toniki do włosów na nowo przeżyły swoje odrodzenie. Dziś są jednymi z najchętniej wybieranych produktów do włosów przez pasjonatów klasyki groomingu.

Toniki do włosów - jakie dają korzyści?

Istnieją opinie, że stosowanie toniku do włosów może zahamować proces łysienia a nawet go odwrócić, sprawiając że nowe włosy staną się dłuższe i grubsze. Niemniej, najważniejszą funkcją tego kosmetyku jest stylizacja fryzur ? bardzo trwała i skuteczna. Dodatkowymi atutami są zdrowo lśniące, miękkie, dobrze nawilżone włosy oraz dobrze nawilżona skóra głowy, którą uzyskujemy po zastosowaniu toniku. Tonik zmniejsza ryzyko rozdwajania się i łamania włosa a także przeciwdziała powstawania łupieżu. Większość dostępnych toników do włosów ma przyjemny zapach, który długo utrzymuje się na włosach.
Toniki do włosów mogą być wykorzystywane jako produkt do masażu głowy. W niektórych salonach fryzjerskich kosmetyk ten  stosuje się właśnie podczas relaksacji. Masaż tonikiem pomaga stymulować krążenie krwi do mieszków włosowych a sam tonik nawilża i pielęgnuje włosy oraz skórę głowy.

Tonik do włosów - jak korzystać?

Tonik stosujemy po umyciu włosów ? na suche lub lekko wilgotne włosy. W umyte włosy oraz skórę głowy wmasowujemy kosmetyk, dzięki czemu pobudzamy skórę głowy, poprawiając krążenie krwi w tym miejscu. Wmasowując tonik we włosy, nawilżamy je i czynimy bardziej miękkimi. Po wmasowaniu kosmetyku możemy przystąpić do układania fryzury. Choć głównym zastosowaniem toniku do włosów są włosy na głowie, możemy wykorzystać go również w pielęgnacji i stylizacji zarostu.
Zobacz toniki do włosów w naszej ofercie>>