Fryzura typu Pompadour

Fryzura PompadurKiedyś był Elvis Presley i John Travolta (szczególnie gdy grał w Grease), dziś tę fryzurę z dumą nosi David Beckham, Justin Timberlake czy Zac Efron. Kultowe uczesanie z rockowych lat 50. właśnie wraca do mody.

Styl fryzjerski Pompadour to tegoroczny trend w męskim strzyżeniu. Pierwotnie nawiązywał on do Madame de Pompadour (kochanki Ludwika XV), która zapoczątkowała wysokie unoszenie włosów tuż nad czołem i zaczesywanie ich do tyłu. W latach 50. ubiegłego wieku, styl zaczął dominować wśród panów, a dziś - w wersji wygładzonej i z wysokim połyskiem znowu święci triumfy.

Kilka kroków, by uzyskać  modna fryzurę „pompadour”

1.    Wizyta u fryzjera

Jest oczywiście koniecznością. Fryzjer musi przyciąć bardzo krótko włosy po bokach i z tyłu głowy, zostawiając dłuższe włosy na samej górze. Ponieważ istnieje wiele wersji tej fryzury, warto posłuchać się fryzjera, który doradzi najlepsze cięcie i dopasuje je do kształtu głowy.

2.    Układanie włosów na mokro

Układanie fryzury należy zacząć na świeżo umytych i wilgotnych włosach, które będą bardziej podatne na zmiany zaczesania – w tym przypadku do tyłu. Łatwiej  będzie również oddzielić włosy długie od krótkich i uzyskać wyraźne odcięcie. Należy wyrobić sobie również nawyk  przeczesywania włosów palcami w kierunku tyłu głowy.

3.    Nakładamy pomadę do włosów

Pomada BBRKosmetykiem, bez którego się nie obejdziemy, będzie pomada do włosów, która pozwoli nam utrwalić fryzurę i nadać jej charakterystyczny połysk. Po ułożeniu włosów na mokro, bierzemy w palce niewielką ilość pomady i rozprowadzamy równomiernie w dłoniach, którymi następnie przeczesujemy włosy do  tyłu.

4.    Unosimy włosy z przodu

By nadać fryzurze objętości i uczynić ją stylową, musimy podnieść dłuższe włosy lekko do góry, nie tracąc przy tym uczesania. Najlepiej użyć w tym przypadku suszarki i dużej okrągłej szczotki do modelowania włosów. Trzymając suszarkę w prawym ręku i kierując strumień na włosy, lewą ręką podwijamy szczotką włosy z przodu tuż przy samej skórze głowy i przesuwamy szczotkę w kierunku tyłu głowy, lekko ciągnąc włosy do góry. Powtarzamy czynność, aż wszystkie włosy będą suche i zdyscyplinowane.

5.    Utrwalamy i nabłyszczamy fryzurę

Znowu posłużymy się pomadą. Tym razem potrzebujemy jej większej ilości, by włosy zachowały nadany im kształt i nie opadły za szybko. W tym celu bierzemy trochę pomady w dłonie i rozprowadzamy ją po włosach, nie przygniatając ich do skóry głowy. Pozwoli nam to również nabłyszczyć fryzurę.

6.    Wygładzamy całość

By włosy były ułożone idealnie, ostateczny kształt należy nadać im grzebieniem.  W tym celu przeczesujemy grzebieniem wierzch fryzury (bez zbędnego nacisku). Grzebieniem podciągamy dłuższe włosy do góry – te nad czołem i po bokach. Wygładzamy również krótki włos. Powtarzamy tę czynność aż do uzyskania perfekcyjnego ułożenia. Stylowa fryzura powinna być gładka i pozbawiona niesfornych kosmyków.

Teraz więc już wiemy jak ułożyć fryzurę męską, męskie fryzury jak układać, włosy do tyłu męskie, jak ułożyć fryzurę, jak uczesać włosy do tyłu, zaczesanie włosów do tyłu, jak ułożyć męską fryzurę, jak uczesać długie włosy do tyłu, fryzury z grzebieniem, zaczesywanie włosów do tyłu.