Jak zadbać o zdrową skórę twarzy?

3 ZABIEGI GWARANTUJĄCE ZDROWY WYGLĄD MĘSKIEJ SKÓRY TWARZY

   1. OCZYSZCZAJ. Myj twarz oczyszczającym żelem do mycia twarzy przynajmniej raz dziennie, przed goleniem a najlepiej również wieczorem przed snem. Wybieraj zawsze żele do mycia twarzy o działaniu nie tylko oczyszczającym ale i nawilżającym. Przynajmniej raz w tygodniu zastosuj oczyszczający peeling do twarzy aby złuszczyć zbędny, martwy naskórek utrudniający golenie. Raz w tygodniu zastosuj maskę oczyszczającą do twarzy. Przekonaj się jak gładka będzie Twoja skóra twarzy.
   2. TONIZUJ. Przemywaj twarz tonikiem do twarzy dla mężczyzn zawsze po myciu, a także w ciągu dnia jeśli zauważysz, że Twoja skóra jest zbyt przetłuszczona i błyszcząca. Raz dziennie po umyciu to absolutne minimum. Tonik działa ściągająco na pory, zmniejszając je i minimalizując wydzielanie sebum. Tonik działa również antyseptycznie i matująco. Regularne używanie toniku do twarzy skutecznie przeciwdziała powstawaniu wągrów, pryszczy i wyprysków.
   3. NAWILŻAJ. Stosuj nawilżające balsamy po goleniu oraz balsamy i kremy do męskiej skóry twarzy o działaniu wygładzającym, liftingującym i przeciwdziałającym starzeniu skóry. Dobrze nawilżona twarz to klucz do zdrowego i młodego wyglądu skóry. Nigdy nie dopuszczaj do zbytniego przesuszenia skóry, a jeśli Twoja skóra nadmiernie przetłuszcza się używaj, matujących kremów do twarzy dla mężczyzn. Stosuj również kremy dla mężczyzn na noc o wzmocnionym działaniu podczas snu. Przekonaj się o potwierdzonej skuteczności współczesnych kosmetyków dedykowanych mężczyznom. Kremy i balsamy do twarzy dla mężczyzn mają specjalną lekką konsystencję zapewniającą szybkie wchłanianie i głębokie nawilżanie. Można również rozważyć krem ściągający skórę twarzy.

3 KLUCZOWE RÓŻNICE MIĘDZY SKÓRĄ MĘŻCZYZNY I KOBIETY

 1. Męska skóra w porównaniu z kobiecą jest grubsza, ma większe skłonności do przetłuszczania ( wydzielania większej ilości) sebum, co z kolei sprawia, że pory skóry mężczyzny są dużo większe. Zwiększona ilość wydzielanego serum zatyka pory i jest główną przyczyną powstawania wągrów, pryszczy i wyprysków.
 2. Jednocześnie skóra mężczyzny narażona jest na ciągłe uszkodzenia mechaniczne powodowane goleniem. Podczas golenia usuwane są dwie warstwy naskórka, przez co skóra jest bardziej narażona na nadmierne wysuszanie i traci naturalną odporność na szkodliwe działanie środowiska i zanieczyszczeń.
 3. Trzecią istotną różnicą między skórą mężczyzn i kobiet jest proces jej naturalnego starzenia. Zmarszczki u mężczyzn pojawiają się trochę później niż u kobiet ale kiedy już zaczynają powstawać są znacznie głębsze i wyraźniejsze.
 4. Kosmetyki dla mężczyzn wymagają odrębnego doboru składników i ich procentowej zawartości aby mogły one skutecznie wspomagać męską pielęgnację. Mężczyźni potrzebują zaawansowanych technologicznie produktów wykorzystujących lecznicze właściwości wyciągów roślin i ziół, witamin i innych składników o skutecznym działaniu oczyszczającym, antyseptycznym, kojącym, wygładzającym i nawilżającym.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku