Oczyszczanie twarzy męskiej

Oczyszczanie twarzy męskiej

To, że jesteś mężczyzną wcale nie usprawiedliwia niedoskonałości na Twojej twarzy. Już czas, byś zrozumiał, że prawdziwemu facetowi nie straszne zabiegi na twarz dla mężczyzn. Dowiedz się, jak używać maseczki do twarzy i jak często jej używać. Oczyszczanie twarzy męskiej to podstawa pielęgnacji.

Oczyszczanie twarzy męskiej

Nie da się skutecznie zadbać o kondycję skóry twarzy bez jej oczyszczania. Dlatego potrzeba stosowania produktów na twarz przez mężczyzn jest duża. Zabiegi na twarz dla mężczyzn są po to, by zregenerować skórę oraz nadać jej świeży i zdrowy wygląd. To podstawa pod dalszą pielęgnację. Stosowanie kosmetyków na oczyszczoną skórę jest efektywniejsze i bezpieczniejsze.

Po co są zabiegi na twarz dla mężczyzn?

Czy wiesz, że Twoja skóra wymaga złuszczania nawet bardziej niż skóra kobiet? Męska skóra jest bowiem grubsza i trudniejsza w pielęgnacji, ma tendencję do przetłuszczania się i szybkiego powstawania zaskórników. Ponadto, czynnikiem drażniącym dla skóry jest golenie się. By utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji – konieczne jest poddawanie jej zabiegom oczyszczającym. To tylko o kilka minut dłuższa pielęgnacja, ale za to szybko przynosząca widoczne efekty.

Oczyszczanie twarzy męskiej ma usunąć ze skóry zanieczyszczenia i nadmiar sebum, odetkać zatkane pory skóry, zetrzeć martwy naskórek. Skóra po takim zabiegu jest bardziej promienna i wygląda zdrowiej. Można również odczuć lepsze samopoczucie, bo cera jest mniej napięta i świeższa.

Męski peeling

Peeling dla mężczyzn jako zabieg pielęgnacyjny to nic innego jak złuszczanie martwego naskórka przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Większość peelignujących środków zawiera w swoim składzie specjalne ziarenka (piasek, kryształki cukru, pestki itd.), które mechanicznie ścierają martwy naskórek. Są też i kosmetyki (zwane eskfoliantami), które rozpuszczają naskórek dzięki zawartym w nich substancjom. Peelingi korzystnie działają na skórę, czyniąc ją świeższą i gładszą. Zabiegi złuszczające są także wrogiem zaskórników i stanowią dobry masaż dla skóry twarzy. Są szczególnie polecane mężczyznom z twardym zarostem z tendencją do wrastania – przeprowadzenie tej czynności pielęgnacyjnej przed goleniem pozwala przebić się wrastającym w skórę włoskom i nadać im właściwy kierunek wzrostu. Dzięki temu, późniejsze golenie jest łatwiejsze oraz nie powoduje podrażnień i skaleczeń.

Jak często stosować maseczki do twarzy?

Zabieg peelingu wystarczy przeprowadzać raz lub dwa razy na tydzień – najlepiej przed czynnością golenia. Najważniejsza jest jednak regularność i konsekwencja. Tylko dzięki temu skóra może zachować najlepszą kondycję i nie przysparzać problemów.

Jak wykonać peeling?

Zazwyczaj peelingi mają postać żelową, choć są również takie peelingi jak cukrowe, które mają postać swoistej pasty. Mimo tych różnic, sposób ich użycia jest podobny. Zabiegi na twarz dla mężczyzn w postaci peelingu wykonuje się wybranym kosmetykiem, rozprowadzając go po twarzy kolistymi ruchami. Dłońmi staramy się wmasować produkt w skórę tak, by czuć swoiste ścieranie. Peelingu nie zostawiamy na twarzy na dłużej, ale tuż po rozprowadzeniu i wmasowaniu w cały obszar twarzy i szyi, spłukujemy ciepłą, czystą wodą. Zwykle ten zabieg pozostawia po sobie uczucie przyjemnej świeżości i ciepła, bo poprzez tarcie skóra staje się bardziej ukrwiona. Po zastosowaniu peelingu i osuszeniu twarzy, należy nałożyć kosmetyk nawilżający, by zapewnić skórze elastyczność.

Peeling do twarzy – o czym pamiętać?

Jak często używać maseczki do twarzy i inne kosmetyki oczyszczające? Pamiętaj, by nie stosować peelingu zbyt często, bo możesz zbyt mocno zaingerować w swoją skórę, co może skończyć się podrażnieniem. Ważne też jest to, by nie używać dużej siły podczas rozprowadzania kosmetyku – tu wcale nie chodzi o moc tarcia. W ten sposób też można nabawić się podrażnień. No i najważniejsze – zawsze czytaj skład produktów i zrezygnuj z tych, które są pełne substancji szkodliwych dla skóry. Najlepsze peelingi to takie, które posiadają naturalne drobinki np. ze skorupek czy ziaren.

Maseczki do twarzy

Jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie, nie możemy zapominać o regularnym oczyszczaniu męskiej twarzy. Często samo mycie nie wystarcza, warto więc korzystać z metod głębokiego oczyszczania skóry, jakie daje nam maseczka. Maska nie tylko wyciąga ze skóry zanieczyszczenia i nadmiar sebum, ale również odblokowuje pory oraz dostarcza skórze odpowiednich witamin i minerałów. Dzięki niej skóra jest i czysta i dobrze nawilżona.

Jak używać maseczki do twarzy?

Maseczki do twarzy dla mężczyzn są mniej inwazyjne niż peelingi. Choć mają również właściwości oczyszczające (część z nich), to nie robią tego w sposób mechaniczny, a jedynie przez oddziaływanie na skórę samego kosmetyku. Są intensywniejsze w działaniu niż kremy czy balsamy do twarzy, bo pozostawia się je na jakiś czas na skórze, by ta wchłonęła ważne składniki z maseczki.

Jak używać maseczki do twarzy? Występują w wielu wariantach, ponieważ mogą mieć różne właściwości. Najważniejsze to dobrać maseczkę do swojego rodzaju cery i ukierunkować się na problem, jaki trapi naszą skórę. W ofercie znajdziecie między innymi:

Maseczki oczyszczające – ich zadaniem jest oczyszczenie skóry, która posiada tendencję do przetłuszczania i występowania wyprysków i zaskórników. Maseczka tego rodzaju działa ściągająco, antyseptycznie, zmniejsza pory skóry. Po jej użyciu skóra wygląda lepiej, nie błyszczy się. Tego rodzaju maseczki nie należy stosować na suchą skórę, z problemami odwodnienia czy łuszczenia.

Maseczki nawilżające – to bardzo uniwersalny rodzaj kosmetyku, bo nawilżenie jest potrzebne każdemu rodzajowi cery. Maseczka nawilżająca świetnie sprawdzi się w czasie chłodniejszych pór roku, gdy wszyscy doświadczamy przesuszonej skóry na skutek niskich temperatur na zewnątrz i suchego, ciepłego powietrza w naszych domach. Maseczka nawilżająca działa jak kompres na podrażnioną skórę. Zawiera ekstrakty roślinne o silnych właściwościach łagodzących i nawadniających np. aloes. Regularne stosowanie takiej maseczki pozwala zachować skórze dobrą kondycję przez cały rok i unikać problemów skórnych.

Maseczki odżywcze – choć wszystkie maseczki do twarzy posiadają w swoim składzie substancje odżywcze, są takie maski, które dodatkowo wzbogacane są witaminami. Ilość składników odżywczych w takich maseczkach jest bardzo duża, co sprawia, że taki kosmetyk jest jak lekarstwo. Dostarcza skórze brakujących składników odżywczych – witamin i minerałów, które wpływają na zdrowy wygląd twarzy. Szczególnie zaleca się ich stosowanie w czasie pór roku, w których brakuje nam słońca i witamin przyjmowanych w posiłkach.

Jak używać maseczki do twarzy, by była skuteczna?

Wybierając maseczkę do twarzy pamiętaj, by dobrać ją do właściwości i problemów twojej cery. Bardzo istotne jest również czytanie składów tych kosmetyków. Skuteczna maseczka do twarzy opiera się na zdrowym, naturalnym składzie. Najlepsze maseczki do twarzy dla mężczyzn to te, które wykorzystują w swoim działaniu naturalne, roślinne ekstrakty i olejki.

Najczęściej zadawanym pytaniem jest to, jak często stosować maski do twarzy. Maseczki warto nakładać regularnie, ale nie za często - wystarczy raz w tygodniu. Rzadziej maski stosujemy w czasie, gdy nie mamy problemów z cerą i stosowane kosmetyki typu krem czy balsam dają radę utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji.

Oczyszczanie twarzy męskiej – krok po kroku

Maski najczęściej występują w formie żelu lub kremu, który należy nałożyć na całą twarz (z pominięciem oczu i ust). Jak używać maseczki do twarzy? Należy ją nałożyć na wcześniej umytą twarz. Rozprowadzamy kosmetyk pozostawiając na skórze widoczną warstwę. W zależności od rodzaju maseczki, dalsze postępowanie jest nieco inne. Maski typu peel-off to kosmetyki, które zastygają po nałożeniu, tworząc widoczną maskę na skórze. Takie maski po upływie określonego czasu – zwykle około 5-10 minut (pamiętaj, by czytać etykiety na kosmetykach i stosować je zgodnie z instrukcją), należy odkleić w całości od skóry bez moczenia. Jeśli zdecydujemy się na maseczkę w postaci żelu, kremu czy pianki, które nie zastygają, po upływie czasu pozostawienia na twarzy, należy ją zmyć ciepłą wodą i osuszyć twarz ręcznikiem. Są też maseczki na tkaninie. Nakłada się je na twarz i pozostawia na kilka minut. Po tym czasie usuwamy tkaninę z twarzy i spłukujemy resztki maski ze skóry.

Maski nawilżające pozostawiają po sobie uczucie świeżości i elastyczności skóry. Nie trzeba więc stosować po nich bezpośrednio innych kosmetyków. W przypadku masek oczyszczających możemy odczuwać efekt ściągnięcia skóry, więc dobrze jest po wszystkim nałożyć na twarz np. krem nawilżający. Nie stosujemy kremów tłustych, które zatykają pory.

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku