Kosmetyki BIO, produkty organiczne – nowe trendy w kosmetyce

Moda na ekologię trwa i dziś obejmuje swym zasięgiem niemal każdą dziedzinę życia. Świadomość społeczna,  poczucie odpowiedzialności za swoje zdrowie i jakość życia a także możliwość wyboru są czynnikami, które odpowiadają za rosnącą popularność trendów ekologicznych. Wyraźną zmianę widać między innymi w kosmetyce, w której popularność zyskują produkty naturalne i organiczne. Bo dzisiejsze kosmetyki mają nie tylko upiększać, ale i dbać o nasze zdrowie i środowisko.

Czym są kosmetyki naturalne (bio) i organiczne

Kosmetyki organiczne to produkty w stu procentach pochodzące z nietkniętej natury. Nietkniętej, bo składniki kosmetyków pozyskuje się z czystych ekstraktów roślin pochodzących z upraw ekologicznych. W uprawach nie stosuje się sztucznych nawozów, nie modyfikuje się ich GMO a cała produkcja musi być zgodna z najwyższymi standardami i normami. Sposób uprawiania roślin i produkowania z nich kosmetyków jest przyjazny środowisku i w żaden sposób nie ingeruje w ekosystem. Kosmetyki organiczne i bio charakteryzują w pełni  bezpieczne składy. Bezpieczne dla stosującego oraz środowiska. Nie znajdziemy w nich sztucznych i szkodliwych dodatków: konserwantów, nienaturalnych barwników, pestycydów czy parabenów.

Linia MilMil bio organic

Kosmetyki organiczne MilMil to nowa propozycja w naszej ofercie. Linia obejmuje produkty do pielęgnacji, takie jak: szampony i żele do mycia. Każdy produkt to prawdziwe bogactwo natury. Składniki są tak dobrane, by działanie kosmetyku było złożone i skuteczne.  Produkty mają między innymi właściwości pielęgnujące i nawilżające. Jako środki myjące, działają również antybakteryjnie i przeciwzapalnie. W swoim działaniu nie naruszają naturalnego pH skóry, są bardzo delikatne i można je stosować nawet do skóry wrażliwej i alergicznej. Produkty MilMil Bio organic oparte są na wyciągach najszlachetniejszych dla zdrowia roślin m. in. aloesu, nagietka, rumianku, lnu, herbaty, werbeny czy cytrusów – wszystkie pochodzące z organicznych upraw. Odpowiadają na rozmaite potrzeby skóry wrażliwej. Jako kosmetyki ekologiczne – nie są również testowane na zwierzętach. Organiczność potwierdzona presiżowym certyfikatem międzynarodowej organizacji NATRUE

Coraz szersza oferta kosmetyków organicznych

Tendencję eko obserwujemy również w przypadku innych producentów kosmetyków, także tych od lat słynących z tradycyjnego przywiązania do natury. Te firmy tworzą jeszcze bardziej zaawansowane kosmetyki naturalne, spełniające restrykcyjne normy i standardy, ulepszając tym samym swoje naturalne produkty. Przykładem może tu być marka Organic Muhle oferująca pakiet kosmetyków organicznych do twarzy i ciała, charakteryzujących się w stu procentach składem roślinnym, pozbawionym sztucznych konserwantów, aromatów i barwników. Organiczny skład potwierdza niemiecki certyfikat BDIH.

Nowością w ofercie ugruntowanych na rynku luksusowych kosmetyków dla mężczyzn jest organiczny krem do golenia Taylor Of Old Bond Street. To certyfikowany produkt organiczny, całkowicie bezpieczny, bo pozbawiony szkodliwych substancji chemicznych. Dzięki temu nie uczula i odpowiada na potrzeby najbardziej wrażliwej cery.