Kosmetyki 0% - bez substancji uczulających

Uczulenie lub alergia skórna jest dużą uciążliwością dla każdego. Dobór właściwego kosmetyku, który nie tylko nie będzie wywoływał podrażnień i reakcji alergicznych, ale jednocześnie zadba o najlepszą pielęgnację skóry – bywa dla wielu dużym problemem. Z myślą o takich właśnie osobach, producenci kosmetyków zaczynają poszerzać swoją ofertę o produkty oparte na innowacyjnej formule 0%. Na czym ona polega?

Czym jest formuła 0%?

Formuła 0% w kosmetykach podkreśla istotny atut jakim jest skład pozbawiony substancji alergizujących. Kosmetyki te nie zawierają niekorzystnych dla skóry substancji, które mogłyby wywoływać reakcje alergiczne, podrażnienia i tym samym czynić pielęgnację uciążliwą i niekomfortową. Produkty 0% w dużej mierze skierowane są do osób z problemami skórnymi np. atopowymi zmianami. Kosmetyki w pierwszej kolejności zapewniają odpowiednie nawilżenie wrażliwej skórze, poprawiając jej komfort. Dzięki „czystemu” składowi nie wywołują pieczenia i nie  powodują podrażnień.

Kosmetyki 0% oparte są na łagodnej formule. Nie zawierają wszelkich składników drażniących m. in. parabenów, barwników czy dodatków zapachowych.

W ich składzie nie występują takie substancje jak:

  • SLES (Sodium Laureth Sulfate) – pochodna ropy naftowej, odpowiada za spienianie się kosmetyku, ale może intensywnie wysuszać skórę.
  • MLS (Magnesium Laureth Sulfate) – emulgator 
  • ALS (Ammonium Lauryl Sulfate) – ma podobne działanie jak SLES
  • Barwniki pochodzenia syntetycznego - podrażniające
  • Alkohol - odpowiada za częste podrażniania
  • PEG – emulgatory odpowiedzialne za właściwą konsystencję kosmetyku. Do ich produkcji wykorzystuje się szkodliwy gaz, który może być przyczyną uszkodzeń komórek.  Może mieć działanie rakotwórcze.
  • Parabeny – konserwanty powodujące podrażnienia
  • Alergeny – rozmaite składniki obarczone ryzykiem reakcji alergicznej.
  • Ftalany – składnik tworzyw sztucznych  i rozpuszczalników. Łatwo wchłaniany przez organizm może zaburzać jego pracę.

Formuła 0% w wybranych kosmetykach

W naszej ofercie również można znaleźć kosmetyki oparte na hipoalergicznej formule. Na szczególną uwagę zasługuje ekologiczna marka kosmetyków Erboristica ze słonecznej Italii. Każdy produkt jest bardzo ekologiczny, bo nie szkodzi środowisku. Seria skierowana jest do osób, którym zależy na najlepszej pielęgnacji i dobremu samopoczuciu, mimo skłonności do uczuleń i podrażnień. Produkty mogą być stosowane codziennie, są dedykowane dla kobiet, mężczyzn i w wersji Unisex.