Kosmetyki 0% - bez substancji uczulających

Uczulenie lub alergia skórna jest dużą uciążliwością dla każdego. Dobór właściwego kosmetyku, który nie tylko nie będzie wywoływał podrażnień i reakcji alergicznych, ale jednocześnie zadba o najlepszą pielęgnację skóry – bywa dla wielu dużym problemem. Z myślą o takich właśnie osobach, producenci kosmetyków zaczynają poszerzać swoją ofertę o produkty oparte na innowacyjnej formule 0%. Na czym ona polega?

Czym jest formuła 0%?

Formuła 0% w kosmetykach podkreśla istotny atut jakim jest skład pozbawiony substancji alergizujących. Kosmetyki te nie zawierają niekorzystnych dla skóry substancji, które mogłyby wywoływać reakcje alergiczne, podrażnienia i tym samym czynić pielęgnację uciążliwą i niekomfortową. Produkty 0% w dużej mierze skierowane są do osób z problemami skórnymi np. atopowymi zmianami. Kosmetyki w pierwszej kolejności zapewniają odpowiednie nawilżenie wrażliwej skórze, poprawiając jej komfort. Dzięki „czystemu” składowi nie wywołują pieczenia i nie  powodują podrażnień.

Kosmetyki 0% oparte są na łagodnej formule. Nie zawierają wszelkich składników drażniących m. in. parabenów, barwników czy dodatków zapachowych.

W ich składzie nie występują takie substancje jak:

  • SLES (Sodium Laureth Sulfate) – pochodna ropy naftowej, odpowiada za spienianie się kosmetyku, ale może intensywnie wysuszać skórę.
  • MLS (Magnesium Laureth Sulfate) – emulgator 
  • ALS (Ammonium Lauryl Sulfate) – ma podobne działanie jak SLES
  • Barwniki pochodzenia syntetycznego - podrażniające
  • Alkohol - odpowiada za częste podrażniania
  • PEG – emulgatory odpowiedzialne za właściwą konsystencję kosmetyku. Do ich produkcji wykorzystuje się szkodliwy gaz, który może być przyczyną uszkodzeń komórek.  Może mieć działanie rakotwórcze.
  • Parabeny – konserwanty powodujące podrażnienia
  • Alergeny – rozmaite składniki obarczone ryzykiem reakcji alergicznej.
  • Ftalany – składnik tworzyw sztucznych  i rozpuszczalników. Łatwo wchłaniany przez organizm może zaburzać jego pracę.

Formuła 0% w wybranych kosmetykach

W naszej ofercie również można znaleźć kosmetyki oparte na hipoalergicznej formule.
Seria MilMil 0% to zbiór kosmetyków o czystym, nie uczulającym i nieszkodliwym składzie. W wersji hipoalergicznej możemy zakupić m. in. szampon do włosów, żel do mycia rąk i twarzy, żel pod prysznic i żel do higieny intymnej. Każdy produkt jest bardzo ekologiczny, bo nie szkodzi środowisku. Seria skierowana jest do osób, którym zależy na najlepszej pielęgnacji i dobremu samopoczuciu, mimo skłonności do uczuleń i podrażnień. Produkty mogą być stosowane codziennie, nie tylko przez mężczyzn. Uniwersalność i przyjazna formuła sprawia, że to bezpieczne.

Kosmetyki 0%

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro