Jak chronić męską skórę i włosy w zimie?

Jak utrzymać dobry wygląd zimąZmiana pory roku na chłodniejszą ma istotny wpływ na kondycję skóry i włosów. Niskie temperatury, chłodny wiatr i suche powietrze mogą mieć w tym przypadku działanie wyniszczające, dlatego warto przeciwdziałać takim skutkom już teraz – zanim zima zagości u nas na dobre. W końcu spierzchnięte usta, sucha i łuszcząca się skóra czy łamliwe włosy to wróg atrakcyjnego wyglądu a ten warto mieć zawsze – niezależnie od pory roku.

Jak utrzymać dobry wygląd zimą?

Ochrona męskiej skóry

Pielęgnacja skóry w bardziej wyczerpujących ją warunkach pogodowych powinna być systematyczna. Oczyszczanie skóry powinno odbywać się dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Pozwoli to nam regularnie usuwać martwe komórki naskórka i likwidować zanieczyszczenia, które nagromadziły się przez kilka godzin.

Oczyszczanie skóry zimą może być problematyczne dla osób ze skłonnościami do stanów zapalnych skóry np. AZS. Żele myjące mogą zostawić skórę jeszcze bardziej suchą i napiętą. Istotne wobec tego jest dodatkowe nawilżanie. Zwykły balsam nawilżający należy zastąpić zimą kremem i stosować go po każdym oczyszczeniu skóry.  W przypadku skóry przetłuszczającej się, aplikację kremu można ograniczyć do jednego razu w ciągu dnia.

Jeśli skóra na twarzy jest bardzo wysuszona a nawet popękana, zaleca się stosowanie intensywnych maseczek nawilżających. Dla mężczyzn najlepsze są takie, które można wmasować w skórę np. przed pójściem spać. Nie trzeba ich zmywać i są bardzo dyskretne, co w przypadku panów staje się atutem. W końcu nie wszyscy muszą wiedzieć, że mężczyźni też nakładają sobie maseczki na twarz.

Golenie

W zimie golenie może być męką, jeśli będzie nieostrożne. Najważniejsze to zminimalizować ryzyko zacięć i podrażnień na skórze. Przed rozpoczęciem golenia należy namoczyć ręcznik w ciepłej wodzie i potrzymać go na twarzy przez kilka minut, by pory w skórze się rozszerzyły. Następnie należy użyć olejku do golenia, który zmiękczy zarost i ułatwi ślizg maszynce. Piana do golenia powinna być gęstą i kremowa. W zimie odradzamy stosowanie pianek do golenia. Po zgoleniu zarostu powinno się nałożyć na skórę kojący lub chłodzący balsam lub żel po goleniu.

Pielęgnacja ciała

Oprócz twarzy, warto zadbać o pielęgnację całego ciała. Raz lub dwa razy w tygodniu należy stosować peeling, by pozbyć się martwego naskórka i zanieczyszczeń a następnie nałożyć dobry, odżywczy balsam do ciała.

Ochrona ust

Mężczyźni też powinni dbać o usta. Na zimę warto zaopatrzyć się w intensywnie odżywiający balsam do ust, który ochroni usta przed wiatrem i mrozem.

Pielęgnacja męskich włosów

W zimie trudniej utrzymać dobrą kondycję włosów. Mróz działa równie wysuszająco co suszarka. Włosy stają się kruche i łamliwe, tracą zdrowy połysk.  Warto więc unikać suszenia włosów suszarką lub mocno je ograniczyć a przede wszystkim stosować nawilżające odżywki, które pozwolą włosom zachować właściwy poziom nawilżenia.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku