Peeling twarzy – tajemnica męskiej pielęgnacji

Męski peelingGdy słyszymy peeling, zwykle myślimy o kobiecych zabiegach kosmetycznych, całkowicie zbędnych w odniesieniu do mężczyzny. To błędne myślenie, bo peeling ratuje i upiększa skórę każdego. A nawet można powiedzieć, że to mężczyźni bardziej tego peelingu potrzebują. Do czego i na co? Już wyjaśniamy.

Peeling
to kosmetyk o dwojakim działaniu – dzięki odpowiednio dobranych w składzie substancjom czynnym oddziałuje pozytywnie na skórę, ale jest to dodatkowo wzmocnione działaniem mechanicznym, za który odpowiadają twarde drobinki zawarte w kosmetyku. Drobinki mają funkcję złuszczającą martwy naskórek, co czyni peeling produktem niezwykle skutecznym.

Oczyszczanie męskiej twarzy

Naprawdę nie ma nic pociągającego w cerze tłustej, świecącej, pełnej zatkanych porów. Wydzielone nadmiernie sebum przyczynia się do powstawania wielu niedoskonałości na skórze i sprzyja jej zanieczyszczaniu. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele nieczystości osadza się na twarzy podczas jednego dnia. Pot, pyły, kurz, drobinki jedzenia to tylko niektóre źródła wielu bakterii, które mogą przeniknąć do głębi skóry. Samo oczyszczanie wodą, czy choćby żelem do mycia twarzy nie wystarcza, bo to działanie powierzchowne.
Peeling do twarzy to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tych wszystkich osadzających się na skórze nieczystości, w tym sebum. Pozwala na odetkanie porów i eliminuje błyszczenie się twarzy.

Regeneracja męskiej twarzy

Nasza skóra ciągle się regeneruje. Nawet, jeśli tego nie widzimy – skóra „zrzuca” swoje starsze, martwe warstwy, odsłaniając świeży i zdrowy naskórek. Proces „wymiany naskórka” czyli łuszczenia się skóry zwykle trwa około miesiąca i nie zawsze jest zakończony sukcesem. Trzeba więc czasem skórze pomóc w tej regeneracji, tak by była ona efektywna i niczym niezaburzona. W roli pomocnika najlepiej sprawdza się właśnie peeling, który dzięki właściwościom ścierającym, usprawnia wymianę naskórka i skraca proces łuszczenia. Drobinkami w kosmetykach peelingujących mogą być: piasek, sól, cukier, ale też pokruszone pestki np. oliwek (tak jak w przypadku Bluebeards Revenge).

Lepsze wchłanianie kosmetyków do twarzy

Oczyszczona skóra, pozbawiona martwego naskórka, z rozszerzonymi porami sprawia,że nałożone na nią kosmetyki np. kremy czy balsamy, szybciej się wchłaniają i docierają z łatwością do głębszych warstw.  Dzięki temu szybciej i efektywniej działają na skórę.

Przeciwdziałanie wypryskom i wągrom

Powodem, dla którego na skórze powstają takie niedoskonałości jak pryszcze czy wągry, są zatkane przez sebum pory. Głęboko w porach skóry tkwią zanieczyszczenia, które trudno jest usunąć zwykłym myciem. Peeling odtyka pory i oczyszcza je, przeciwdziała powstawaniu wyprysków. Jeśli to zadanie jest priorytetowym w stosowaniu kosmetyku peelingującego, warto wybrać produkt antyseptyczny. Do takich należy wspomniany już wcześniej peeling od Bluebeards Revegne, bazujący na pikantnych składnikach np. imbirze, który poza funkcją antyseptyczną ma działanie nawilżające, a więc przeciwdziała wysuszeniu skóry.

Łatwiejsze golenie

Peeling to must have każdego golącego się.  Skóra poddana peelingowi przed goleniem ma rozszerzone pory, jest gładsza i dzięki temu sprzyja ślizgowi ostrza po skórze z zarostem. Inną zaletą jest to, że po zastosowaniu peelingu, ostrze zbiera ze skóry mniej zanieczyszczeń i dzięki  temu nie zapycha  się maszynka do golenia. W ten sposób przedłużamy nieco jej żywotność.
Dodatkowo dzięki peelingowi, łatwiej zapuszczać zarost. Zastosowanie kosmetyku peelingującego pozwala „uwolnić” wrastające w skórę włoski i tym samym sprawić, że zapuszczanie brody czy wąsów nie będzie wiązało się z dyskomfortem.

Jak i kiedy stosować peeling do twarzy?

Peeling jest potrzebny każdemu, kto dba o swój wygląd. W szczególności jednak do jego użytkowania powinni się przekonać ci, którzy na co dzień narażają swoją skórę na intensywne zanieczyszczanie np. pracownicy fizyczni, sportowcy, osoby przebywające w przemysłowych miejscach. Zaleca się stosowanie peelingu 2-3 razy w ciągu tygodnia.

Korzystając z peelingu nie trzeba być zbyt intensywnym w jego nakładaniu. Nie trzeba peelingiem mocno nacierać skóry. Pielęgnacja tym kosmetykiem powinna być przyjemnym relaksem. Wystarczy delikatne masowanie, by drobinki poradziły sobie z oczyszczaniem. Zanim jednak nałożymy peeling, należy zwilżyć skórę ciepłą wodą. Ułatwi to nam rozprowadzenie kosmetyku po twarzy i przyspieszy otwieranie się porów skóry.

Przejdź do działu w sklepie Maski i peelingi.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro