Peeling twarzy – tajemnica męskiej pielęgnacji

Oeeling twarzy mężczyzny

Peeling twarzy mężczyzny nie jest wymyślnym zabiegiem kosmetycznym. To element pielęgnacji męskiej skóry, który ma ogromne znaczenie dla kondycji i wyglądu twarzy. Jak często peeling twarzy powinien być wykonywany i przy użyciu jakich kosmetyków zrobić go najlepiej? Sprawdź, na czym polega codzienny peeling twarzy.

Gdy słyszymy peeling, zwykle myślimy o kobiecych zabiegach kosmetycznych, całkowicie zbędnych w odniesieniu do mężczyzny. To błędne myślenie, bo peeling ratuje i upiększa skórę każdego. A nawet można powiedzieć, że to mężczyźni bardziej tego peelingu potrzebują. Do czego i na co? Już wyjaśniamy.

Peeling to kosmetyk o dwojakim działaniu – dzięki odpowiednio dobranych w składzie substancjom czynnym oddziałuje pozytywnie na skórę, ale jest to dodatkowo wzmocnione działaniem mechanicznym, za który odpowiadają twarde drobinki zawarte w kosmetyku. Drobinki mają funkcję złuszczającą martwy naskórek, co czyni peeling produktem niezwykle skutecznym.

Peeling twarzy mężczyzny - czy warto stosować?

Mało osób wie, że peelingi skóry twarzy to skuteczny sposób walki z wieloma problemami skórnymi. Jednym z mitów jest to, że traktuje się je jako bardzo intensywne i inwazyjne zabiegi kosmetyczne, stąd duży opór mężczyzn przed ich stosowaniem. A tak naprawdę wystarczy dobrać peeling dostosowany do swoich potrzeb – dobrze dobrany do rodzaju skóry i własnych preferencji. W ofercie mamy peelingi o różnym działaniu – od tych bardziej powierzchownych, po te głęboko oczyszczające. Peeling męskiej twarzy to idealny zabieg dla mężczyzny – służy zmęczonej i starzejącej się skórze odzyskać zdrowy wygląd. Wspiera leczenie skóry odwodnionej czy też zbyt tłustej. Peeling nie tylko złuszcza skórę, oczyszcza ją, ale również ożywia i stymuluje produkcję kolagenu. Jeden zabieg, a tyle korzyści! Czy już cię przekonaliśmy?

Peeling męskiej twarzy – po co jest potrzebny?

Peeling dla mężczyzn jest bardzo potrzebny z wielu powodów. Najbardziej oczywistym jest fakt oczyszczania cery, ale to nie jedyna jego funkcja. Kosmetyk peelingujący pozwala skutecznie zregenerować się skórze i przyspieszyć proces łuszczenia się „starego” naskórka. Dzięki temu skóra jest gotowa na działanie innych kosmetyków, które są po prostu efektywniejsze. Oczyszczanie skóry przy pomocy peelingu przeciwdziała wielu problemom skórnym np. powstawaniu wyprysków czy wągrów. Dzięki gładszej, pozbawionej krostek skórze, sam proces golenia jest potem łatwiejszy. To atut peelingu, który szczególnie doceniają regularnie golący się maszynką żyletkową mężczyźni.

Peeling jako wsparcie głębokiego oczyszczania męskiej twarzy

Naprawdę nie ma nic pociągającego w cerze tłustej, świecącej, pełnej zatkanych porów. Wydzielone nadmiernie sebum przyczynia się do powstawania wielu niedoskonałości na skórze i sprzyja jej zanieczyszczaniu. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele nieczystości osadza się na twarzy podczas jednego dnia. Pot, pyły, kurz, drobinki jedzenia to tylko niektóre źródła wielu bakterii, które mogą przeniknąć do głębi skóry. Samo oczyszczanie wodą, czy choćby żelem do mycia twarzy nie wystarcza, bo to działanie powierzchowne.

Peeling do twarzy mężczyzny to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tych wszystkich osadzających się na skórze nieczystości, w tym sebum. Pozwala na odetkanie porów i eliminuje błyszczenie się twarzy.

Peeling twarzy mężczyzny regeneruje

Jak często stosować peeling twarzy? Nasza skóra ciągle się regeneruje. Nawet, jeśli tego nie widzimy – skóra „zrzuca” swoje starsze, martwe warstwy, odsłaniając świeży i zdrowy naskórek. Proces „wymiany naskórka” czyli łuszczenia się skóry zwykle trwa około miesiąca i nie zawsze jest zakończony sukcesem. Trzeba więc czasem skórze pomóc w tej regeneracji, tak by była ona efektywna i niczym niezaburzona. W roli pomocnika najlepiej sprawdza się właśnie peeling, który dzięki właściwościom ścierającym, usprawnia wymianę naskórka i skraca proces łuszczenia. Drobinkami w kosmetykach peelingujących mogą być: piasek, sól, cukier, ale też pokruszone pestki np. oliwek (tak jak w przypadku Bluebeards Revenge).

Lepsze wchłanianie kosmetyków do twarzy

Oczyszczona skóra, pozbawiona martwego naskórka, z rozszerzonymi porami sprawia, że nałożone na nią kosmetyki np. kremy czy balsamy, szybciej się wchłaniają i docierają z łatwością do głębszych warstw. Dzięki temu szybciej i efektywniej działają na skórę.

Przeciwdziałanie wypryskom i wągrom

Powodem, dla którego na skórze powstają takie niedoskonałości jak pryszcze czy wągry, są zatkane przez sebum pory. Głęboko w porach skóry tkwią zanieczyszczenia, które trudno jest usunąć zwykłym myciem. Peeling odtyka pory i oczyszcza je, przeciwdziała powstawaniu wyprysków. Jeśli to zadanie jest priorytetowym w stosowaniu kosmetyku peelingującego, warto wybrać produkt antyseptyczny. Do takich należy wspomniany już wcześniej peeling od Bluebeards Revegne, bazujący na pikantnych składnikach np. imbirze, który poza funkcją antyseptyczną ma działanie nawilżające, a więc przeciwdziała wysuszeniu skóry.

Łatwiejsze golenie

Ile razy w tygodniu warto stosować peeling do twarzy? Peeling to must have każdego golącego się. Skóra poddana peelingowi przed goleniem ma rozszerzone pory, jest gładsza i dzięki temu sprzyja ślizgowi ostrza po skórze z zarostem. Inną zaletą jest to, że po zastosowaniu peelingu, ostrze zbiera ze skóry mniej zanieczyszczeń i dzięki temu nie zapycha się maszynka do golenia. W ten sposób przedłużamy nieco jej żywotność.
Dodatkowo dzięki peelingowi, łatwiej zapuszczać zarost. Zastosowanie kosmetyku peelingującego pozwala „uwolnić” wrastające w skórę włoski i tym samym sprawić, że zapuszczanie brody czy wąsów nie będzie wiązało się z dyskomfortem.

Leczenie skórnych problemów

Peeling męskiej twarzy to zabieg regenerujący, więc wpływa na skórę regenerująco. Męska skóra też jest trapiona wieloma problemami i dolegliwościami. Może być przekrwiona, poszarzała, a peeling poprzez głębokie złuszczenie poprawia jej wygląd i kondycję. Zabieg peelingiem łagodzi również typowe oznaki starzenia takie jak drobne linie i zmarszczki. Inne problemy skórne, którym peeling może także pomóc to trądzik, pigmentacja, plamy po słońcu.

Peeling męskiej twarzy – w domu czy w gabinecie kosmetycznym?

Nie wszystkie peelingi można wykonać samodzielnie w domu. Bardzo głębokie oczyszczanie skóry powinno być przeprowadzane przez specjalistę, dlatego takie rodzaje peelingów jak np.: peeling depigmentacyjny, peeling kawitacyjny czy też peeling chemiczny wymagają profesjonalnego podejścia. To zabiegi inwazyjne, które należy przeprowadzać odpowiednimi akcesoriami i dobrze dobranymi produktami. Brak wiedzy i umiejętności może doprowadzić tylko do pogorszenia stanu skóry. W tej kwestii ufajmy specjalistom z gabinetów kosmetycznych.

W warunkach domowych możemy wykonać codzienny peeling twarzy przy użyciu dostępnych kosmetyków np. peeling enzymatyczny. Wystarczy jedynie właściwie dobrać produkt do swojej cery i stosować kosmetyk według instrukcji.

Codzienny peeling twarzy – przeciwwskazania

Jak każdy kosmetyk, tak i peeling do twarzy powinien być sprawdzony pod kątem różnych niepożądanych działań. Po pierwsze – zawsze sprawdzaj, jakiej skórze jest dedykowany kosmetyk, a jeśli masz tendencję do podrażnień skórnych – czytaj skład produktu i wybieraj ten odpowiedni dla ciebie. Nie każdy mężczyzna powinien stosować peeling do twarzy. Na pewno nie jest to produkt odpowiedni dla osób z alergiami skórnymi, chyba że wybierzemy kosmetyk z bardzo naturalnym i łagodnym składem. Nie należy stosować peelingu już na podrażnioną skórę np. po goleniu albo w miejscach zranienia, bo to tylko pogorszy sytuację. Nie wolno nakładać tego kosmetyku i wcierać go w twarz ze zmianami chorobowymi. Jak często peeling twarzy? W lecie warto się wystrzegać stosowania peelingu przed opalaniem, gdyż pozbawiamy w ten sposób skórę ochrony przed promieniowaniem UV. Szkodliwe promienie słońca łatwiej docierają w głąb takiej skóry po peelingu.

Peeling twarzy – ile razy w tygodniu?

Peeling jest potrzebny każdemu, kto dba o swój wygląd. W szczególności jednak do jego użytkowania powinni się przekonać ci, którzy na co dzień narażają swoją skórę na intensywne zanieczyszczanie np. pracownicy fizyczni, sportowcy, osoby przebywające w przemysłowych miejscach. Zaleca się stosowanie peelingu 2-3 razy w ciągu tygodnia.

Codzienny peeling twarzy – jak go zrobić?


Korzystając z peelingu nie trzeba być zbyt intensywnym w jego nakładaniu. Nie trzeba peelingiem mocno nacierać skóry. Pielęgnacja tym kosmetykiem powinna być przyjemnym relaksem. Wystarczy delikatne masowanie, by drobinki poradziły sobie z oczyszczaniem. Zanim jednak nałożymy peeling, należy zwilżyć skórę ciepłą wodą. Ułatwi to nam rozprowadzenie kosmetyku po twarzy i przyspieszy otwieranie się porów skóry.

Peeling twarzy mężczyzny – jakie kosmetyki?

W ofercie naszego sklepu znajdziecie wiele rodzajów peelingu do męskiej twarzy. Możemy je podzielić wg:

  • konsystencji

Najwygodniejszy rodzaj peelingu to ten w żelu. Łatwo się go nakłada na skórę, wmasowuje i równie bezproblemowo spłukuje z twarzy. W ofercie posiadamy również mydła peelingujące w kostce, które swoje działanie ścierające aktywują w momencie mycia. Ciekawą propozycją jest peeling w postaci suchego proszku, który się wciera dłońmi w wilgotną skórę, a następnie spłukuje. Peeling może też mieć formę płynną lub kremową, ale również postać pasty – szczególnie wtedy, gdy drobinek ścierających w kosmetyku jest bardzo dużo.

Trzeba pamiętać, że każdy peeling to kosmetyk wymagający spłukania. Nie zostawia się na skórze, bo się nie wchłania. Trzeba go dokładnie zmyć z twarzy. W zależności od tego, jaką konsystencję ma nasz kosmetyk, jego usuwanie z twarzy może być mniej lub bardziej kłopotliwe. Najtrudniej jest usunąć gęsty peeling, najłatwiej ten płynny. To też warto wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego produktu.

  • przeznaczenia

Najważniejsze jednak jest przeznaczenie kosmetyku i jego dobór do rodzaju skóry. W naszej ofercie znajdziecie peelingi do każdego rodzaju cery. Są to m.in. peelingi nawilżające, które nadają skórze elastyczność i są remedium na przesuszoną, łuszczącą się skórę. Można również nabyć peeling regenerujący, idealny do stosowania na skórę pozbawioną zdrowego wyglądu. Jeśli zależy nam na wyborze kosmetyku o delikatnym działaniu, najlepszy peeling to ten z naturalnymi, drobnymi drobinkami o właściwościowych łagodzących.

Peeling do męskiej twarzy – który najlepszy?

W ofercie naszego sklepu znajdziecie peelingi najwyższej jakości. Stawiamy na kosmetyki naturalne, pozbawione szkodliwych substancji. Wśród oferowanych u nas kosmetyków peelingujących znajdują się tylko te, których skład jest przyjazny zdrowiu i środowisku. Działanie prozdrowotne i pielęgnacyjne, peelingi zawdzięczają naturalnym ekstraktom takim jak: naturalne olejki (jojoba, ogórecznika), wyciąg z kory wierzby, aloes, algi morskie, masło shea, rumianek, awokado, miód czy zielona herbata. Nasze produkty nie zawierają parabenów, a drobinki peelingujące są naturalne np. drobinki bambusa, pokruszone pestki oliwek, łupki orzecha włoskiego.

Wszystkie kosmetyki peelingujące w naszej ofercie pochodzą od sprawdzonych producentów, którzy przykładają ogromną wagę zarówno do skuteczności działania swoich produktów, jak i starannie dobranego składu i sprawdzonej receptury. Wybierz najlepszy dla siebie peeling do męskiej twarzy i stosuj go regularnie, a szybko dostrzeżesz świetne efekty. Jeśli nie wiesz, który produkt będzie odpowiedni dla twojej skóry, skontaktuj się naszym sklepowym doradcą – wspólnie dokonacie właściwego wyboru.

Jeśli zależy ci na dogłębnym oczyszczaniu skóry, poza peelingiem możesz sięgnąć również po maski typu peel-off, które są znane z właściwości oczyszczających. Dzięki warstwie, która przykleja się i zastyga na skórze, podczas zdejmowania, usuwamy wraz z nią również głębsze zanieczyszczenia np. wągry z okolic nosa i ust. Maseczki typu peel-off są dobrym wyborem, jeśli twoja skóra zbyt szybko się podrażnia podczas ścierania. Tu nie dochodzi do tak intensywnego złuszczania naskórka. Najlepsze maski oczyszczające do twarzy znajdziesz oczywiście w naszym sklepie. Już teraz zapoznaj się ofertą najlepszych produktów tej kategorii.

Przejdź do działu w sklepie Maski i peelingi.