Wymiary pasa: Długość powierzchni roboczej pasa: 33 cm, Szerokość: 4,5 cm Długość całkowita pasa włączając sprzączki: 49 cm.
Parametry brzytew (informacja ogólna): SZEROKOŚĆ OSTRZA, która podawana jest w calach, np. 3/8, 4/8, 5/8, 6/8, 7/8, 15/16; gdzie 1 cal = 2,54 cm.
Najpopularniejsze szerokości to 5/8 i 6/8 cala. Należy pamiętać że im szersze ostrze, tym brzytwa większa, cięższa i (z reguły) droższa.
WKLĘSŁOŚĆ/PROFIL OSTRZA: z reguły ½ (half hollow) lub 1/1 (full hollow). Profil 1/1 posiada dodatkowy szlif i w rezultacie ostrze jest bardziej elastyczne i cieńsze. Wybór wkłęsłości zależy od indywidualnych preferencji użytkownika np. budowy dłoni, grubości zarostu etc. Najwięcej osób golących się brzytwą wybiera te z wklęsłością 1/1, gdyż uważają, że golą najbardziej gładko i komfortowo. Niektóre osoby polecają brzytwy o wklęsłości 1/2 dla początkujących uważając, że są w stanie wybaczyć więcej błędów, szczególnie na początkowym etapie nauki.
RODZAJ STALI: nierdzewna lub węglowa - wybór rodzaju stali zależy od preferencji golącego - obie są w stanie ogolić gładko i komfortowo. Chcąc golić się brzytwą ze stali węglowej codziennie zaleca się, aby posiadać co najmniej 2 takie brzytwy, gdyż stal węglowa po każdym goleniu powinna się zregenerować, tak więc jedną i tą samą brzytwą ze stali węglowej możemy się golić się najczęściej co drugi dzień.
RODZAJ UCHWYTU: główny (obok rodzaju i wielkości ostrza) czynnik decydujący o cenie brzytwy. Najbardziej popularne materiały, z których wykonuje się uchwyty brzytew to róg bawoli, drewno naturalne (heban, oliwne, egzotyczne), tworzywa sztuczne (żywica syntetyczna, cellidor, micarta i inne). Uchwyty w najdroższych modelach brzytew to często dzieła sztuki, wykonywane z rzadkich i drogich materiałów i nabywane głównie dla celów kolekcjonerskich.