Speick

SPEICK – to jeden z najbardziej uznanych, niemieckich producentów kosmetyków naturalnych. W październiku 2018 firma obchodzi swoje 90 lecie powstania.

Nazwa firmy nie jest przypadkowa i ściśle związana jest z oferowanymi produktami. Pochodzi od nazwy alpejskiej cennej rośliny o niezwykłych właściwościach. Speick to inaczej Valeriana Celtica, roślina rosnąca na zboczach Alp. To jeden z najbardziej chronionych alpejskich gatunków roślin. Ekstrakt z Valeriany (z łaciny „Valere” – znaczy „zdrowy”) ceniony jest na całym świecie ze względu na swoje właściwości lecznicze i wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Firma Speick wykorzystuje ekstrakt ze Speick’a do produkcji ekskluzywnych kosmetyków naturalnych. Kosmetyki Speick to produkty bogate w naturalne składniki odżywcze i witaminy. Większość kosmetyków marki Speick posiada certyfikat BDIH, jest to wysoko ceniony niemiecki certyfikat ekologiczny. Oznaczenie BDIH na produkcie potwierdza, że do produkcji zostały użyte tylko surowce naturalne pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych lub zbiorów dzikich oraz, że proces produkcji jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Speick medycznie ma właściwości pozytywnie działające na układ nerwowy, działa relaksująco i kojąco. Ma działanie uspokajające na centralny układ nerwowy jednocześnie stymulując wegetatywny system nerwowy człowieka. Speick daje uczucie relaksu, rewitalizuje ciało i umysł.

Walter Rau, założyciel Speick Natural Cosmetics, docenił właściwości Speicka jako rośliny i użył po raz pierwszy w 1928 roku do produkcji flagowego produktu tej marki, produkowanego do dzisiaj – naturalnego mydła toaletowego Speick. W 1936 roku tej cennej roślinie groziło wymarcie i została ona objęta ochroną a jej wykorzystywanie przez firmę Speick do produkcji szerokiej gamy kosmetyków naturalnych odbywa się w ściśle kontrolowanych warunkach z poszanowaniem dla środowiska.

Speick to szeroka gama kosmetyków naturalnych dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Tester zapachu Speick Men Active Aftershave

Tester. Certyfikowany naturalny skład.

0 1 2 3 4 (0)
Cena: 5,99 zł