Ostre nożyczki do brody

Nożyczki do brody to akcesorium warte zakupu, jeśli chcemy samodzielnie dbać o wygląd zarostu. Ich użytkowanie nie jest trudne i można te umiejętność szybko opanować. Jakie nożyczki do brody i wąsów wybrać?

Nożyczki do brody nożyczki do brody Muhle

Czym są nożyczki do brody? To akcesorium, dzięki któremu możemy profesjonalnie skrócić zarost i tym samym wyręczyć barbera. Umożliwiają regularne przycinanie brody lub wąsów oraz nadawanie im oczekiwanej formy. Nożyczki mają niewielki rozmiar, ich kształt dobrze dopasowuje się do dłoni, a ostre krawędzie umożliwiają precyzyjne cięcie. Korzystanie z tych akcesoriów w znaczącym stopniu ułatwia pielęgnację zarostu i dbanie o jego dobry wygląd bez częstego chodzenia do barbera. To pozwala nie tylko zaoszczędzić nasz czas, ale również i pieniądze.

Nożyczki do brody to atrybut barbera, ale w warunkach domowych też mogą być używane, jeśli chcemy zapewnić naszemu zarostowi nieustająco ładną formę. Nożyczki do brody wyglądają niemal identycznie jak nożyczki do włosów – są równie precyzyjne i ostre. Pozwalają skrócić w najlepszy z możliwych sposób włoski zarostu do pożądanej długości. Pod tym kątem wygrywają z każdym trymerem czy maszynką elektryczną, które oferują mechaniczne ścinanie – niekorzystne dla kondycji włosa. Jeśli posiadasz dłuższy zarost, wymaga on regularnego podcinania. Wszystko po to, by zarówno broda, jak i wąsy dobrze się prezentowały. Jak wiadomo, zarost szybko rośnie i szybko staje się nieposkromiony, więc nożyczki do brody mogą tutaj zdziałać cuda.

Nożyczki do brody służą odpowiedniemu przycinaniu i podcinaniu włosków zarostu. Są skonstruowane tak, by świetnie radziły sobie z twardym zarostem, a jednocześnie wygodnie leżały w dłoni. Dobre nożyczki do brody są bardzo precyzyjne w cięciu.

Nożyczki do brody powinny być „przyjacielem” każdego brodacza, który chce właściwie zadbać o swój zarost. Zbyt długa, przerośnięta, nierówna broda to najczęściej spotykany problem wśród brodaczy. Nie wszyscy wiedzą, że stylowa broda musi być ładnie i równo podcięta. To bardzo wpływa na jej estetykę, a dodatkowo ułatwia pielęgnację brody (modelowanie, rozczesywanie).

Nożyczki do brody to narzędzie do przycinania zarostu. Wyglądem – na pierwszy rzut oka – niczym nie różni się od zwykłych nożyczek fryzjerskich, a jednak różnicę czuć, biorąc nożyczki do ręki. Nożyczki do brody są nieco mniejsze (krótsze) od nożyczek fryzjerskich z praktycznego powodu. Dzięki skróconemu ostrzu, wygodniej się nimi operuje i minimalizuje ryzyko zacięcia, a sam gabaryt umożliwia łatwe uchwycenie męską ręką. Nożyczki do brody są zatem tak zaprojektowane, by z jednej strony podnosić ich efektywność, a z drugiej – zadbać o bezpieczeństwo jego użytkownika oraz wygodę stosowania.

Jakie nożyczki do brody?

Nożyczki do brody umożliwiają skrócenie zarostu do każdej długości. Używając nożyczek, nasza broda utrzymywana jest w ryzach. Dzięki zabiegowi podcięcia –  zarost zyskuje na wyglądzie. Jest uporządkowany i wystylizowany, a jego podniszczone końcówki są na bieżąco usuwane.  Najlepsze nożyczki do brody to produkty kultowych producentów, znanych w branży barberskiej takich jak: Titania czy Dovo Solingen. Jakie nożyczki do brody wybrać? Najlepiej takie uniwersalne – do różnych długości włosków oraz ostre, bo to zapewni nam to precyzyjne cięcie. nożyczki do brody z grzebykiem Titania

Nożyczki do brody powinny być narzędziem dedykowanym zarostowi. Zakup zwykłych nożyczek fryzjerskich może być nie do końca rozsądną decyzją, gdyż włos, który porasta męską twarz, jest grubszy i mniej elastyczny od włosa na głowie. Dobre nożyczki do przycinania brody  to takie, których wygodnie się używa (dobrze leżą w dłoni) i mają odpowiedni rozmiar ułatwiający przycinanie brody. Wybierając nożyczki do wąsów czy brody, warto zwracać uwagę na producenta. Jeśli jest on znany z profesjonalnych produktów barberskich, możemy mieć pewność, że nożyczki spełnią nasze oczekiwania. Polecamy m. in. nożyczki Titania czy też nożyczki Dovo Solingen.

Nożyczki do wąsów i brody  - jak używać?

Opanowanie nożyczek wymaga wprawy, ale wystarczy kilka ćwiczeń, by zabieg podcinania włosków na twarzy stał się prosty. Najważniejsza podczas podcinania zarostu jest precyzja. Nożyczki są ostre, więc trzeba - po pierwsze uważać, by nie zranić się ich końcówkami, a po drugie – przemyśleć linię ciecia, zanim go dokonamy, by potem tego nie żałować. Jeśli zapuściliśmy dopiero co zarost, warto na podcięcie najpierw udać się do barbera i zapamiętać linię (margines) przycinania zarostu. Potem można spróbować zrobić to samo w domu. Najłatwiej jest podcinać zarost, który jeszcze bardzo nie odrósł, bo widać w nim linię cięcia. Odcinamy w nim tylko malutkie końcówki. Trudniej jest ujarzmić długą, zapuszczoną brodę czy wąsy. W tym przypadku włoski należy odcinać po małym kawałku, aż do uzyskania pożądanej długości. Obcięcie za pierwszym razem zbyt dużej ilości zarostu sprawi, że będziemy zmuszeni znowu go zapuścić, a wszyscy wiedzą, że broda i wąsy to coś, co nie pojawia się w jeden dzień. grzebień do stylizacji brody

Nożyczki do brody wymagają krótkiej wprawy, ale każdy może szybko opanować operowanie nimi. Najlepszym sposobem na podcinanie zarostu jest skracanie ich na raty tzn. schodkowo. Najpierw podcinamy zarost o kilka milimetrów, potem znowu go skracamy o kolejną niewielką długość, aż do momentu, gdy dojdziemy do oczekiwanego rezultatu. Wszystko po to, by nożyczki do brody nie obcięły brody zbyt krótko w jakimś miejscu i tym samym nie odebrały jej ładnego wyglądu. Nożyczek do brody używamy tylko do skracania zarostu, a nie do podgalania. Im bliżej skrócony włos skóry, tym mniejsza precyzja i większe ryzyko zranienia. Podcinanie zarostu możemy sobie ułatwić, używając do tego również grzebienia.

Nożyczki do przycinania brody należy stosować średnio raz na dwa tygodnie. Zarost rośnie dość szybko i nie należy czekać, aż osiągnie bujną długość, bo trudniej jest go potem skrócić. Po dwóch tygodniach łatwo wyznaczyć linię cięcia zarostu, a samo cięcie nie musi być znaczące. Nożyczki do przycinania brody nie są trudne do opanowania. Z pewnością obcinanie zarostu jest prostsze niż włosów, bo broda ma tendencję do puszenia się i skręcania, co niweluje ewentualne nierówności.

Trzeba tylko pamiętać, by wybierając nożyczki do brody, postawić na dobrą i sprawdzoną markę. Nożyczki będą wtedy odpowiednio ostre i nie będą się szybko tępić, a mechanizm nie będzie się zacinał. Przyda się do kompletu również grzebień do brody, który ułatwi precyzyjne ścięcie brody na odpowiedniej wysokości.

Przydatnym gadżetem przy podcinaniu brody jest peleryna, która pozwoli zachować w łazience porządek. 

Pielęgnacja brody nie jest trudna. Najtrudniejszy jest pierwszy raz, dlatego każdy początkujący brodacz powinien na pierwsze strzyżenie brody udać się do profesjonalisty. Warto zapamiętać kształt brody oraz ruchy, jakie wykonuje barber przy podcinaniu zarostu. Jeśli chcemy samodzielnie przyciąć zarost nożyczkami w domu, najlepiej robić to stopniowo, po małym kawałku odcinając zbędne włoski. Nie mając wprawy w strzyżeniu brody, nie powinno się już przy pierwszym cięciu skracać brody do oczekiwanej długości, gdyż w takim przypadku wystarczy jeden nieprecyzyjny ruch, by linia cięcia nie była równa. Do strzyżenia brody warto również użyć grzebienia do brody, którym rozczeszemy splątane włoski i ułatwimy sobie ich uchwycenie przy podcinaniu.

Nożyczki do brody to niezbędne wyposażenie brodacza, który chce utrzymać swoją brodę w stylowej formie. Przycinanie brody nie jest trudne, jeśli będziemy to robić przy użyciu profesjonalnych nożyczek.

Nożyczki do wąsów

Nożyczki do wąsów nie różnią niczym od nożyczek do brody. To ten sam przyrząd, który służy podcinaniu włosków. Kupując nożyczki do wąsów i brody, warto poświęcić trochę czasu na poćwiczenie posługiwania się nimi. Pamiętajmy, że to ostre narzędzie i nieumiejętne operowanie nim może doprowadzić do zranienia. 

Najważniejsza jest cierpliwość i brak pośpiechu na początku, z czasem szybko dochodzi się do wprawy i podcięcie zarostu zajmuje już tylko kilka minut dziennie. Nożyczki do wąsów i brody powinny być używane codziennie, do regularnego formowania zarostu.  Jak ich używać? Wystarczy podcinać końcówki brody i wąsów lub włoski, które zaczynają rosnąć w złym kierunku. Choć celem podcinania zarostu jest nadanie mu pożądanej długości, nie należy tego robić jednym cięciem. Najlepszą metodą jest stopniowe skracanie włosków po kilka milimetrów aż do uzyskania docelowej długości. W ten sposób, nawet jak popełnimy błąd przy podcinaniu, będziemy mieć możliwość jego skorygowania.

Przycinanie wąsów jest bardzo ważne. Bez tego zabiegu wąsy wyglądają mało estetycznie i nie są ozdobą – włoski się plączą, niesfornie odstają w różne strony i mają odbarwione końcówki. Ze wszystkim poradzą sobie nożyczki do wąsów. Wąsom można nadać dowolny kształt przy pomocy maszynki do golenia lub brzytwy, oraz nożyczek. Najpierw ostrzem usuwamy zarost, który wykracza poza granice naszych wąsów, a następnie przycinamy pozostawione włoski na pożądaną długość.

Gdzie kupić nożyczki do brody?

Mężczyźni często pytają, gdzie kupić nożyczki do brody. Odpowiedź jest prosta – tam, gdzie znajdziemy najlepsze akcesoria do golenia i pielęgnacji zarostu. Facetaria.pl to przykład sklepu, w którym znajdziemy tylko profesjonalne i najlepsze nożyczki do brody, oferowane przez znanych producentów. Z naszej oferty korzystają również profesjonalni barberzy, co powinno być dla brodacza najlepszą rekomendacją. Nożyczki do brody w naszej ofercie można kupić w różnych cenach i tym samym dobrać produkt do swoich finansowych możliwości.

nożyczki do brody i wąsow dovo

Nożyczki do brody i wąsów powinniśmy kupić w profesjonalnym sklepie z akcesoriami i kosmetykami dla brodaczy np. w Facetaria.pl To gwarancja, że zakupione narzędzie będzie najwyższej jakości. Kupując nożyczki do brody i wąsów, dobrze jest jednocześnie kupić grzebyk do rozczesywania zarostu, który ułatwi podcinanie. Niektóre nożyczki do brody są sprzedawane w kompletach z takim grzebykiem. Najlepsze polecane przez nas nożyczki do brody i wąsów to: Titania i Dovo Solingen.

Najlepsze nożyczki do brody oferują producenci specjalizujący się w produkcji akcesoriów z najlepszej jakości stali nierdzewnej. Do tych topowych marek zaliczamy m.in. Dovo Solingen czy Titania. Firmy te gwarantują nam najwyższą jakość tych produktów – najlepsze ostrza i zastosowane w nożyczkach mechanizmy. Najlepsze nożyczki do brody ponadto dobrze leżą w dłoni, a ich używanie jest bardzo wygodne. Planując zakup, warto rozważyć nabycie kompletu – nożyczek i grzebienia. Ten duet wyjątkowo dobrze się sprawdza podczas podcinania zarostu.

Przeczytaj także:

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

Zestaw do golenia dla mężczyzn

Gdzie kupić pędzel do golenia

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku