Lista kategorii

Jakie nożyczki do brody

Nożyczki do brody to niezbędne wyposażenie brodacza, który chce utrzymać swoją brodę w stylowej formie. Przycinanie brody nie jest trudne, jeśli będziemy to robić przy użyciu profesjonalnych nożyczek.

Nożyczki do brody i wąsów nożyczki do brody

Nożyczki do brody i wąsów to narzędzie do przycinania, strzyżenia długiego zarostu, któremu chcemy nadać równą formę. Swoim wyglądem nożyczki do wąsów przypominają zwykle fryzjerskie nożyczki, jednak są one nieco mniejsze, a ich ostrza dostosowane są do grubego włosa.  Kupując nożyczki do pielęgnacji brody, możemy mieć gwarancję, że strzyżenie brody będzie nie tylko wygodne i łatwe, ale samo narzędzie szybko się nie stępi.

Nożyczki do przycinania brody – jakie wybrać?

Nożyczki do brody powinny być narzędziem dedykowanym zarostowi. Zakup zwykłych nożyczek fryzjerskich może być nie do końca rozsądną decyzją, gdyż włos, który porasta męską twarz, jest grubszy i mniej elastyczny od włosa na głowie. Dobre nożyczki do przycinania brody  to takie, których wygodnie się używa (dobrze leżą w dłoni) i mają odpowiedni rozmiar ułatwiający przycinanie brody. Wybierając nożyczki do wąsów czy brody, warto zwracać uwagę na producenta. Jeśli jest on znany z profesjonalnych produktów barberskich, możemy mieć pewność, że nożyczki spełnią nasze oczekiwania. Polecamy m. in. nożyczki Titania czy też nożyczki Dovo Solingen.

Nożyczki do pielęgnacji brody – jak ich używać?

Pielęgnacja brody nie jest trudna. Najtrudniejszy jest pierwszy raz, dlatego każdy początkujący brodacz powinien na pierwsze strzyżenie brody udać się do profesjonalisty. Warto zapamiętać kształt brody oraz ruchy, jakie wykonuje barber przy podcinaniu zarostu. Jeśli chcemy samodzielnie przyciąć zarost nożyczkami w domu, najlepiej robić to stopniowo, po małym kawałku odcinając zbędne włoski. Nie mając wprawy w strzyżeniu brody, nie powinno się już przy pierwszym cięciu skracać brody do oczekiwanej długości, gdyż w takim przypadku wystarczy jeden nieprecyzyjny ruch, by linia cięcia nie była równa. Do strzyżenia brody warto również użyć grzebienia do brody, którym rozczeszemy splątane włoski i ułatwimy sobie ich uchwycenie przy podcinaniu.

Nożyczki do strzyżenia brody – gdzie kupić?

Wybierając nożyczki do wąsów czy brody, najlepiej zaufać profesjonalnemu sklepowi, który słynie z wyspecjalizowanego asortymentu do pielęgnacji zarostu.  Polecamy zakupić nożyczki do strzyżenia brody w sklepie Facetaria.pl, który oferuje produkty kilku marek, w różnych cenach i ponadto służy fachową poradą. To gwarancja oryginalnych produktów stosowanych w salonach barberskich.

Przeczytaj również:

Stylizacja brody - porady

Najlepsze odżywki do włosów dla mężczyzn

Dobre wody kolońskie dla mężczyzn

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku