Lista kategorii

Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej

Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej?

Fryzura męska rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest dobór fryzury do kształtu twarzy. Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej? Jaka fryzura męska jest najlepsza?

Fryzura do twarzy męskiej

Każda fryzura męska powinna być dobrana do męskiej twarzy, a w szczególności do jej kształtu i znaków charakterystycznych. Dobór fryzury warto pozostawić fryzjerowi, który jak nikt inny się na tym zna. Fryzjer oceni kształt twarzy i głowi i zaproponuje uczesanie, które będzie tu najbardziej pasować. Dlaczego twarz jest w tym wszystkim tak ważna? Bo to w dużej mierze jej ozdobą są właśnie włosy. A te mogą odbierać jej również urok i przykrywać atuty. Dobrze dobrana fryzura do twarzy męskiej niweluje mankamenty twarzy i uwypukla jej atuty. żel do stylizacji męskich fryzur

Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej?

Fryzura męska to nie tylko styl uczesania, to również długość włosów. Jak dobrać fryzurę do twarzy męskiej? Wyznacznikami powinny być dla nas m. in:

- kształt podbródka
- linia szczęki
- wielkość nosa
- wielkość uszu
- kształt głowy

Owalny kształt twarzy -  charakteryzuje się dużą proporcjonalnością twarzy. W tym przypadku najlepsza fryzura to klasyka – krótko z boku, dłużej na górze. Należy unikać grzywki na czole i zaczesać ją na bok.

Okrągły kształt twarzy – tutaj mamy wrażenie pełności, dlatego należy zrobić wszystko, by kształt twarzy nieco wysmuklić. Fryzura, która może tu pomóc powinna charakteryzować się krótszymi bokami i dłuższą górą, przy czym dobrze jest tu wprowadzić cieniowanie. W przypadku okrągłej twarzy dobrze jest unikać krótkich, równo przystrzyżonych fryzur (żołnierskich jeżyków). Warto też zapuścić zarost.

Kwadratowy kształt twarzy – objawia się dość mocno zarysowaną szczęką (kanciastą) i szerokim prostokątnym czołem. Fryzura męska w tym wypadku powinna zmiękczyć kontur twarzy i dodać jej łagodności. Najlepsze są tu fryzury z dłuższych włosów, lekko falowanych i dobrze pocieniowane. Dobrze wygląda tutaj również tzw. chaos na głowie. Najgorszym wyborem są proste cięcia (pod linijkę).

Trójkątny kształt twarzy – to szeroka dolna część twarzy (szczęka)  i wąska górna (czoło). Tu trzeba się skupić na poszerzeniu czoła i zmniejszeniu optycznym szczęki. Pomogą w tym dłuższe fryzury, nachodzące na twarz, włosy powinny być ścinane warstwowo, by zwiększały objętość w okolicy czoła. pomada do wlosow tenax

Diamentowy kształt twarzy – to odwrócony trójkąt. Widać tutaj szerokie czoło, mocno zarysowane policzki i wąską szczękę z wyraźnie zarysowanym podbródkiem. Fryzura męska w tym przypadku nie powinna być krótka, bo uwydatni trójkątny kształt twarzy.  O wiele lepiej zapuścić grzywkę i zaczesać ją do tyłu lub podnieść u nasady. Włosy powinny nachodzić na uszy, by ich nie uwydatniać.

Przeczytaj także:

Jak stosować odżywkę do włosów

Sklep dla brodaczy

Balsam po goleniu

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro