Typowe błędy podczas golenia

Błędy podczas goleniaZłe przyzwyczajenia i brak wiedzy na temat zasad dobrego golenia są najczęstszą przyczyną problemów z usuwaniem zarostu. To także powód, dla którego nie wszyscy mężczyźni lubią się golić – jak bowiem lubić coś, co sprawia dyskomfort i jest mało efektywne. Na szczęście wyeliminowanie niektórych błędów szybko rozwiązuje problem i sprawia, że golenie staje się czynnością mniej uciążliwą, a nawet przyjemną.

Błąd nr 1  - Brak przygotowania skóry

Jeśli ktoś myśli, że wystarczy zmoczyć sobie twarz wodą, by zmiękczyć w ten sposób zarost i ułatwić sobie golenie, jest w błędzie. Sama woda nie da rady nawilżyć i uelastycznić skóry i zarostu. Nie rozwiązuje również problemu z usunięciem zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do stanów zapalnych w skórze po goleniu albo po prostu je utrudnić. Co należy zatem zrobić? Niezbędne jest dokładne umycie twarzy i szyi ciepłą wodą i mydłem. W ten sposób usuniemy z twarzy sebum (łój skórny), pozostałości po kosmetykach i kurz, które blokowałyby dostęp do włosków i tym samym ułatwimy zadanie maszynce do golenia. Zamiast mydła polecamy od czasu do czasu użyć również peelingującego żelu do mycia twarzy, który dodatkowo usunie również martwy naskórek i zapobiegnie wrastaniu włosków po goleniu.

Błąd nr 2 – Sucha piana

Niewłaściwy kosmetyk do golenia to ogromny problem. Popularna, ogólnodostępna pianka do golenia czy żel wytwarzają zbyt suchą i krótkotrwałą pianę, a ta może utrudnić golenie. Nieodpowiednie są też kosmetyki, do których dodaje się chemiczne dodatki, by sztucznie spulchnić pianę. Mogą one wywołać reakcje alergiczne i podrażnić skórę podczas golenia. W tej kwestii zalecamy kosmetyki naturalne, z dodatkiem olejów roślinnych. Najlepsze jakościowo są kremy do golenia i mydła. Przyda się również dobry pędzel do golenia, który szybko spieni kosmetyk i stworzy pianę gęstą i kremową, po której maszynka będzie gładko sunęła.

Błąd nr 3 – Golenie pod włos

Nie ma jednego wzorca czy mapy prezentującej kierunek golenia zarostu. Każdy zarost jest bowiem inny. Jeśli nie bierzemy pod uwagę kierunku, w jakim rosną włoski (zwykle na różnych obszarach twarzy rosną inaczej), golenie przypadkowe może nie wyjść nam na dobre. Goląc się pod włos, można się łatwo zaciąć, nietrudno o podrażnienia i stany zapalne, a potem nawet o problem wrastających w skórę włosków.  Warto więc przed przestąpieniem do golenia prześledzić kierunek, w którym rośnie zarost i starać się golić zgodnie z nim lub chociaż ukośnie. Z nabyciem większej wprawy można z czasem się pokusić o golenie pod włos, pamiętając o odpowiednim kącie nachylenia ostrza (90 stopni).

Błąd nr 4 – Zbyt duży nacisk na skórę

Golenie to nie sport siłowy. Tu nie trzeba mocy a precyzji. Niestety nie wiedzą o tym wszyscy i dlatego tak często dochodzi do krwawych zacięć skóry. Nie warto bagatelizować ostrości żyletki czy ostrza, bo może to doprowadzić do przykrych konsekwencji. Ruch po twarzy powinien być pewny i dokładny, ale dość delikatny. Dobra maszynka do golenia poradzi sobie bez większego nacisku. A jeśli już zacięcie wystąpi warto zaopatrzyć się w ałun lub inny specyfik tamujący krew.

Błąd nr 5 – Kilkukrotne golenie jednego miejsca i golenie bez warstwy ochronnej czyli piany

Dokładne golenie wcale nie wymaga kilkukrotnego przeciągania ostrza po jednym i tym samym obszarze skóry. To częsty błąd golących, prowadzący do zdzierania naskórka i otwierający drogę do tkanek skórnych bakteriom. Po takim goleniu skóra bardzo piecze i jest mocno zaczerwieniona. A tak naprawdę dobra maszynka i żyletka radzą sobie z zarostem już za pierwszym pociągnięciem. Drugie powinno być tym ostatnim wygładzającym. Trzeba jednak pamiętać, by nie golić suchej skóry, czyli pozbawionej piany. Jeśli usunęliśmy ją za pierwszym razem, należy ponownie nałożyć.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku