Lista kategorii

Nożyczki do przycinania brody

Nożyczki do przycinania brody

Czym są nożyczki do brody? To akcesorium, dzięki któremu możemy profesjonalnie skrócić zarost i tym samym wyręczyć barbera. Jakie nożyczki do przycinania brody wybrać?

Nożyczki do brody

Nożyczki do brody to narzędzie do przycinania zarostu. Wyglądem – na pierwszy rzut oka – niczym nie różni się od zwykłych nożyczek fryzjerskich, a jednak różnicę czuć, biorąc nożyczki do ręki. Nożyczki do brody są nieco mniejsze (krótsze) od nożyczek fryzjerskich z praktycznego powodu. Dzięki skróconemu ostrzu, wygodniej się nimi operuje i minimalizuje ryzyko zacięcia, a sam gabaryt umożliwia łatwe uchwycenie męską ręką. Nożyczki do brody są zatem tak zaprojektowane, by z jednej strony podnosić ich efektywność, a z drugiej – zadbać o bezpieczeństwo jego użytkownika oraz wygodę stosowania. nozyczki do brody dovo solingen

Nożyczki do brody powinny być „przyjacielem” każdego brodacza, który chce właściwie zadbać o swój zarost. Zbyt długa, przerośnięta, nierówna broda to najczęściej spotykany problem wśród brodaczy. Nie wszyscy wiedzą, że stylowa broda musi być ładnie i równo podcięta. To bardzo wpływa na jej estetykę, a dodatkowo ułatwia pielęgnację brody (modelowanie, rozczesywanie).

Dzięki nożyczkom, każdy brodacz może zaoszczędzić na wizytach w salonie barberskich. Czasem lepiej jest wyspecjalizować się w takim cięciu i nie uzależniać dobrego wyglądu brody od wizyt w salonie. Stosując nożyczki do brody, mamy pełną swobodę i zawsze wyglądamy dobrze. 

Nożyczki do przycinania brody

Nożyczki do przycinania brody należy stosować średnio raz na dwa tygodnie. Zarost rośnie dość szybko i nie należy czekać, aż osiągnie bujną długość, bo trudniej jest go potem skrócić. Po dwóch tygodniach łatwo wyznaczyć linię cięcia zarostu, a samo cięcie nie musi być znaczące. Nożyczki do przycinania brody nie są trudne do opanowania. Z pewnością obcinanie zarostu jest prostsze niż włosów, bo broda ma tendencję do puszenia się i skręcania, co niweluje ewentualne nierówności.

Trzeba tylko pamiętać, by wybierając nożyczki do brody, postawić na dobrą i sprawdzoną markę. Nożyczki będą wtedy odpowiednio ostre i nie będą się szybko tępić, a mechanizm nie będzie się zacinał. Przyda się do kompletu również grzebień do brody, który ułatwi precyzyjne ścięcie brody na odpowiedniej wysokości.

Przydatnym gadżetem przy podcinaniu brody jest peleryna, która pozwoli zachować w łazience porządek.

Przeczytaj także:

Prezenty dla brodaczy

Jak złagodzić podrażnienia po goleniu

Jak ułożyć krótkie włosy

 

 

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku