Baczki na twarzy

Baczki na twarzy stanowią część zarostu. To miejsce, w którym włosy na głowie łączą się z linią zarostu na twarzy. Czy baczki męskie to symbol dobrego stylu czy wręcz przeciwnie? Jak przycinać baczki na twarzy?

Baczki męskie

Baczki męskie (inaczej bokobrody) to część zarostu w okolicach policzków i uszu. Swoim wyglądem przykuwają uwagę, co ma dodatkowy wpływ na uwypuklenie charakterystycznych cech naszej twarzy. Baczki męskie podkreślają rysy twarzy, dlatego nie można ich bagatelizować. Od tego jak będą wyglądać, zależy całokształt. fartuch barberski

Baczki męskie wbrew pozorom nie są oznaką braku znajomości trendów modowych. Oczywiście, te przerośnięte baki mogą być uznane za niemodne, tak jak dawne „pekaesy”, które do dziś wywołują awersję. Ale jeśli zadbamy o właściwy wygląd bokobrodów, zarzut bycia niemodnym na pewno nam nie grozi.

Baczki na twarzy

Co zrobić, by baczki na twarzy były stylowe? Najważniejsze to ich regularne przycinanie. Jeśli posiadamy zarost na twarzy, baczki powinny być jego integralną częścią, a nie żyć swoim życiem. Jeśli preferujemy ogoloną twarz, baczki powinny być odpowiednio skrócone i stanowić jedynie część fryzury na głowie. Mężczyznom łysym baczki w ogóle nie pasują.

Baczki na twarzy najlepiej jest trymować, czyli podcinać specjalną golarką do zarostu. Dzięki trymerowi, bokobrody po obu stronach twarzy będą równe i odpowiedniej długości. Nie zapominajmy też o podgalaniu baków. Najlepiej robić to maszynką do golenia lub brzytwą (jeśli mamy wprawę). Dovo Solingen brzytwa do golenia

Jak ustalić odpowiednią wielkość baczków? Trzeba spojrzeć na to z szerszej perspektywy tzn. przy bujnych fryzurach czy zarostach, baczki na twarzy mogą być dłuższe i szersze, ale przy krótkich cięciach na głowie lub braku brody, baczki mocno podcinamy. Skracając długość baczków, róbmy to schodkowo, by odnaleźć idealną wysokość na której zakończymy cięcie. Przy każdym skróceniu, sprawdźmy czy długość nam odpowiada i jeśli nie, skracajmy o kolejne kilka milimetrów aż dojdziemy do perfekcji.

Pozostaje nam jeszcze wybór kształtu bokobrodów. Wyróżnia się baczki proste, baczki męskie rozszerzające lub zwężające się u dołu. Forma baczków zależy od stylu zarostu i fryzury, więc jej dobór powinien być tym podyktowany. Zwężające się u dołu baczki sprawdzą się przy braku brody, te coraz szersze u dołu będą dobrze korespondować z bujną fryzurą na głowie. Proste baki to idealne przejście od fryzury na głowie do brody.

Na koniec pamiętajmy, by baczki na twarzy po obu stronach były identyczne. Jakakolwiek nierówność zostanie wyłapana okiem i odbierze nam kilka punktów atrakcyjności.

Przeczytaj także:

Maszynka do golenia na żyletki ranking

Męska depilacja stref intymnych

Jak stosować odżywkę do włosów