Czym się golić

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, by zadać sobie pytanie – czym się golić?

I odpowiedź wcale nie jest taka oczywista, bo dzisiaj rynek akcesoriów do golenia jest bardzo zróżnicowany. Jest w czym wybierać – od golarek elektrycznych, przez maszynki jednorazowe i żyletkowe, aż po same brzytwy. Co nam zapewni najlepsze golenie twarzy? zestaw do golenia

Czym się golić?

Sprawą oczywistą jest to, że najbardziej efektywne w goleniu twarzy są klasyczne maszynki na żyletki. Na dodatek to opcja najbardziej budżetowa. Kupując dobrą maszynkę na żyletki, robimy inwestycję na lata. Koszty eksploatacji są znikome i ograniczają się do wymiany żyletek do golenia, które są bardzo tanim produktem. Klasyczne maszynki na żyletki to również wybór idealnie wpisujący się w trend „zero waste”. Do ich produkcji nie używa się plastiku, a dzięki temu, że jest to przedmiot długowieczny, służy nam wiele lat. Bardzo ceniony wśród użytkowników maszynek klasycznych jest również fakt, że mogą być one przekazywane z pokolenia na pokolenie, a więc staja się przedmiotem historycznym – cenną rodzinną pamiątką. zestaw do tradycyjnego golenia brzytwą

Brzytwa do golenia to wybór zwykle dokonywany przez koneserów sztuki golenia na mokro. To najstarszy historycznie przedmiot do golenia dostępny obecnie w sklepach. Przedmiot, który ma w sobie wiele męskości, a golenie czyni niezwykłym rytuałem. By golić się brzytwą, potrzeba jednak pewnych umiejętności. Jeśli ich nie mamy, a marzy nam się golenie brzytwą, można skorzystać z takiej usługi w salonie barberskim, albo zakupić tzw. shavette, czyli brzytwę z wymiennymi ostrzami w postaci połówek żyletek. To ciekawe rozwiązanie godzące miłość do brzytwy z brakiem wprawy w goleniu klasyczną brzytwą.

Czym się golić poza wymienionymi przyrządami? Trudno nie wspomnieć o bardzo popularnym wyborze dzisiejszych mężczyzn, jakim są maszynki systemowe – posiadające ostrza zamiast żyletek. To wybór idealny dla osób zabieganych, nie mających czasu na rytualne golenie twarzy. Obsługa takiej maszynki jest bezproblemowa i nie wymaga wprawy. Jest też łatwo dostępna, a w ofercie mamy wiele rodzajów maszynek różniących się między sobą m.in. ilością ostrzy w głowicy. Popularnymi produktami tego typu są hiszpańskie maszynki systemowe do golenia LEA oferujące maszynki i wkłady (3,5 i 6-ostrzowych). Mają przystępną cenę i wyjątkową ostrość dorównującą drogim maszynkom popularnych producentów. Ten rodzaj maszynek jest dość uniwersalny i często wykorzystywany również do depilacji ciała. To również produkty, po które chętnie sięgają też kobiety. 

Wybór właściwego narzędzia do golenia to wybór indywidualny, dostosowany do potrzeb i upodobań. Znając właściwości powyższych akcesoriów, łatwiej jest podjąć decyzję o zakupie najlepszego dla siebie.

Golenie twarzy dla wielu mężczyzn nie jest tylko rutynowym zabiegiem pielęgnacyjnym, ale prawdziwym rytuałem, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Dowiedz się, jak się golić na twarzy i czym się różni golenie na mokro od golenia na sucho.

Golenie twarzy – na mokro czy na sucho? krem do golenia lea classic

Golenie twarzy wymaga właściwego przygotowania. Na początku należy nabyć odpowiednie akcesoria i kosmetyki, przyda się również zgłębić wiedzę na temat profesjonalnego golenia. Mówi się, że właściwy sposób golenia to taki, który dostarcza golącemu wiele przyjemności. Trzeba zatem znaleźć swój własny sposób na udane golenie zarostu. Można to robić zarówno na mokro, jak i na sucho. Ten pierwszy sposób  w szczególności pozwala poczuć na czym polega prawdziwe, męskie golenie twarzy. Dlaczego? Wymaga bowiem użycia profesjonalnych kosmetyków i akcesoriów, a sam zabieg golenia wymusza na mężczyźnie skupienie i dokładność. Golenie na mokro to poza tym najbardziej klasyczna forma golenia zarostu, którą praktykowali nasi przodkowie. Jest to więc okazja, by zmierzyć się z kultowym narzędziem takim jak maszynka na żyletki czy brzytwa – uznawana przed dżentelmenów za najbardziej męską formę usuwania zarostu. zestaw do golenia muhle

Golenie na mokro  dostarcza wiele przyjemności, jeśli jest wykonywane precyzyjnie i przy użyciu najlepszych akcesoriów i kosmetyków.  Efektem jest gładko ogolona twarz, bez ryzyka przykrych niespodzianek po drodze. Golenie na sucho nie jest tak dokładne, ale na pewno trwa krócej, dlatego tę formę usuwania zarostu zwykle wybierają panowie, którzy żyją w dużym pośpiechu. Efektem takiego golenia nigdy jednak nie będzie dokładnie ogolone lico.

Jak się golić na twarzy?

Golenie zarostu jest sztuką i warto to wziąć pod uwagę przy wyborze akcesoriów i kosmetyków do golenia. Mają one ogromne znaczenie nie tylko dla przebiegu samego golenia, ale również dla efektu golenia. W połączeniu z umiejętnością ich stosowania otrzymujemy najlepszy efekt, jakim jest idealnie ogolona twarz, bez zacięć, bez ryzyka wrastania włosków, bez podrażnień. Dobre produkty mają ogromny wpływ nie tylko na przyjemność golenia, ale i zdrowie skóry.

Jak się golić na twarzy to pytanie, na które nie ma jednej odpowiedzi. Najlepsze golenie brody to golenie precyzyjne, z uwzględnieniem wszystkich etapów golenia i kierunku ścinania włosków. To również właściwe nachylenie ostrza do skóry, odpowiednia siła nacisku ostrza oraz sposób operowania narzędziem. Tego, jak się golić na twarzy – dowiecie się z naszego poradnika.

Czym się golić na twarzy? maszynka do golenia ze stali nierdzewnej

Wybór narzędzia do golenia powinien być uwarunkowany naszymi umiejętnościami, predyspozycjami i preferencjami. Warto sprawdzić, jak wygląda zarówno golenie maszynką na ostrza, jak i golenie maszynką na żyletki czy brzytwą. To pozwoli nam podjąć decyzję o wyborze najlepszego dla nas narzędzia. Wybierając golenie maszynką na żyletki, musimy w sposób przemyślany dobrać akcesorium – wybór klasycznych maszynek jest ogromny, dlatego warto poprosić sprzedawcę o pomoc. W Facetaria.pl możecie liczyć na fachowe doradztwo. Poza maszynką, istotne są również kosmetyki – zarówno te do tworzenia piany, jak i kosmetyki przed i po goleniu. Golenie na mokro wymaga również często użycia pędzla do golenia. Jaki wybrać pędzel do golenia – dowiecie się również z naszego sklepowego poradnika. 

Przeczytaj także:

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

Najlepsza pianka do golenia dla mężczyzn

Zestaw do golenia dla mężczyzn