Maszynki do golenia na żyletki z asymetryczną, ukośną głowicą (SLANT)

Maszynki żyletkowe typu „Slant” wyglądają nieco inaczej niż te, do których widoku się przyzwyczailiśmy. Wśród oferty klasycznych maszynek do golenia wyróżnia je asymetryczna konstrukcja grzebienia głowicy. Sprawdźmy, jaki wpływ na golenie ma ten nietypowy kształt maszynki i czy jest to rozwiązanie dla każdego.

Od ścinania głów po usuwanie zarostu

Ukośne ścinanieJuż kilkaset lat temu odkryto, że najskuteczniejsze cięcie to cięcie ukośne. Wiedzę te wykorzystano między innymi w budowie gilotyny w 1700 roku, której charakterystyczny wygląd ze skośnym ostrzem dziś każdy z nas dobrze kojarzy.  Wcześniejsza gilotyna (znana od roku 1200) miała proste ostrze, ale jej skuteczność była niepewna, dlatego zastąpioną ją inną. Ukośne cięcie w pewnym momencie okazało się być również skuteczną metodą usuwania zarostu.  W zakładach fryzjerskich golono niby prostą brzytwą, ale fryzjerzy robili to zawsze pod odpowiednim skosem. Gdy w obiegu pojawiły się maszynki na żyletki, zaczęto szukać pomysłu, by w ich budowie wykorzystać ukośne ostrze. W sprzedaży pojawiły się pierwsze maszynki z asymetrycznymi głowicami, ale pierwotnie nie zrobiły furory. Producentów maszynek do golenia to jednak nie zniechęciło, w dalszym ciągu szukano najlepszego rozwiązania wykorzystującego ukośną głowicę. Patent, który w końcu odniósł sukces i promował golenie po skosie okazał się być autorstwa Brytyjczyków, choć maszynki, które wykorzystywały  ten patent należały do niemieckiego producenta – firmy Merkur. Dziś to właśnie maszynki Merkur Solingen  jako jedyne oferują najlepsze ukośne grzebienie głowic.

Jak działa maszynka na żyletki z asymetryczną, ukośną głowicą?

Merkur 37CBudowa głowicy takiej maszynki charakteryzuje się tym, że po włożeniu do niej żyletki, ta nie będzie zamocowana prostopadle do uchwytu jak w większości maszynek. Dzięki wygięciu ostrza żyletki i jednoczesnemu usztywnieniu go, ślizg po skórze skutkuje podcięciem zarostu pod optymalnym kątem. Takie cięcie jest szybsze i łatwiejsze i z reguły - nie wymaga kilkukrotnego powtarzania. Taki system asymetrycznych głowic obserwujemy w maszynkach typu Slant: Merkur 37C i Merkur 39C. Tu wyraźnie widać ukośną budowę głowicy – szczelina jest dość szeroka a żyletka jest wyraźnie przekrzywiona.

Zalety maszynek na żyletki z asymetryczną, ukośną głowicą

  1. Dokładniejsze cięcie. Maszynka skuteczniej radzi sobie z goleniem twardszego i gęstszego zarostu, bo ścinanie pod kątem jest efektywniejsze.
  2. Mniej przejść po twarzy niż maszynką na żyletki o standardowej konstrukcji koniecznych do uzyskania wysokiej gładkości. W większości przypadków „mniej przejść” oznacza „mniej podrażnień”.
  3. Sztywność. Ten sposób mocowania żyletki sprawia, że jest ona sztywniejsza niż w prostym ułożeniu. Nie jest narażona na drgania i ugięcia, a więc podnosi komfort golenia i czyni je płynniejszym.
  4. Wyższa wydajność żyletek. Dzięki ukośnemu mocowaniu ostrza, żyletka podczas golenia nie tępi się zbyt szybko i starcza na dłużej niż w przypadku klasycznych modeli maszynek. Warto wybierać najostrzejsze żyletki, bo tylko te są w stanie pokazać prawdziwe oblicze asymetrycznej głowicy.

Dla kogo maszynka do golenia na żyletki typu Slant?

Porównanie Merkur 34c i 37cZwykle ten rodzaj maszynek zaleca się doświadczonym użytkownikom, bo wymaga innej techniki golenia. Nie jest to jednak żaden wyznacznik, bo wystarczy, że będziemy się golić wolniej i z mniejszym naciskiem ostrza na skórę. Golenie się, w tym przypadku powinno być niezwykle ostrożnie, inaczej grozi zacięciem. Na szczęście doświadczenie w efektywnym i bezpiecznym goleniu po skosie przychodzi bardzo szybko.

Zobacz maszynki do golenia na żyletki z asymetryczną głowicą w naszej ofercie

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku