Pierwsza brzytwa do golenia - jak jej używać

Jak golić się brzytwą? - to pytanie zadaje sobie każdy, kto myśli o rozpoczęciu przygody z tradycyjnym goleniem w jego najbardziej klasycznej formie. Poniżej zebrane w podpunktach przez nas najważniejsze wskazówki, które pomogą Wam odpowiedzieć na nurtujące pytanie: Jak golić brzytwą?

Do golenia brzytwą używamy kosmetyków pozwalających na wytworzenie gęstej i sztywnej piany o silnych właściwościach zmiękczających, takich jak: mydło go golenia w kostce, mydło do golenia w kremie, krem do golenia (najlepiej na bazie gliceryny).

Najlepsze kosmetyki do golenia brzytwą.


Do golenia brzytwą, podobnie jak do golenia maszynka na żyletki, nie stosuje się pianek gdyż nie maja one wystarczających właściwości zmiękczających zarost. Pianki wytwarzają szybką pianę ale jest ona nie trwała. Kremy i mydła do golenia wymagają do wytworzenia piany użycia pędzla do golenia (najlepiej z borsuczego włosia) a uzyskana piana jest gęsta i trwała (to znaczy nie wysycha zbyt szybko i utrzymuje zarost w odpowiedniej miękkości i wilgotności). Wówczas zarost ścinany jest gładko i komfortowo bez uczucia szarpania.
Wytworzoną pędzlem pianę nakładamy grubo i równomiernie na zarost przeznaczony do golenia. Najlepiej pozostawić pianę na zaroście na kilka minut dla optymalnego zmiękczenia co ułatwi golenie.
Przy bardzo twardym i gęstym zaroście warto przed nałożeniem piany z mydła/kremu do golenia przemyć twarz bardzo ciepłą wodą lub przykładać do niej nagrzany ręcznik co rozszerzy pory, a następnie nałożyć na zarost 2-3 krople, roztartego w dłoniach, olejku zmiękczającego zarost przed goleniem. Na tak przygotowany zarost nakładamy pianę. Zarost jest wówczas naprawdę dobrze zmiękczony.
W czasie kiedy nasz zarost mięknie (pęcznieje), wygładzamy ostrze brzytwy na skórzanym pasie. Przesuwamy brzytwę po pasku od siebie i z powrotem. W ruchu od siebie trzymamy ostrze skierowane w nasza stronę i na odwrót, w ruchu do siebie ostrze trzymamy odwrócone od nas. Staramy się aby pociągnięcia były równomierne ze stałym naciskiem na pasek.
Następnie pędzlem nakładamy dodatkowa warstwę piany na zarost i rozpoczynamy golenie.
Prawidłowy kąt nachylenia brzytwy podczas golenia brzytwą to około 30 stopni przy goleniu z włosem.

Pierwsza brzytwa do golenia, jak jej używać?


Przy pierwszych goleniach brzytwą zaleca się wyłącznie golenie brzytwą z włosem, następnie w poprzek, nigdy pod włos. Po nabraniu wprawy można golić się pod włos wówczas kąt nachylenia brzytwy to ok. 15 stopni.
Dla początkujących ważna wskazówką jest aby golić brzytwą wyłącznie krótki zarost, maksymalnie 2-dniowy. Dopiero po osiągnięciu wprawy można golić dłuższy zarost.
Stawiając pierwsze kroki w operowaniu brzytwą zaleca się golić brzytwą najłatwiejsze miejsca a dokańczać golenie dotychczasową golarką. Praktyka czyni mistrza!
Podczas golenia brzytwą kluczowe jest zachowanie stałego napięcia skóry twarzy. Skórę należy napinać wolną ręką (w drugiej trzymamy brzytwę). Bardzo pomaga również napinanie skóry od wewnątrz czyli wypychając policzki językiem w miejscach golenia. Opanowanie techniki stałego napinania skóry pozwala na zminimalizowanie ryzyka zacięć. A kiedy i tak zdarzy nam się zaciąć błyskawiczną pomocą będzie Ałun w sztyfcie lub Kosta Ałunu. Ałun błyskawicznie zatamuje krwawienie.

Czy brzytwą można golić się codziennie?


Brzytwą jak najbardziej można golić się codziennie natomiast raczej to rytuał dla mężczyzn mających rano dużo czasu, golenie brzytwą nigdy nie jest ekspresowe i wymaga czasu i uwagi. Wielu mężczyzn nie goli się brzytwą codziennie a np. raz w tygodniu lub rzadziej kiedy mogą poświęcić więcej czasu na ten prawdziwie męski i relaksujący rytuał. Na co dzień golą się inną ulubioną maszynką do golenia. WAŻNE! Jeśli chcemy golić się brzytwą ze stali węglowej codziennie, zaleca się posiadanie 2 brzytew, gdyż po każdym goleniu stal ostrza regeneruje się ok 2 dni.
Jeśli na naszej brzytwie na skutek niewłaściwej pielęgnacji (pozostawieniu jej wilgotnej) pojawią się pierwsze ślady rdzy warto mieć pod ręką mały zapas drobnej wełny stalowej do natychmiastowego oczyszczenia ostrza.

Wskazówki jak dbać o brzytwę:

Po każdym goleniu, zarówno ostrze brzytwy jak i uchwyt powinno zostać wyczyszczone i wytarte do sucha. Jeśli zamierzasz nie używać brzytwy przez dłuższy okres, ostrze powinno zostać delikatnie naoliwione, a brzytwa powinna zostać pozostawiona w suchym miejscu.

Poniżej filmik poglądowy dotyczący golenia brzytwą z amerykańskiego salonu w Kalifornii. Łatwe golenie brzytwą w 14 krokach:

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku