Wyrabianie idealnej piany do golenia

Wyrabianie piany pędzlemNie bez powodu przedkładamy kremy i mydła do golenia ponad zwykłe pianki czy żele w aerozolu. O jakości golenia bowiem w dużej mierze świadczy dobra piana, jaką uzyskamy z tych produktów.  Wyrabiając pianę odpowiedniej konsystencji i miękkości, tworzymy doskonałą bazę do idealnego golenia się.  Dzięki temu, każda kolejna czynność prowadząca do gładkiej i ogolonej twarzy jest wręcz skazana na sukces.

Jak wyrobić idealną pianę do golenia?

Za jakość piany w dużej mierze odpowiada kosmetyk, z którego chcemy ją uzyskać.  W przypadku golenia się na mokro, o wiele ważniejszy jest komfort i precyzja niż czas wyrobienia piany. Z tego powodu, pianki w aerozolu  mogą nas zawieść. Bo, owszem -  produkują błyskawiczną pianę, ale jest ona słabej jakości i w rzeczywistości, zamiast przyczyniać się do sprawnego ogolenia się, znacznie je utrudnia. Dlatego polecamy wyrabianie piany do golenia z tradycyjnego mydła lub kremu do golenia przy pomocy pędzla do golenia.

Tak więc do wyrobienia perfekcyjnej piany potrzebujemy: kosmetyku czyli kremu lub mydła do golenia, narzędzi: miseczki lub kubka i pędzla do golenia oraz trochę wody.

Wyrobienie idealnej piany wymaga trochę wprawy. Poniżej opisano symptomy, po których poznasz, że Twoja piana jest idealna (lub nie) i dowiesz się jak uniknąć częstych błędów podczas wyrabiania piany.

  • Piana zbyt sucha to taka piana, której daleko jest do kremowej i gęstej konsystencji.  Przez zbyt małą ilość wody na pędzlu, piana po wyrobieniu nie trzyma się włosia i w dużej części pozostaje w misce lub tyglu, utrudniając nanoszenie jej na twarz, a potem również i samo golenie. W  trakcie golenia  pianę bardzo ciężko spłukuje się z maszynki, a pozostawiona na twarzy szybko wysycha. Używanie zbyt suchej piany do golenia powoduje również podrażnienia skóry. Dyskomfort jest tutaj wyraźnie odczuwalny.

  • Zbyt mokra piana do golenia też nie jest wskazana, choć na początku trudno stwierdzić, czy piana rzeczywiście jest zbyt wilgotna - na pierwszy rzut oka może na taką nie wyglądać. Może więc mieć wizualnie kremową i ładną konsystencję oraz ładnie nakładać się na twarz, jednak istnieją pewne oznaki, po których można stwierdzić, że ta piana jednak nie jest taka idealna. Warto się jej dokładnie przyjrzeć podczas wyrabiania. Charakterystyczne są pęcherzyki powietrza, które tworzą się wówczas na jej powierzchni. Nabierając pianę na pędzel, ma tendencję do spływania z niego. Nałożona na skórę, utrzymuje się w danym miejscu przez chwilę, po czym również spływa. W trakcie golenia, zbyt mokra piana znacznie utrudnia tę czynność. Ślizg ostrza po skórze jest zbyt słaby, napotyka na wiele trudności i praktycznie odbywa się bezpośrednio po powierzchni skóry (bez izolowania jej kremową pianą), a sama piana nie chroni skóry przed zacięciem.

  • Pędzel, miseczka i pianaIdealna piana do golenia to kwestia praktyki. Gdy choć raz uda nam się uzyskać właściwą konsystencję piany oraz jej miękkość - szybko odczujemy różnicę w goleniu się.  Uzyskanie najlepszej piany  nie jest trudne. Najłatwiej dojść do niej zaczynając od wyrabiana piany suchej, powoli dodając do niej odrobinę ciepłej wody poprzez moczenie końcówki pędzla. Wolno i dokładnie wyrabiając pianę, w pewnym momencie otrzymamy to, na czym nam zależało, czyli kremową i puszystą konsystencję, bez widocznych pęcherzyków powietrza. Gdy wizualnie piana wydaje się nam idealna, pozostaje sprawdzić ją w użyciu. Pędzel zanurzony w pianie nabiera jej znaczną ilość, piana nie spada z pędzla i  łatwo daje się przenieść i rozprowadzić po zaroście. Nałożona na zarost pozostaje w miejscu i nie spływa. Ślizg maszynki po skórze jest łatwy i przyjemny, a co najważniejsze nie powoduje podrażnień. Przyjmuje się również, że idealna piana utrzymuje swoją konsystencję przez 10-15 minut od wyrobienia, co pozwala bez problemu ogolić cały zarost przy użyciu jednej i najlepszej partii piany.

 

Co ma wpływ na idealną pianę do golenia?

Uzyskanie idealnej piany wymaga nie tylko precyzji w jej wyrabianiu, ale przede wszystkim dobrego produktu. Różne kosmetyki, a także pędzle do golenia mogą mieć inne wymagania np. potrzebują różnej ilości wody do wyrobienia odpowiedniej piany. Warto zwrócić uwagę na pędzel do golenia, który posiada unikalne właściwości i w zależności od wielkości, gęstości i rodzaju włosia – różnie zachowuje się podczas przygotowywania piany. Nie bez znaczenia są również czynniki środowiskowe takie jak: wilgotność powietrza czy twardość wody. Z tego powodu jedyną słuszną metodą wyrabiania idealnej piany do golenia jest metoda prób i błędów.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku