Krem do golenia czy mydło?

Krem do goleniaWiększość mężczyzn swoją przygodę z goleniem na mokro zaczyna od żelu lub pianki do golenia. Zapewne jest to efekt ogólnej dostępności tych produktów, reklam telewizyjnych oraz wygody użytkowania. Niestety zwykle produkty te są słabej jakości i nie zapewniają dokładnego, łatwego i bezpiecznego usuwania zarostu.  Pianki i żele zawierają dużo substancji chemicznych i środków znieczulających, które mogą być szkodliwe dla skóry. Zbyt długie stosowanie tych produktów ostatecznie powoduje wysuszenie skóry i jej przedwczesne starzenie się. Do najlepszych kosmetyków służących do wyrabiania odpowiedniej piany, zaliczamy kremy i mydła ułatwiające golenie, dostępne w rozmaitych liniach produktowych.

Krem do golenia

Krem do golenia to klasyczny produkt, znany wcześniejszym pokoleniom. Kremów do golenia używali już nasi ojcowie i dziadkowie. Krem do golenia jest niezwykle przyjazny skórze i ostrzu maszynki lub brzytwy.

Ze względu na swoją miękką, aksamitną wręcz konsystencję kremem do golenia goli się łatwo i wygodnie.  Zaletą kremów do golenia jest to, że można je nakładać rękami, nie wymaga stosowania pędzla do golenia, a samo wyrobienie piany jest niezwykle proste, bo krem praktycznie nie potrzebuje wody.

Krem Edwin Jagger

Na krem składa się wiele naturalnych składników, delikatnych dla wrażliwej skóry. Produkt ten jest bogaty w substancje nawilżające i glicerynę, która zapewnia barierę ochronną skórze np. przed zacięciem. Kremy do golenia zwykle charakteryzuje dość intensywny zapach, więc nie są wskazane dla osób o skórze zbyt wrażliwej na takie bodźce. Wyjątkiem są kremy dedykowane wrażliwej skórze o bardzo delikatnym zapachu lub zupełnie bezzapachowe. Kremy do golenia zazwyczaj są oferowane w tubkach  lub zakręcanych tyglach. Ceny kremów do golenia są zależne od marki i właściwości produktu. Przeciętne opakowanie (od 100ml do 150ml) kremu starcza na mniej więcej dwa miesiące codziennego użytku.

Przejdź do działu: Kremy do golenia

Mydło do golenia

Stosowanie mydła do golenia jako źródła piany – wymaga wprawy i większej precyzji. Wyrobienie piany przy pomocy mydła jest jednak opłacalne, uzyskany efekt rekompensuje jakąkolwiek trudność. Otrzymana piana jest gęsta i dobrze trzyma się na skórze i pędzlu, dobrze się również spłukuje. Im twardsze mydło, tym wyrobienie piany trudniejsze i dłuższe, ale i znacznie lepsza piana. Użycie mydła do golenia wymaga posiadania dobrej jakości pędzla do golenia o sprężystym włosiu. Ze względu na różnorodność mydeł (różnice w gęstości, składzie etc.), nie ma jednej recepty na uzyskanie dobrej piany. Każdy produkt wymaga indywidualnego podejścia, żeby golenie było komfortowe. Mydło do golenia to najlepszy kosmetyk do wyrabiania piany, co szczególnie doceniają właściciele brzytew. Mydło w tygluWięcej na temat wyrabiania piany z kremu lub mydła do golenia dowiesz się tutaj.

Mydła z reguły mają subtelniejszy niż kremy zapach i są mniej alergizujące - stąd w niektórych przypadkach przyjemniejsze golenie. Mydła na bazie gliceryny są bardziej miękkie, czasem wręcz kremowe i tańsze, ale znacznie lepsze są te w twardych kostkach. Warto wybrać mydło w eleganckim tyglu, który nie tylko pełni funkcję ozdobną, ale jest o wiele praktyczniejsze od mydeł w innych opakowaniach. Mydła do golenia są wydajniejsze niż kremy. Średnia kostka (od 100g do 150g) powinna zapewnić codzienne golenie przez ok. trzy miesiące.

Przejdź do działu: Mydła do golenia

Co wybrać - krem czy mydło?

Zarówno kremy, jak i mydła to kosmetyki warte użycia w goleniu na mokro. Podjęcie decyzji, który kosmetyk wybrać należy pozostawić indywidualnym preferencjom, które zdecydują o wyborze. Powinniśmy wziąć tu pod uwagę: typ skóry, styl golenia oraz posiadane akcesoria do golenia. Zazwyczaj użytkownicy maszynek wybierają kremy, a ci, co golą się brzytwą – stawiają na mydła. Kremy są łatwiejsze w użyciu, ale za to mogą powodować więcej podrażnień, więc dla skóry bardzo wrażliwej – warto wybrać mydło.

Na początku swojej przygody z goleniem na mokro – warto wybrać krem, który nie będzie wydłużał procesu golenia - po prostu golenie będzie łatwiejsze. Dopiero po nabyciu wprawy w goleniu na mokro – można rozpocząć naukę wytwarzania optymalnej piany z mydła. Wybór kosmetyku można uzależnić również od rodzaju pędzla, jeśli taki już posiadamy. Do miękkich i rzadszych pędzli lepiej dobrać krem, do twardszych i gęstszych – mydło. Niecierpliwym pozostają pianka czy żel do golenia, ale poza sporadycznym stosowaniem tych specyfików np. w podróży ich regularnego użycia nie rekomendujemy.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku