Trendy zarostowe na 2016 rok

Wydawać by się mogło, że moda na brodę osiągnęła swój szczyt w 2015 roku, mimo to prawdopodobnie i w tym roku będziemy często widywać na ulicach mężczyzn z zarostem. Tym bardziej, że stylizacja zarostu wciąż kreuje nowe trendy. To jak to będzie w tym roku z męskim zarostem?

Krótki zarost tzw. ściernisko

Ten trend z pewnością ucieszy panów, którzy od długiego czasu próbują wyhodować sobie bujny zarost i niestety bez dobrego rezultatu. Teraz, by być modnym, wystarczy pozwolić sobie na niegolenie przez kilka dni. Ten męski, zadziorny kilkudniowy zarost jest typowany jako największy trend tego roku. Idealne rozwiązanie także dla tych mężczyzn, którzy nie przepadają za codziennym goleniem całego zarostu.

Oczywiście istnieje podstawowy warunek - zarost choć ma sprawiać wrażenie samoistnie wyhodowanego, powinien być zadbany i dobrze pielęgnowany. Należy więc nadać mu najlepszy i jak najbardziej twarzowy kształt, wypracować odpowiednią długość i regularnie golić miejsca wokół linii zarostu. Sam zarost można przycinać trymerem na wysokości 3-4 mm i utrzymywać stale tę długość. Warto wyposażyć się również w dobre kosmetyki do pielęgnacji skóry z zarostem oraz do samego zarostu. Przydadzą się olejki zmiękczające i nabłyszczające zarost, które jednocześnie dbają o kondycję skóry, chroniąc przed swędzeniem, zaczerwienieniami i podrażnieniami. np. Mr Kings, B. Beard, BBR, Proraso czy Beards in Arms. Kosmetykiem, który pozytywnie wpłynie na kondycję skóry pod zarostem jest też serum nawilżajaco-odżywcze LEA.

Wąsy

Wąsy wciąż pozostaną modne. Być może staną się jeszcze bardziej trendy niż w zeszłym roku - w końcu ciągle szukamy nowych form zarostu. Wąsy są dobrą alternatywą dla większego zarostu, gdy chcemy ograniczyć pielęgnację długiej brody do szybkich zabiegów. Wąsy dość wyraźnie podkreślają kształt twarzy, dlatego najważniejsze jest dobranie im właściwego kształtu, który nie zaburzy proporcji twarzy i doda jej uroku, zamiast odbierać. Obecnie wchodzi moda na krótki wąsik tuż nad ustami. Jeśli chcecie przekonać się w jakich wąsach będzie Wam najlepiej, zalecamy zapuszczenie najpierw dłuższego zarostu nad ustami i następnie rozpocząć przycinanie na różne długości, zostawiając tę najlepszą. By wąsy ładnie wzrastały, należy je codziennie rozczesywać, nadając im kierunek układania oraz wcierać w nie woski modelujące. Przyjemnymi kosmetykami są woski perfumowane, które nie tylko stylizują i zmiękczają wąsy, ale nadają im również ciekawy zapach. Polecamy woski B.Beard, Edwin Jagger, Mr Kings i Uppercut. Wśród grzebyków do wąsów polecamy marki Kent, Bluebeards czy Mr Kings.

Bokobrody

Atut męskości, ale w przeszłości. Czy w tym roku ma szansę powrócić moda na bokobrody? Myślimy, że to bardzo możliwe. Trendem mogą stać się bokobrody na twarzy pozbawionej zarostu. Wówczas są lepiej widoczne i stanowią bardzo charakterystyczny element twarzy. To, co jest najważniejsze - to ich estetyka. Mówimy "nie" długim i niechlujnym bokobrodom, ale "tak" tym dobrze przystrzyżonym, odpowiedniej długości. Pomoże nam w tym trymer lub maszynka do przycinania włosków. Obowiązkowo również dbamy o bokobrody jak o włosy - myjemy i rozczesujemy. Nie zaszkodzi zastosować odżywkę, która nada im ładny połysk i zmiękczy. Polecamy m. in. odżywkę w sprayu od Taylor of Old Bond Street i serię B.Beard. To jak, jesteście gotowi na image a'la Elvis Presley czy Tom Jones? Oczywiście w bardziej nowoczesnym wydaniu.

Krótsza broda

Rok 2015 był rokiem kultu dla długiej brody, a najczęstszym typem lansowanym w salonach barberskich był tzw. brodaty drwal. W tym roku moda tylko delikatnie się w tej kwestii zmieni. Choć broda nadal jest i będzie modnym elementem męskiego wyglądu, teraz będzie nieco krótsza. W tym roku stawiamy na większą elegancję i gęstość zarostu a nie jego długość. Warto udowodnić światu, że długa, ale wąska broda nie wygląd dobrze, za to po podcięciu może się naprawdę stylowo prezentować. Najmodniejszą długością brody w tym sezonie będzie broda obcięta tuż pod podbródkiem, ale koniecznie z pozostawieniem zarostu (dobrze wyregulowanego) pod brodą i w kierunku szyi. To zwiększy optycznie jej gęstość, nawet jeśli jej właściciel nie ma bujnego owłosienia. Nadal ważną kwestią pozostaje dbałość o stan brody. Obowiązkowo broda musi być regularnie myta specjalnym szamponem np. LEA lub B.Beard. Przycinanie brody ułatwią nam zaś specjalne nożyczki do brody BBR lub Titania a połysk zapewnią najlepsze olejki dla brodaczy.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro