Co zrobić, by zarost rósł szybciej?

Co zrobić żeby zarost rósł szybciej?Podobno najczęstszą przyczyną, dla której mężczyźni wolą się golić niż nosić brodę jest brak cierpliwości do jej zapuszczenia. Fakt, dłuższy zarost wymaga czasu, ale  istnieją też pewne sposoby, żeby ten czas oczekiwania nieco skrócić. Jak przyspieszyć rośnięcie zarostu tzn co zrobić żeby włosy szybciej rosły u mężczyzn?

Dbaj o swoją dietę

Odżywianie ma ogromny wpływ na męskie włosy. Włos szybciej rośnie, jeśli dostarcza się mu odpowiednich ilości witamin  takich jak: A, C, E, B3, B7 oraz minerałów. Warto zatem wzbogacić swoją dietę o większą ilość warzyw i owoców oraz zwracać uwagę na skład spożywczych produktów przetworzonych. Właściwa dieta na pewno odwdzięczy się nam bujnym i zdrowym zarostem, na który nie trzeba będzie długo czekać. Podsumowując: dobra dieta = większy zarost.

Skorzystaj z suplementów

Porost włosa można przyspieszyć przez przyjmowanie suplementów, szczególnie biotyny i keratyny, które odpowiadają za zdrowie i piękny wygląd nie tylko włosów, ale i skóry i paznokci. Trzeba jednak również pamiętać, że suplementacja przyspieszy porost włosów również w innych miejscach ? poza twarzą.

Rzuć palenie

Jeśli palisz, na czas hodowania brody warto porzucić nałóg, bo bardzo niekorzystnie wpływa na włosy. Wolne rodniki i toksyny zawarte w dymie papierosowym są bardzo szkodliwe i spowalniają proces wzrostu włosa. Do tego wpływają również negatywnie na pigment włosa, powodując, że będzie szybko płowieć i siwieć.

Używaj olejku i balsamu do zarostu

Nie musisz czekać na długą brodę, by zacząć stosować profesjonalny olejek lub basam do pielęgnacji zarostu. Bo taki olejek czy balsam ma wszechstronne działanie i oprócz nadawania brodzie pięknego połysku i miękkości, nawilża i odżywia skórę i włosy. Ten pozytywny wpływ kosmetyku przyspiesza porost brody, która stanie się również dzięki tym zabiegom bujniejsza. Wystarczy wmasowywać olejek lub balsam kilka razy w tygodniu.

Naucz się cierpliwości

Każda broda jest inna. Niektórym długi zarost rośnie w ciągu kilku tygodni, inni potrzebują na to kilku miesięcy. I jedno i drugie jest normą, bo tempo wzrostu włosków to sprawa indywidualna. Jeśli chcesz cieszyć się długą brodą, musisz to zaakceptować. Pomyśl, że prędzej czy później to nastąpi.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro