Jak przyśpieszyć porost brody? 5 porad przy zapuszczaniu zarostu

jak przyśpieszyć porost brody

Podobno najczęstszą przyczyną, dla której mężczyźni wolą się golić niż nosić brodę, jest brak cierpliwości do jej zapuszczenia. Fakt, dłuższy zarost wymaga czasu, ale istnieją też pewne sposoby, żeby ten czas oczekiwania nieco skrócić. Sprawdź, jak przyspieszyć porost brody - tzn. co zrobić żeby, zarost rósł szybciej. Już wkrótce przekonasz się, że długa broda wcale nie musi oznaczać ciągnących się długich miesięcy.

Jak szybko rośnie broda?

Tak, jak włosy na głowie nie rosną u każdego w równym tempie, tak i zarost na twarzy może rosnąć szybciej lub wolniej. Przyjmując jednak średnią, możemy powiedzieć, że średnie tempo wzrostu zarostu na twarzy to około 0,5 mm na dobę. Jeśli spojrzymy na to w dłuższej perspektywie czasu, możemy liczyć na wzrost brody w ciągu roku nawet o 20 cm!

Mimo tego, panowie nie należą do cierpliwych. Gdy postanawiają zapuścić dłuższy zarost, od razu chcieliby widzieć efekt.  Choć spektakularnie nie da się spowodować nagłego wzrostu brody, to jednak można zrobić wiele, by ten proces wzrastania nieco przyspieszyć. Co zrobić, żeby broda szybciej rosła? Jak zapuścić brodę w jak najkrótszym czasie Na te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Jak przyspieszyć porost brody?

Z włosami jest jak ze skórą. To, czy będą dobrej kondycji zależy od zdrowia całego organizmu. Zmiana stylu życia na zdrowszy czy też wyeliminowanie szkodliwych nałogów są tutaj bardzo istotne. Zdrowa broda to zarost z połyskiem, dobrze nawilżony i zmiękczony. To również zdrowe, odżywione cebulki oraz dobre ukrwienie skóry pod zarostem. To wszystko przekłada się wówczas na szybki wzrost brody.

Zarost – jak przyspieszyć jego wzrost naturalnymi sposobami?

1. Dbaj o swoją dietę

Odżywianie ma ogromny wpływ na męskie włosy. Włos szybciej rośnie, jeśli dostarcza się mu odpowiednich ilości witamin takich jak: A, C, E, B3, B7 oraz minerałów. Najważniejsze to odżywić cebulkę włosa, bo to ona odpowiada za jego kondycję. Im lepiej odżywiona cebulka, tym szybszy wzrost zarostu. Warto zatem wzbogacić swoją dietę o większą ilość warzyw i owoców oraz zwracać uwagę na skład spożywczych produktów przetworzonych. Właściwa dieta na pewno odwdzięczy się nam bujnym i zdrowym zarostem, na który nie trzeba będzie długo czekać. Podsumowując: dobra dieta = większy zarost.

2. Aktywność i odpoczynek

Tu również potrzebny jest balans. Tak jak wspominaliśmy wyżej, kondycja organizmu przekłada się na kondycję włosów, a więc i zarostu. W zdrowym ciele, zdrowa broda - chciałoby się powiedzieć. Zatem dbaj o zdrowie kompleksowo. Bądź aktywny, ale też nie przepracowuj się i znajdź czas na odpoczynek. Dobry sen jest bardzo ważny dla naszego samopoczucia i zdrowia. Nie zapominaj również o dobrym nawodnieniu.

Jeśli chcesz wspomagać wszystkie dobre procesy zachodzące w twoim ciele – a więc także i wzrost brody – pij dużo wody. Dzięki temu zapewnisz swoim włoskom i skórze twarzy odpowiednie nawilżenie. Broda nie będzie sucha i nie będzie się kruszyć, a twoja cera pozostanie w dobrej formie. Zapuszczanie brody będzie zatem przyjemnością.

3. Skorzystaj z suplementów

A co zrobić, jeśli nie jesteś w stanie w naturalny sposób wzbogacić swojej diety witaminami i minerałami? Jeżeli nie możesz się przekonać do jedzenia większej ilości warzyw czy owoców, sięgnij po suplementy diety. Nie są one tak skuteczne jak naturalne jedzenie, bo stopień ich wchłaniania przez organizm może być niski, ale zawsze jest to lepsze rozwiązanie niż brak istotnych składników odżywczych w pożywieniu. Jakie suplementy przyspieszą porost brody?

Porost włosa można przyspieszyć przez przyjmowanie suplementów, szczególnie biotyny i keratyny, które odpowiadają za zdrowie i piękny wygląd nie tylko włosów, ale i skóry i paznokci. Trzeba jednak również pamiętać, że suplementacja przyspieszy porost włosów również w innych miejscach poza twarzą.

4. Rzuć palenie

Jak zapuścić brodę zdrową? Rzucić złe uzależnienia. Mało mężczyzn wie, jak zgubne dla zapuszczania zarostu są nałogi. Szczególnie szkodliwym jest palenie papierosów. Jeśli palisz, na czas hodowania brody warto porzucić ten nałóg, bo bardzo niekorzystnie wpływa na włosy – zresztą na głowie również. Wolne rodniki i toksyny zawarte w dymie papierosowym są bardzo szkodliwe i spowalniają proces wzrostu włosa. Negatywnie wpływają również na krążenie i ukrwienie skóry, co także przekłada się na kondycję cebulek włosa. Do tego wpływają również negatywnie na pigment włosa, powodując, że będzie szybko płowieć i siwieć. Palenie papierosów ma zgubny wpływ w ogóle nasz wygląd. Szarzeje cera, skóra jest pozbawiona elastyczności i zdrowego blasku. Nie sposób również pominąć kwestii zapachu. Włosy mają tendencję do pochłaniania papierosowego dymu, w związku z czym przez długi czas utrzymuje się na nich nieatrakcyjny zapach.

5. Sposoby naszych dziadków

Czy wiesz, że możesz wpłynąć na porost brody również sposobem domowym? Kiedyś, gdy nie było dostępu do wyspecjalizowanych kosmetyków, a dieta była uboga w ważne witaminy, ludzie posiłkowali się starymi recepturami i przepisami na zdrowie. Jedną z nich było picie drożdży właśnie na porost włosów. Drożdże zawierają duże ilości witaminy B, więc może warto spróbować? Nie jest to może zbyt smakowity napój, ale na pewno zdrowy. Tylko nie myśl, że picie piwa może to zastąpić. Z przykrością stwierdzamy, że to nie to samo.

Istnieje jeszcze jeden piękny zabobon dotyczący porostu brody. Ten naprawdę nam się bardzo podoba i myślimy, że warto go wcielić w życie dla przyjemności. Podobno broda rośnie szybciej, jeśli jest głaskana przez piękną niewiastę. Dajcie znać, czy działa, bo nie sprawdzaliśmy :)

Środki pomocne przy zapuszczaniu brody

Jak przyspieszyć porost brody przy pomocy kosmetyków? Wystarczy wybrać produkty dedykowane porostowi zarostu. Są to zazwyczaj specjalne olejki do brody i balsamy do brody. Dostarczają one składników odżywczych zarostowi bezpośrednio, a nie od środka organizmu.

Nie musisz czekać na długą brodę, by zacząć stosować profesjonalny olejek do brody lub balsam do zarostu. Takie kosmetyki mają wszechstronne działanie i oprócz nadawania brodzie pięknego połysku i miękkości, nawilżają i odżywiają skórę i włosy. Ten pozytywny wpływ kosmetyku przyspiesza porost brody, która stanie się również dzięki tym zabiegom bujniejsza. Wystarczy wmasowywać olejek lub balsam kilka razy w tygodniu. Co takiego mają w swoim składzie te kosmetyki, że wpływają na szybszy wzrost brody?

Podstawą jest tutaj m.in. witamina E oraz naturalne olejki roślinne – arganowy, jojoba, z nasion konopi, migdałowy czy rycynowy, a nawet pestek winogron które najlepiej odżywiają włoski zarostu i chronią je przed zewnętrznymi szkodliwymi czynnikami, te dwa ostatnie bogate w witaminy są w dodatku niedrogie, sprawdź tylko aby pochodziły z czystych certyfikowanych upraw. Olejki  i balsamy do brody wspomagają również zapuszczanie zarostu pod względem zwiększania komfortu brodacza. Dzięki zmiękczeniu włosków, ograniczamy nieprzyjemne swędzenie skóry, jakie zwykle pojawia się na etapie zapuszczania brody.

W trakcie zapuszczania brody warto wyposażyć się również w szczotkę do brody. W naszej ofercie znajdziecie najlepsze szczotki i grzebienie do zarostu, dzięki którym utrzymacie swoją brodę w czystości i dobrej formie. Gdy zarost będzie dłuższy, warto dbać również o jego właściwe proporcje i ułożenie włosków. Z czasem samo czesanie może nie wystarczyć, wtedy przyda się podcięcie lub podgolenie zarostu. Na początku warto udać się po to do barbera, który idealnie ukształtuje nasz zarost, co znacząco ułatwi nam jego dalsze zapuszczanie, a przy okazji da nam dużo satysfakcji z pierwszego stylizowanego zarostu.

Naucz się cierpliwości

Nie od razu Kraków zbudowano. Nie da się zapuścić  długiej brody bez bycia cierpliwym. Włosy – mimo wszelkich zabiegów – nie są w stanie urosnąć w ciągu kilku dni do istotnych rozmiarów. To cecha wspólna dla każdego brodacza, choć każda broda jest inna. Niektórym długi zarost rośnie w ciągu kilku tygodni, inni potrzebują na to kilku miesięcy. I jedno i drugie jest normą, bo tempo wzrostu włosków to sprawa indywidualna. Jeśli chcesz cieszyć się długą brodą, musisz to zaakceptować. Pomyśl, że prędzej czy później to nastąpi. Zwykle po około 10-12 tygodniach cierpliwego zapuszczania zarostu, broda ma już odpowiednią długość.

Jak sprawić, by zapuszczanie brody nie ciągnęło się w nieskończoność? Jak sprawić, by się w czasie zapuszczania nie zniechęcić? Najlepiej dokumentować wzrost włosków np. co kilka dni, bo to uzmysłowi nam, że nie stoimy w miejscu i że ten nasz wymarzony zarost jest naprawdę coraz dłuższy i bliższy ideałowi.

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku