Męska pielęgnacja latem - praktyczny poradnik

Męska pielęgnacja latemChoć pielęgnacja i stosowanie kosmetyków to tematy, w których mężczyźni mają coraz większą wiedzę, nadal jednak nie w pełni wykorzystują to, co oferuje im rynek kosmetyczny. Dużej części mężczyzn wystarcza absolutne minimum np. akcesoria do golenia plus woda toaletowa. Jeśli jednak,   zależy komuś, by pielęgnacja dawała możliwie najlepszy efekt w postaci zdrowych, utrzymanych w dobrej kondycji skóry i włosów - niezbędne staje się powiększenie swojej wiedzy o kosmetykach. Oprócz indywidualnych preferencji, ważne są też warunki zewnętrzne. Skóra i włosy mają całkiem inne potrzeby zimą, a inne latem. Ciepło, słońce i suche powietrze mogą zepsuć kondycję skóry na dłużej, dlatego w pielęgnacji warto brać pod uwagę przede wszystkim czynniki, na jakie naraża nas panująca pora roku.

O czym mężczyzna powinien pamiętać latem?

1.    Odpowiednie nawilżenie

Pielęgnacja latemW ciepłe czy upalne dni bardzo łatwo odwodnić organizm. Niska wilgotność  w pomieszczeniach zamkniętych, potliwość, wysuszenie słońcem - to czynniki, które zmniejszają stan nawilżenia każdej skóry.  Wraz z wysuszeniem, pojawia się dyskomfort w postaci pieczenia i uczucia naciągnięcia. By do tego nie dopuścić, najważniejsze jest nawilżanie od wewnątrz. Regularne i obfite picie wody, unikanie kawy, herbaty i alkoholu to pierwszy krok w kierunku nawodnienia organizmu. O skórę warto dodatkowo zadbać poprzez regularne stosowanie nawilżającego kremu czy balsamu.

Przejdź do kategorii: Kremy i balsamy

2.    Ochrona przeciwsłoneczna

O słoneczne oparzenia latem nie trudno. Nawet niewinny spacer w słońcu może skończyć się bardzo źle dla skóry. Problem oparzeń to zresztą nie tylko kwestia bolesnego i szpecącego zaczerwienienia skóry, ale przede wszystkim ryzyko zachorowania na raka skóry. By uniknąć poparzeń słonecznych i ochronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem, latem należy wybierać kosmetyki z wysokim filtrem UV. Przebywając na słońcu, należy aplikować kremy lub balsamy co kilka godzin i każdorazowo po kąpieli w wodzie.Kremy ochronne

Przejdź do kategorii: Kremy i balsamy

3.    Ochrona ust

Mężczyźni często zapominają o ustach, bardzo rzadko stosują bezbarwne pomadki, bojąc się posądzenia o zbytnią dbałość. Prawda jest jednak taka, że słońce w równym stopniu szkodzi mężczyznom i kobietom, dlatego panowie nie powinni być zwolnieni z obowiązku ochrony swojej skóry - także na ustach. W lecie usta łatwo się wysuszają na słońcu i nieestetycznie pękają. Swoje robi również kąpiel w słonych wodach czy chlorowanych basenach. By zachować ładne, zdrowe usta, warto stosować specjalny balsam lub maść do ust.

4.    Właściwy dobór zapachu

Częstym błędem popełnianym przez mężczyzn jest pozostawanie przez cały rok przy jednym zapachu. Tak naprawdę, są jednak zapachy letnie i zimowe - pierwsze są świeże, rześkie, mocno cytrusowe i drugie - głębokie, ciężkie i słodkie. Latem ciało intensyfikuje zapach, dlatego warto zrezygnować w tym czasie z silnych i bogatych kompozycji zapachowych np. drzewa sandałowego czy piżma, które mogłyby być jeszcze bardziej uwydatnione. W ciepłe dni należy postawić na świeże nuty owocowe, trawiaste i kwiatowe. Powinny być uosobieniem rześkości, energii i młodości.

Przejdź do kategorii: Wody kolońskie i toaletowe

5.    Przeciwdziałanie przetłuszczaniu się włosów

Latem łatwiej o przetłuszczające się włosy. Im cieplej, tym skóra szybciej się nagrzewa i wytwarza więcej łojotoku, który odbiera urodę każdej fryzurze. Aby zwalczyć problem tłustych i błyszczących włosów, warto zaopatrzyć się na lato w suchy szampon do włosów, który wchłania sebum i przywraca włosom świeży wygląd. Należy również zwiększyć częstotliwość samego mycia włosów.

Przejdź do kategorii: Szampony

6.    Włosy z dala od twarzy

Jednym z powodów, dla którego włosy się szybciej przetłuszczają, jest ich większa długość. Jeśli włosy szczelnie przykrywają głowę i część twarzy, skóra szybciej się poci. Wraz z potem, wytwarza się łojotok, który włosy szybko przejmują na siebie. W lecie warto więc zadbać o krótszą fryzurę, która pozwoli skórze na głowie się schłodzić. Jeśli włosy są jednak dłuższe, należy odsunąć je z twarzy, dobrze jest też podnieść włosy od nasady np. przy pomocy suszarki i szczotki. Grzywka ma tendencję do zbierania łojotoku z czoła, więc powinna być zaczesana do góry lub na bok. Do stylizacji fryzury warto używać dobrych kosmetyków stylizujących, które w sposób naturalny i matowy utrwalają formę.

Przejdź do kategorii: Stylizacja