Maszynka do golenia na standardowe żyletki Edwin Jagger DE86RC14BL, chromowana, uchwyt metalowy, powlekany anypoślizgowym tworzywem. Wykonana przez mistrzów rękodzieła rzemieślniczego w obróbce metali z zagłębia hutniczo-metalurgicznego w Sheffield w Anglii.
Cechy produktu maszynka Edwin Jagger DE86RC14BL:
- Na żyletki wszystkich producentów.
- Maszynka średnio łagodna. Więcej o łagodności/agresywności maszynek na żyletki przeczytasz w tym artykule naszych porad.
- Maszynka 3-częściowa. Więcej na temat rodzajów maszynek do golenia na żyletki dowiesz się tutaj.
- Głowica: zamknięty grzebień (CLOSED COMB).
- Wykonanie uchwytu: stop metalowy nierdzewny chromowany, kolor srebrny/chrom. Uchwyt powlekany antypoślizgowym tworzywem w kolorze czarnym (imitacja hebanu). Na uchwycie elegancki grawer - nazwa producenta EDWIN JAGGER.
- Wymiary, materiał i waga: patrz w zakładce SPECYFIKACJA.
Dodatkowo ten model posiada antyposlizgowy uchwyt z tworzywa sztucznego, który poprawia przyczepność podczas golenia.
Opakowanie: Firmowy kartonik producenta z logo Edwin Jagger.
Oryginalny produkt angielski z Sheffield. Edwin Jagger swoje produkty wykonuje we własnej fabryce w Sheffield. Edwin Jagger – „Finest Handmade Shaving Accessories” (najwyższej jakości ręcznie wytwarzane akcesoria do golenia) to doskonały pomysł na elegancki prezent!
Praktyczne wskazówki jak prawidłowo ogolić się maszynką na żyletki znajdziesz tutaj. Porady jak właściwie trzymać maszynkę żyletkową do golenia znajdziesz tutaj. Najważniejsze wskazówki jak dbać o maszynkę do golenia znajdziesz w tym artykule w naszej sekcji "Porady".
Ważne wskazówki dotyczące użytkowania: Odlew metalowy głowicy maszynki jest podatny na uszkodzenia mechaniczne - w szczególności dotyczy to śruby łączącej głowicę z uchwytem. Aby zapewnić bezproblemowe działanie i długą żywotność produktu:
- nie należy używać zbyt dużej siły przy dokręcaniu uchwytu do głowicy, gdyż grozi to ułamaniem śruby,
- należy chronić maszynkę przed upadkiem, gdyż upadek na twardą posadzkę w łazience, zwykle kończy się pęknięciem śruby i/lub innymi uszkodzeniami (wgnieceniem, obtarciem etc.) części metalowych albo pęknięciem części niemetalowych wykonanych z naturalnego rogu, żywicy syntetycznej lub drewna jeśli maszynka takie posiada.
- maszynkę należy odpowiednio zabezpieczyć (w przeznaczonym do tego etui podróżnym) lub przewozić rozkręconą w podróży szczególnie lotniczej.
- okresowo (co najmniej raz na 2 tygodnie) należy przeczyścić maszynkę i delikatnie naoliwić gwint kropelką lekkiego oleju do konserwacji metalu np. Ballistol lub nawet zwykłego oleju spożywczego.
Uwaga: Uszkodzenia mechaniczne, wynikłe z braku zastosowania się do powyższych zaleceń, nie są objęte gwarancją producenta.