Klasyczna maszynka do golenia tradycyjnego Muhle R41 TWIST na wymienne żyletki.
Założenie konstrukcyjne ustawienia ostrza pod odpowiednim kątem (ustawienie bardziej prostopadłe do uchwytu) w tym modelu pozwala na dynamiczną i bezpośrednią technikę golenia. Otwarty grzebień ułatwia odprowadzanie ścinanego zarostu i piany poza ostrze żyletki. Otwarty grzebień ułatwia również mycie maszynki po każdym goleniu.
Cechy produktu maszynka Muhle R41 TWIST:
Na żyletki wszystkich producentów.
Maszynka agresywna dedykowana doświadczonym użytkownikom. Więcej o łagodności/agresywności maszynek na żyletki przeczytasz w tym artykule naszych porad.
Rodzaj głowicy: otwarty grzebień (ang. open comb).
Maszynka 2-częściowa. Więcej na temat rodzajów maszynek do golenia na żyletki dowiesz się tutaj.
Wygodna wymiana żyletki przy pomocy dolnej śruby (mechanizm TWIST)
Wykonanie uchwytu: stop metalowy nierdzewny, chromowany, kolor srebrny/chrom. Uchwyt karbowany, okrągły. Na uchwycie elegancki grawer - nazwa producenta MUHLE.
Wymiary, materiał i waga: patrz w zakładce SPECYFIKACJA.
Opakowanie: Firmowy kartonik producenta z logo Muhle.
Oryginalny produkt niemiecki. Niemiecka precyzja i wysoka jakość wykonania.
Praktyczne wskazówki jak prawidłowo ogolić się maszynką na żyletki znajdziesz tutaj. Porady jak właściwie trzymać maszynkę żyletkową do golenia znajdziesz tutaj. Najważniejsze wskazówki jak dbać o maszynkę do golenia znajdziesz w tym artykule w naszej sekcji "Porady".
Ważne wskazówki dotyczące użytkowania: Odlew metalowy głowicy maszynki jest podatny na uszkodzenia mechaniczne - w szczególności dotyczy to śruby łączącej dekiel głowicy z uchwytem oraz mechanizmu wymiany żyletki. Aby zapewnić bezproblemowe działanie i długą żywotność produktu:
nie należy używać zbyt dużej siły przy dokręcaniu dolnej śruby, gdyż grozi to uszkodzeniem mechanizmu maszynki,
należy chronić maszynkę przed upadkiem, gdyż upadek na twardą posadzkę w łazience, zwykle kończy się pęknięciem śruby i/lub innymi uszkodzeniami (wgnieceniem, obtarciem etc.) części metalowych albo pęknięciem części niemetalowych wykonanych z naturalnego rogu, żywicy syntetycznej lub drewna jeśli maszynka takie posiada.
maszynkę należy odpowiednio zabezpieczyć (w przeznaczonym do tego etui podróżnym) w podróży szczególnie lotniczej.
okresowo (co najmniej raz na 2 tygodnie) należy przeczyścić maszynkę i delikatnie naoliwić gwint kropelką lekkiego oleju do konserwacji metalu np. Ballistol lub nawet zwykłego oleju spożywczego.
Uwaga: Uszkodzenia mechaniczne, wynikłe z braku zastosowania się do powyższych zaleceń, nie są objęte gwarancją producenta.