Golenie bez podrażnień

Golenie bez podrażnień to prawdziwa sztuka. Szczególnie jeśli używamy maszynki klasycznej na żyletki lub brzytwy. Na szczęście istnieją produkty oraz wskazówki, które pomagają uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po goleniu. Jak się golić bez podrażnień?

Golenie bez podrażnień

Operowanie ostrzem po skórze często kończy się boleśnie, bardzo często jest to dyskomfort skutecznie zniechęcający do dalszych prób. Tymczasem, golenie bez podrażnień jest możliwe. Często wymaga wprawy, ale to nie oznacza, że początkujący golący się mężczyzna jest z góry skazany na skórne nieprzyjemności. Dobrze jednak, by przed rozpoczęciem swojej przygody z goleniem dowiedział się jakich błędów powinien się wystrzegać oraz w jakie produkty warto zainwestować. Ta wiedza gwarantuje golenie bliskie ideałowi, bez nieprzyjemnych niespodzianek. mydło do golenia

Jak się golić bez podrażnień?

By zapewnić sobie golenie bez podrażnień, należy zastosować się do podstawowych zasad bezpiecznego i efektywnego golenia. Oto wskazówki, jak się golić bez podrażnień.

Akcesoria do golenia dostosuj do swoich umiejętności (nie sięgaj po brzytwę, jeśli nigdy nie goliłeś się żyletką i nie inwestuj w agresywną maszynkę, jeśli nie masz wprawy w uzyskiwaniu odpowiedniego nacisku i kąta maszynki podczas golenia).

Zawsze używaj kosmetyków, które zwiększają ślizg ostrza po skórze i chronią ją przed podrażnieniami. Zamiast pianki do golenia, stosuj krem lub mydło do golenia generujące gęstą i bogatą pianę.

Co jakiś czas najlepiej raz w tygodniu stosu na twarzy peeling (możesz wybrać peeling dedykowany męskiej skórze twarzy), który pozbędzie się z twojej twarzy martwego naskórka będącego przyczyną problemów skórnych. Naprzemiennie możesz stosować albo peeling albo maskę oczyszczającą.

Przed goleniem umyj twarz żelem lub mydłem do twarzy, zmiękczą zarost i skórę, najlepiej wybieraj te o roślinnym składzie.

Przed goleniem rozgrzej skórę z zarostem kładąc na twarzy gorący ręcznik, który rozszerzy pory.

Jeśli masz tendencję do wrastającego zarostu, zainwestuj w produkt na wrastający zarost.

Zmiękczaj zarost przed goleniem. Stosuj wg uznania co lepiej służy Twojej skórze olejki, kremy i żele przed goleniem.

Nie używaj stępionego ostrza. Zużyte akcesoria wymieniaj.

maszynka do golenia rockwell razor

Gol się we właściwym kierunku (na początku lepsze jest golenie z włosem).

Nie wykonuj zbyt wielu przejść ostrza po skórze w tym samym miejscu.

Nie dociskaj ostrza do skóry i prowadź je pod kątem 30 stopni.

Po goleniu stosuj kosmetyki łagodzące na skórę – najlepiej te, które nie zawierają substancji drażniących i alergizujących. Wybieraj wody i balsamy po goleniu o działaniu łagodzącym.

Po skończonym goleniu zadbaj o dobre wyczyszczenie maszynki, by po pierwsze ostrze jak najdłużej zachowało wysoka jakość, a ponadto dawało gwarancję higieniczności kolejnego golenia.

Inwestuj w produkty do golenia wysokiej jakości. Ta inwestycja bardzo ci się opłaci.

Jeśli mimo wszystko na twarzy po goleniu pojawiają się zaczerwienienia spróbuj regularnie używać łagodzącego kremu wielofunkcyjnego PREP na podrażnienia i odparzenia lub krem 3P. To tradycyjna receptura działająca od lat. Jeśli wolisz wersję w tubce PREP oferuje również takie opakowanie.

Jeśli golisz się maszynką na standardowe żyletki - wypróbuj większą ilość żyletek, oferta producentów jest bardzo szeroka, żyletki różnią się między sobą, warto sprawdzić, które najlepiej sprawdzą się na Twojej skórze, w Twojej maszynce i przy Twojej technice golenia.

Przeczytaj również:

Gdzie kupić pędzel do golenia

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

Zestaw do golenia dla mężczyzn