Lista kategorii

Jak podcinać zarost

Podcinanie zarostu pozwala nadać mu estetyczny i ładny wygląd, służy też zdrowiu skóry i włosków. Jak podcinać zarost, by był uznany za stylowy i jak o niego dbać?

Jak podcinać zarost?

Każdy zarost wymaga podcinania, bo przecież włosy ciągle rosną. Pozwolenie włoskom na swobodne rozrastanie zwykle kończy się jednym wielkim bałaganem na twarzy. Włoski zaczynają się plątać, stają się matowe i wypłowiałe, a sam zarost zamiast dodawać uroku, znacząco obniża naszą atrakcyjność.

Jak podcinać zarost wie każdy męski fryzjer, ale powinien to też wiedzieć każdy właściciel zarostu. Przecież nie jesteśmy w stanie często chodzić do salonu i regularnie poddawać się zabiegom barberskim. Najlepiej jest raz na jakiś czas udać się do barbera, ale częściej podcinanie zarostu wykonywać samodzielnie. To nie jest takie  trudne. Wystarczą dobre akcesoria takie jak nożyczki do zarostu i grzebień, odrobina cierpliwości i precyzja. wosk do brody

Jak stylizować zarost?

Stylizowanie zarostu to poza nadawaniem zarostowi zgrabnego, modnego kształtu przez podcinanie, również układanie włosków przy pomocy kosmetyków stylizujących. Włoski lubią rosnąć w różnych kierunkach a ze względu na twardość takiego włoska, trudniej zmusić go do układania się w pożądany sposób. Tu z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju woski do stylizacji zarostu, które nie tylko nadają brodzie czy wąsom ładną formę, ale również połysk i przyjemny zapach. O tym, jak stylizować zarost, warto porozmawiać z barberem, który pokaże nam jaki kształt brody czy wąsów do nas pasuje i zaprezentuje sposób używania kosmetyków stylizujących.

Czym golić zarost?

Golenie zarostu to również zabieg pielęgnacyjno-upiększający, który pozwala na posiadanie modnego, stylowego zarostu. Jak wiadomo, włoski rosną prawie na całej twarzy, więc należy wyznaczyć im wyraźne granice, gdzie zarost może a gdzie nie powinien być widoczny. Golenie zarostu polega na zarysowaniu wyraźnej granicy zarostu na twarzy i szyi. To trudne i wymaga precyzji, bo granice muszą być symetryczne na jednej i drugiej stronie twarzy. Czym golić zarost? Zwykła maszynka do golenia może być zbyt duża, by poradzić sobie z precyzyjnym podgoleniem niewielkich przestrzeni. Najlepiej jest nabyć specjalną maszynkę do modelowania zarostu.

Jak modelować zarost?

Modelowanie zarostu najlepiej jest wykonywać maszynką specjalnie temu dedykowaną. Ma ją w swojej ofercie m.in. Merkur Solingen. Ze względu na specyficzny kształt i wielkość głowicy, maszynką można precyzyjnie ogolić trudno dostępne miejsca. Świetnie nadaje się również do modelowania brwi. maszynka do modelowania zarostu

Jak modelować zarost? Wystarczy ogolić włoski z miejsc twarzy, które są poza granicą pożądanej brody czy wąsów. Jeśli zarost był wcześniej wymodelowany, należy zgolić najkrótsze włoski.  Jeśli modelowanie zarostu jest zbyt trudne, warto oddać się w ręce profesjonalnego barbera.

Przeczytaj także:

Stylizacja brody, porady.

Jak golić męski zarost.

Gdzie kupić kosmetyki do pielęgnacji brody.

 

 

 

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro