Jak golić brodę

Jak golić brodę?

O tym, jak golić brodę, powinien wiedzieć każdy posiadacz długiego zarostu, który planuje jego ścięcie lub skrócenie. Zarówno przycinanie brody, jak i podgalanie brody, to czynności wymagające innego podejścia. Oto, jak golić brodę na różnych etapach jej wzrostu.

Jak przycinać brodę?

Pielęgnując brodę, należy rozpocząć od przycinania. Przycinanie brody sprawdzi się, gdy zarost nie jest jeszcze zbyt długi i naszym zamiarem jest tylko delikatne jego skrócenie np. gdy włoski narastają nam na usta czy wchodzą do nosa. Jeśli zarost nie urósł jeszcze sporo, najlepiej zastosować do tego trymer. Dzięki niemu, przycinanie brody będzie odbywało się szybko i łatwo. Gorzej, gdy broda urosła już znacząco i splątane, skręcone włoski żyją swoim życiem i rosną w każdym możliwym kierunku. W tym przypadku nie obejdziemy się tu bez profesjonalnych nożyczek do brody oraz grzebienia. Przycinanie brody możemy tu wykonać dwuetapowo – najpierw ściąć włosy nożyczkami, a potem wyrównać całość trymerem. Do przycięcia włosków w nosie czy uszach należy użyć specjalnego wąskiego trymera. maszynka do modelowania zarostu

Jak strzyc brodę?

Strzyżenie brody nie jest trudną sztuką, ale wymaga wprawy. Trzeba dbać o to, by robić to powoli, dokładnie wykonując każde cięcie. Jeśli wytniemy zbyt dużo włosków w jednym miejscu, będzie to już nie do naprawienia. Najważniejsze jest to, by zarost przycinać na sucho. Strzyżenie brody nie powinno być wykonywane na mokro, tak jak włosów na głowie. Specyfika włosków zarostu sprawia, że po zmoczeniu zarost się jeszcze bardziej skręca i trudno jest go rozprostować i równo podciąć.  Na dodatek mokre włoski są dłuższe i cięższe, dlatego po zmoczeniu nie wiadomo na jakim poziomie je przystrzyc.

Decydując się na samodzielne strzyżenie brody, zainwestujmy w dobre nożyczki do zarostu oraz grzebień.

Jak stylizować brodę?

Stylizowanie brody wymaga kilku zasad. Po pierwsze – regularna, symetryczna forma. Po drugie – używanie sprawdzonych kosmetyków do stylizacji. Po trzecie – kształt i długość brody powinna być dopasowana do kształtu twarzy. Stylizowanie brody, jeśli został on już dobrze podcięty, zaczynamy od rozczesania zarostu. Jeśli włoski się plączą, należy użyć odrobiny olejku do zarostu, który je zmiękczy i ułatwi rozczesanie. Jeżeli chcemy zarostowi nadać spójną i trwałą formę – będziemy potrzebować również wosku do stylizacji zarostu. To najlepszy kosmetyk do utrwalania pożądanego kształtu brody czy wąsów.

Jak podgalać brodęjak golić brodę

Istnieją miejsca na twarzy, które nie powinny być objęte zarostem. Trzeba z nich regularnie usuwać włosy, goląc je tuż przy skórze. Podgalanie brody powinno obejmować m. in. szyję oraz policzki. By podgalanie brody było precyzyjne, najlepiej narysować sobie linię cięcia i następnie zgolić zbędne włoski brzytwą lub specjalną maszynką do stylizacji zarostu.

Przeczytaj także:

Olejek do pielęgnacji brody

Jak stosować balsam do brody

Jakie nożyczki do brody

 

 

 

 

Comments

Log in or register to post comments