Pędzle z włosia naturalnego

Pędzle z włosia naturalnego to najwyższa jakość pędzli do golenia. Klasyczny, cenny materiał i tradycyjna produkcja to atuty, które doceniają najwięksi pasjonaci golenia na mokro. Czym charakteryzuje się pędzel do golenia z naturalnego włosia i gdzie go kupić?

Pędzel do golenia z naturalnego włosia 

Pędzel do golenia z naturalnego włosia to pędzel, do produkcji którego wykorzystuje się naturalny materiał – zwierzęce włosie. Najczęściej jest to włosie borsucze, ale popularnością cieszą się również pędzle ze szczeciny dzika czy końskiego włosia. Pędzel do golenia z naturalnego włosia to prawdziwy klasyk. Dziś, mimo doskonałych pędzli syntetycznych, które jakością nie odstają od pędzli naturalnych, nadal wielu pasjonatów golenia na mokro nie wyobraża sobie używania innego akcesorium.

Za co cenimy pędzle z naturalnego włosia? Na pewno za to, że włosie ma bardzo zbliżone cechy do ludzkiego włosa a ono, jak nic innego – świetnie absorbuje wodę, Dzięki temu, stanowi najlepsze narzędzie do wyrobienia gęstej i bogatej piany. Pędzle z włosia naturalnego idealnie komponują się z klasyczną maszynką na żyletki – od wieków stanowią niemal duet nierozłączny.

Dobry pędzel do golenia z naturalnego włosia to pędzel dobrany do indywidualnych potrzeb. Wybór pomiędzy pędzlami z włosia borsuka, dzika czy konia to wybór między włosiem bardziej miękkim i delikatniejszym, a tym bardziej szorstkim i twardszym. Różnice między pędzlami naturalnymi widać również w cenie. Najdroższe spośród nich to pędzle do golenia z włosia borsuka.

Pędzel do golenia z włosia borsuka 

Pędzel do golenia z włosia borsuka to niemal produkt kultowy, znany prawie od początków historii pędzli do golenia. Borsucze włosie charakteryzuje się niezwykłą miękkością i ogromną absorpcją wody, dlatego jest najbardziej cenione wśród pędzli do golenia. Pędzel do golenia z włosia borsuka jest dostępny w różnych klasach. Najbardziej luksusową i pożądaną jest klasa Silver Tip. To klasa charakteryzująca się włosiem najwyższej jakości, skrupulatnie wyselekcjonowanym. Proces produkcji jest żmudny, stąd również najwyższa cena tego typu włosia. Włosie tej klasy ma wysoką trwałość. Drugą klasą borsuczego włosia jest Super Badger, nadal mające bardzo wysoką jakość. Klasa Best/Fine Badger to odmiana najszlachetniejszego włosia, ale już z innych rejonów  zwierzęciej sierści niż dwie poprzednie klasy. Kolejna klasa to Pure Badger – nadal bardzo dobra, ale mniej szlachetna. Ostatnią klasą jest Finest and Two Band najsztywniejsze włosie z borsuka.

Pędzel do golenia z włosia borsuka jest wzorcem dla coraz lepszych pędzli syntetycznych. Niektóre z nich, jak np. innowacyjne włosie Silver Tip Fibre jest już niemal doskonałą kopią. Co ciekawe, syntetyczny pędzel jest dużo tańszy od borsuczego, a na dodatek w porównaniu z pędzlem borsuczym, pozwala na wydajniejsze korzystanie z mydła lub kremu do golenia.

Po pędzle z włosia naturalnego zapraszamy do Facetaria.pl. W naszej ofercie takie ekskluzywne marki jak: Edwin Jagger, Muhle, Merkur, Semogue i Omega.

Przeczytaj także:

Gdzie kupić maszynkę do golenia

Gdzie kupić brzytwę do golenia

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

 

 

Comments

Log in or register to post comments