Guma do włosów dla mężczyzn

Guma do włosów dla mężczyzn

Guma do włosów to jeden z kosmetyków do stylizacji fryzury. Jego nazwa wzięła się od lepkiej i ciągnącej się konsystencji. Czym ponadto charakteryzuje się guma do włosów dla mężczyzn. Jaka guma do stylizacji włosów jest najlepsza?

Guma do włosów dla mężczyzn – co to takiego?

Guma do stylizacji włosów to produkt przeznaczony do modelowania fryzury, ale nie jest kosmetykiem utrwalającym włos na sztywno. Ma konsystencję włóknistej, ciągnącej się i kleistej pasty, dlatego kosmetyk nazywany jest gumą. Sprzedawany jest zwykle w tyglach. Często równolegle używa się również nazwy „pasta do włosów”. pasta do stylizacji

Czym charakteryzuje się guma do włosów dla mężczyzn? Przede wszystkim tym, że to produkt, który nie pozostawia po sobie widocznego śladu. Zwykle jest przezroczysty lub lekko mleczny, a po nałożeniu na włosy nie skleja ich i nie usztywnia. Daje więc wrażenie naturalności fryzury i nadaje włosom matowe wykończenie.

Guma do włosów jest bardzo wydajna. Wystarczy niewielka ilość roztarta w dłoniach do nadania włosom na głowie utrwalenia.

Guma do włosów dla mężczyzn nie nabłyszcza fryzury, nie obciąża jej. Najlepiej sprawdza się na włosach gęstych i grubych, krótkich i średnio-długich. Nie zaleca się jej stosowania na włosy cienkie i bławe. To idealny kosmetyk dla posiadaczy chaosu na głowie, którzy chcą nadać swojej fryzurze naturalny wygląd, a jednocześnie włosy trochę okiełznać.

Guma do stylizacji męskich włosów – jak używać i jaką wybrać?

Guma do stylizacji męskich włosów powinna być stosowana na włosy suche lub wilgotne. Zwykle też stosuje się ją na część włosów np. przy dłuższych włosach można wetrzeć ją w końcówki, by się ładniej układały. Można też łączyć stosowanie gumy do włosów z innym produktem do stylizacji włosów. pasta do włosów

W krótkiej fryzurze, gumę nakładamy na włosy, które mają pozostać podniesione u nasady. Jeśli naszym celem jest przylizanie fryzury, obciążenie jej – musimy wybrać inny kosmetyk do stylizacji.

Guma do stylizacji męskich włosów jest wydajna, więc do jej nałożenia potrzebujemy niewielkiej ilości. Pobieramy kosmetyk opuszkami palców i rozcieramy w dłoniach lub opuszkach. Następnie przeczesujemy dłonią włosy, które chcemy utrwalić. Jeśli zależy nam na najbardziej naturalnym efekcie, warto potem jeszcze dodatkowo przeczesać włosy szczotką, by uniknąć ich sklejania.

Guma do stylizacji włosów  powinna być dobrej jakości. W tej kategorii produktowej polecamy profesjonalne i luksusowe produkty m. in. Muscle Fibre Paste Men-U,  LS&B Ruck Matte Putty, Matt Paste Bluebeards Revenge, Clubman Pinaud Molding Paste, American Crew Classic Fiber.

Przeczytaj także:

Jak ułożyć męską fryzurę

Wosk do włosów

Długie włosy na żel