Golenie brzytwą na żyletki

Golenie brzytwą na żyletki

Brzytwa na żyletki to połączenie wygody klasycznego golenia z dokładnością prestiżem golenia się brzytwą. Golenie brzytwą na żyletki może dostarczać tyle samo przyjemności co golenie zwykłą brzytwą z długim ostrzem. Trzeba tylko pamiętać o najważniejszych zasadach. Jak golić się brzytwą na żyletki?

Brzytwa na wymienne ostrza Dovo shavette

Brzytwa na wymienne ostrza, inaczej brzytwa na żyletki lub shavette to rodzaj innowacyjnego akcesorium do golenia, które łączy zalety golenia żyletką i brzytwą. Na korzyść shavette przemawiają takie cechy jak: łatwość w obsłudze i konserwacji brzytwy, brak konieczności ostrzenia i wygładzania ostrza, brak potrzeby kupowania dodatkowych akcesoriów (osełka, pas), wielokrotna możliwość wymiany ostrza na nowe, niski koszt eksploatacji, lżejsza waga, wysoka jakość golenia na mokro.

Brzytwa na żyletki wygląda podobnie jak zwykła brzytwa, która zamiast typowego ostrza, posiada mocowanie na wymienny wkład. Ostrze w takiej brzytwie to przecięta wzdłuż na pół zwykła żyletka. Możemy do tego użyć zarówno klasycznej żyletki i samodzielnie ją przełamać lub zainwestować w już gotowe połówki żyletek. Istnieją również takie brzytwy na żyletki, do których pasują dwukrotnie dłuższe połówki żyletek – takie ostrza można też łatwo dostać. brzytwa na polowki zyletek

Dlaczego mężczyźni sięgają po brzytwę typu shavette? Być może dlatego, że golenie brzytwą na żyletki daje prawie taką samą przyjemność z golenia co zwykła brzytwa. Mężczyzna ma poczucie używania kultowego przedmiotu, co z pewnością dodaje mu męskości i wytworności. Z drugiej strony nie musi wydawać dużych pieniędzy na klasyczną brzytwę i martwić się o właściwe pielęgnowanie jej ostrza. Tutaj, gdy ostrze się stępi, wystarczy je wymienić na nowe. Brzytwa na żyletki produkowana jest m. in. przez Bluebeards Revenge, Goodfellas Smile czy Dovo.

Jak golić się brzytwą na żyletki?

Golenie brzytwą na żyletki nie jest trudne, ale wymaga poćwiczenia. Jeśli do tej pory goliłeś się maszynką na żyletki, będzie nieco łatwiej. Jak się golić brzytwą na żyletki? Na twarz na początku nakładamy wyrobioną pianę i zaczynamy usuwać ją razem z włoskami ostrzem brzytwy. Najważniejsze, by prowadzić ostrze brzytwy pod właściwym kątem do skóry (30 stopni) i kontrolować nacisk. Golenie brzytwą na żyletki zaczynamy od najbardziej płaskich części twarzy, na koniec zostawiamy najtrudniejsze zakamarki. Podczas golenia brzytwą należy pomagać sobie drugą ręką – naciągając skórę. Po ogoleniu twarzy pozostaje nam spłukać ze skóry pozostałości piany i usuniętego zarostu – najlepiej chłodną wodą, która pozamyka pory skóry. Golenie brzytwą na żyletki nie obejdzie się bez  dobrej piany np. z kremu lub mydła do golenia, czy też pędzla do golenia. Jedno ostrze w shavette starcza na co najmniej kilka goleń.

Przeczytaj także:

Żyletki do brzytwy

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

Gdzie kupić pędzel do golenia