Jaki peeling do twarzy

Peeling to ważny zabieg pielęgnacyjny na skórę, który powinien być wykonywany regularnie. Twarz u mężczyzny peelingu wymaga w szczególności, bo niedokładnie oczyszczona cera jest źródłem wielu problemów. Jaki peeling do twarzy wybrać?

peeling dla mężczyzn

Peeling – na czym polega?

Peeling to zabieg pielęgnacyjny, dogłębnie oczyszczający skórę. Jego atutem jest fakt, że można wykonywać go w domu, przy użyciu ogólnodostępnych produktów peelingujących. Na czym polega peeling twarzy? Jest to mechaniczne złuszczenie martwego naskórka przy pomocy kosmetyku zawierającego specjalny materiał „ścierny”, czyli drobinki różnego pochodzenia. Drobinki te mogą być np. zmielonymi ziarnami, piaskiem, łupkami orzechów, pokruszonymi pestkami, kryształkami cukru. Dzięki temu, że drobinki nie rozpuszczają się i nie wchłaniają w skórę, podczas ich nakładania dokładnie ścierają ze skóry zanieczyszczenia wraz z martwym naskórkiem.

Peeling do twarzy – po co używać?

Po co używać peelingu na twarz? Cera jest szczególnie podatna na osadzanie się na niej zanieczyszczeń. Niczym nie zakryta, chłonie wszystko co jej dotyka. Dodatkowo, u mężczyzn skóra na twarzy jest problematyczna. Często się przetłuszcza, pojawiają się wypryski i zaskórniki, które mogą być problemem przy goleniu. Nieoczyszczona skóra nie jest gładka, więc łatwo o zacięcie i podrażnienie, a brak ścierania martwego naskórka jest częstą przyczyną wrastania włosków w skórę. Nie sposób pominąć tu również funkcji estetycznych. Nieoczyszczona skóra jest mało atrakcyjna. Dzięki peelingowi nie tylko jest oczyszczona, ale i pobudzona, wyglądająca zdrowiej. peeling do twarzy i zarostu

Jaki peeling do twarzy?

Peeling do twarzy może mieć różną formę i tę warto wybrać w oparciu o swoje prywatne preferencje. Mężczyźni używający klasycznych mydeł toaletowych w kostkach, powinni sięgać po peeling do twarzy w takiej samej postaci. W naszej ofercie znajdziesz mydła peelingujące w kostkach. Inną propozycją są peelingi w żelu. Peeling do twarzy w tej postaci jest bardzo wygodny w stosowaniu. Używa się go jak żelu do mycia, z tym że dużą wagę przykłada się do masowania nim skóry na twarzy. Po nałożeniu na twarz kosmetyk rozcieramy po skórze dłońmi ruchami kolistymi i następnie spłukujemy. Poza żelem i mydłami, peeling do twarzy może mieć postać takiej gęstej pasty. Jest to najbardziej efektywny kosmetyk peelingujący, bo zawiera najwięcej drobinek ścierających. Wybierając peeling do twarzy warto również zwrócić uwagę na wielkość drobinek. Im są większe, tym ścieranie jest intensywniejsze. Osobom z wrażliwą skórą polecamy delikatne peelingi z bardzo małymi drobinkami.

Przeczytaj także:

Golenie bez podrażnień

Dobre wody toaletowe dla mężczyzn

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

 

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku