Jak czesać włosy

Włosy i ich uczesanie to nieodzowny element męskiego wizerunku. Czesanie włosów powinno być zatem nie tylko regularnym zabiegiem pielęgnacyjnym, ale również i upiększającym. Jak czesać włosy, by ładnie się prezentowały? 

składana męska szczotka do włosów

Czesanie włosów

Włosy wymagają  czesania z kilku powodów. Czesanie włosów zapewnia:

-        oczyszczenie fryzury np. z kurzu czy wypadających włosków

-        rozplątanie włosków

-        utrzymanie włosów w dobrej kondycji

-        rozprowadzenie kosmetyku do włosów

-        masaż skóry głowy i pobudzenie cebulek włosa

-        ułożenie pożądanej fryzury.

Czesanie włosów, czyli to – ile mu poświęcimy czasu i pracy, zależy od rodzaju włosów. Im dłuższe włosy, tym czesanie dłuższe. Im bardziej włosy splątane, tym więcej energii poświęcimy na ich rozczesanie. Problematyczne może okazać się również czesanie fryzur skomplikowanych, ale też włosów wymagających np. przesuszonych, rozdwajających się, elektryzujących czy łamliwych. Na szczęście istnieją akcesoria i kosmetyki do włosów, które to czesanie znacznie ułatwiają.

Jak czesać włosy?

Włosy należy czesać regularnie tzn. co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Pozwala nam to usunąć włosy, które wypadły i zadbać o te, co rosną. Jeśli myjemy włosy, najlepiej jest je czesać, gdy są wilgotne. Pozostawienie nierozczesanych włosów do wyschnięcia może powodować trudności z ich późniejszym rozczesaniem. Czesanie włosów polega na przesuwaniu przyrządu do czesania od nasady aż po końce włosów. Robimy to kilkukrotnie  i w kierunku układania się włosa. W trakcie czesania włosów dobrze jest również wymasować skórę głowy i tym samym pobudzić cebulki. Podczas takiego masażu skóra głowy staje się lepiej ukrwiona, a cebulka włosa mocniejsza.  szczotka do włosów z naturalnego włosia

Czym czesać włosy? Możemy wybierać między grzebieniem i szczotką – ten pierwszy sprawdzi się w krótkich przerzedzonych fryzurach, a szczotka świetnie zadba o grubsze i gęściejsze włosy. Rodzaj szczotki do włosów też tu nie pozostaje bez znaczenia. Szczotka powinna być dobrana do rodzaju włosów – inne szczotki dedykuje się włosom cienkim, inne włosom grubym. Jeśli nasza fryzura wymaga regularnego modelowania, dobrze jest zainwestować w szczotkę do modelowania włosów. Dobra szczotka do włosów powinna świetnie leżeć w dłoni i się z niej nie wyślizgiwać. grzebień kent

Wybierając do czesania włosów szczotkę ze szczeciny dzika zapewniamy włosom wyjątkową ochronę przed zniszczeniem. Na dodatek szczotka ta działa antystatycznie. Szczególnej uwadze polecamy szczotki do czesania włosów marki Kent i Titania.

 

Przeczytaj także:

Najlepsze wody po goleniu dla mężczyzn

Dobry krem do golenia dla mężczyzn

Jaka maszynka do golenia na wkłady