Męski zarost na twarzy

Modny zarost na twarzy to teraz stylizacyjny trend. Do łask powróciła broda i wąsy, w różnych stylizacjach. Jak wyhodować modny zarost na twarzy i jak wygląda profesjonalna stylizacja zarostu na twarzy?

Od kilku lat mamy w Polsce kult brodacza. Zarost przestał być oznaką lenistwa czy niechlujstwa, ale stał się najmodniejszym trendem stylizacyjnym. Brodacze coraz dumniej noszą swój zarost, a jak grzyby po deszczu powstają miejsca, które oferują profesjonalną pielęgnację zarostu. szczotka do brody BBR

Modny zarost na twarzy to jednak nie to samo, co zwykły zarost. Samo zapuszczenie owłosienia na twarzy nie daje nam efektu wow. Ten należy wypracować, głównie dzięki profesjonalnej pielęgnacji i stylizacji. Modna broda to przede wszystkim zarost – czysty, dobrze przystrzyżony, błyszczący, uczesany i ułożony. Dodatkowym atutem jest jego przyjemny zapach, który zarost może osiągnąć dzięki profesjonalnym kosmetykom do brody.

No właśnie, modny zarost na twarzy osiągamy głównie przy pomocy odpowiednich akcesoriów i kosmetyków. Bez tego pielęgnacja i stylizacja zarostu na twarzy byłaby wręcz niemożliwa, albo chociaż mocno utrudniona. Pielęgnacja zarostu polega na czyszczeniu brody, nawilżaniu i odżywianiu. Stylizacja wymaga zaś użycia do tego jeszcze akcesoriów.

Stylizacja zarostu na twarzy

Modny zarost na twarzy wymusza na jego posiadaczu regularną stylizację. Z brodą jest jak z włosami – sama się nie ułoży. Trzeba włosom pomóc zachować schludny wygląd. Stylizacja zarostu na twarzy jest zatem konieczna dla utrzymania jego ładnego wyglądu. Na czym polega? Stylizacja zarostu na twarzy polega na regularnym podcinaniu brody i wąsów oraz podgalaniu miejsc, które nie powinny być porośnięte zarostem np. poliki czy bliskie okolice nosa. Podcinanie zarostu zwykle robi się nożyczkami lub trymerem, do podgalania zwykle używa się maszynek na żyletki lub brzytew.

Modny zarost powinien mieć wyraźnie zarysowane granice i być symetryczny. Dobór kształtu brody czy wąsów to już decyzja indywidualna – podyktowana gustem i preferowanym stylem. Dobrze jest w tej kwestii zasięgnąć porady męskiego barbera, który dobierze kształt zarostu do kształtu twarzy.

Stylizacja zarostu to również nadanie brodzie odpowiedniego ułożenia i utrwalenie tej formy. Do tego służą profesjonalne kosmetyki do stylizacji zarostu takie jak np. wosk do zarostu. Przyda się brodaczowi również grzebień lub szczotka, które pomogą ułożyć modny zarost na twarzy podczas rozprowadzania kosmetyku do modelowania. tiemmeti wosk do brody

Męski zarost na twarzy bywa różny – mniej lub bardziej problematyczny. Jakie rodzaje zarostu męskiego bywają najpopularniejsze? Z jakimi problemami mierzą się brodacze?

Męski zarost na twarzy

Męski zarost na twarzy może mieć formę brody lub jedynie wąsów lub jedno i drugie. Może być bujny, zapuszczany miesiącami lub całkiem świeży, kilkudniowy. Każdy męski zarost na twarzy jest inny, ale część problemów związanych z posiadaniem brody czy wąsów lubi występować dość powszechnie. Mimo trudności, na jakie można się natknąć podczas zapuszczania zarostu, na wszystko są sposoby. Producenci kosmetyków dla mężczyzn, a w szczególności dla brodaczy, znają potrzeby męskiego zarostu i potrafią niwelować jego mankamenty. Grunt to dobrze dobrać produkt do specyfiki swojej brody. Jaki w takim razie może być ten męski zarost na twarzy? fartuch do podcinania brody

Rodzaje męskiego zarostu

Zarost na twarzy jest bardzo podobny do owłosienia na głowie. I tu i tu pojawiają się rozmaite problemy np. na głowie jest to łupież lub wypadające włosy. A jakie obserwujemy rodzaje zarostu męskiego?

Najczęściej występujące rodzaje zarostu męskiego wg trapiących go problemów:

  • zarost gęsty i twardy – jest to bujny zarost, który tworzą mocne i grube włoski. Taki zarost pięknie wygląda jak jest dobrze przystrzyżony i podgolony, ale jego pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych. Taki męski zarost na twarzy powinien być zmiękczany odpowiednimi kosmetykami.
  • zarost przerzedzony i słaby – to zarost, który bardzo długo się hoduje. Włoski takie zwykle wolną rosną, a na niektórych obszarach twarzy wcale nie chcą wzrastać. By zwalczyć ten problem, radzimy stosować kosmetyki na wzmocnienie cebulek włosa i powodujące bujniejszy porost brody.
  • zarost zmatowiały, wypłowiały – to najczęstszy efekt braku pielęgnacji zarostu. Zarost matowieje i się odbarwia pod wpływem czynników zewnętrznych. By do tego nie dopuścić, warto zarost regularnie nawilżać i natłuszczać, by miał zdrowy połysk.
  • zarost siwy – bywa, że zarost siwieje szybciej niż włosy na głowie. Ponieważ nie wszyscy mężczyźni lubią posiadać siwą brodę, mogą używać specjalnych koloryzujących wosków do zarostu. wosk do wąsów
  • zarost drażniący skórę, wrastający w skórę – męski zarost na twarzy, który wrasta w skórę to dość częsty problem brodaczy, który dopiero zaczynają zapuszczać brodę. By rosnący zarost nie podrażniał twarzy, nie powodował swędzenia i nie wrastał się, należy używać produktów  zmiękczających włoski i nawilżających skórę pod zarostem. Na wrastanie pomocne bywają peelingi.
  • zarost suchy i kruchy – ten rodzaj zarostu to zwykle efekt ubytku ważnych dla włosków minerałów i witamin. By wzmocnić zarost i przywrócić mu zdrowie, należy wybrać kosmetyk odżywczy, który dostarczy mu niezbędnych składników.

Przeczytaj także:

Maszynka do golenia na łyso

Najlepsze kosmetyki do brody

Jaki peeling do twarzy