Męski zarost na twarzy

Modny zarost na twarzy to teraz popularny trend. Do łask powróciła broda wraz z wąsami w różnych stylizacjach. Jak wyhodować modny zarost na twarzy i jak wygląda profesjonalna stylizacja zarostu na twarzy?

Pielęgnacja, stylizacja i tajniki osiągnięcia modnej brody

Od kilku lat mamy w Polsce kult brodacza. Zarost przestał być oznaką lenistwa czy niechlujstwa, ale stał się najmodniejszym trendem stylizacyjnym. Brodacze coraz dumniej noszą swój zarost, a jak grzyby po deszczu powstają miejsca, które oferują profesjonalną pielęgnację zarostu. szczotka do brody BBR

Modny zarost u mężczyzny to jednak nie to samo, co zwykły zarost. Samo zapuszczenie owłosienia na twarzy nie daje nam efektu wow. Ten należy wypracować, głównie dzięki profesjonalnej pielęgnacji i stylizacji. Modna broda to przede wszystkim zarost – czysty, dobrze przystrzyżony, błyszczący, uczesany i ułożony. Dodatkowym atutem jest jego przyjemny zapach, który zarost może osiągnąć dzięki profesjonalnym kosmetykom do brody.

No właśnie, modny zarost na twarzy osiągamy głównie przy pomocy odpowiednich akcesoriów i kosmetyków. Pielęgnacja polega na czyszczeniu brody, nawilżaniu jej i odpowiednim odżywianiu. Stylizacja wymaga zaś użycia do tego jeszcze akcesoriów.

Stylizacja zarostu na twarzy

Modny zarost na twarzy wymusza na jego posiadaczu regularną stylizację. Z brodą jest jak z włosami – sama się nie ułoży. Stylizacja zarostu jest zatem konieczna dla utrzymania ładnego wyglądu. Polega ona na regularnym podcinaniu brody i wąsów oraz podgalaniu miejsc, które nie powinny być porośnięte zarostem np. na polikach czy w okolicach nosa. Podcinanie zarostu zwykle robi się nożyczkami lub trymerem, do podgalania zwykle używa się maszynek na żyletki lub brzytew.

Modny zarost powinien mieć wyraźnie zarysowane granice i być symetryczny. Dobór kształtu brody czy wąsów to już decyzja indywidualna – podyktowana gustem i preferowanym stylem. Dobrze jest w tej kwestii zasięgnąć porady męskiego barbera, który dobierze kształt zarostu do kształtu twarzy. Stylizacja zarostu to również nadanie brodzie odpowiedniego ułożenia i utrwalenie tej formy. Do tego służą profesjonalne kosmetyki, takie jak np. wosk do brody. Przyda się brodaczowi również grzebień lub szczotka, które pomogą ułożyć modny zarost na twarzy podczas rozprowadzania kosmetyku do modelowania. tiemmeti wosk do brody

Męski zarost na twarzy bywa różny – mniej lub bardziej problematyczny. Jakie rodzaje zarostu męskiego bywają najpopularniejsze? Z jakimi problemami mierzą się brodacze?

Określenie stylu zarostu

Męski zarost na twarzy może mieć formę brody, jedynie wąsów lub jednego i drugiego jednocześnie. Może być bujny, zapuszczany miesiącami lub całkiem świeży, kilkudniowy. Każdy męski zarost na twarzy jest inny, ale część problemów związanych z posiadaniem brody czy wąsów lubi występować dość powszechnie. Mimo trudności, na jakie można się natknąć podczas zapuszczania zarostu, na wszystko są sposoby. Producenci kosmetyków dla mężczyzn, a w szczególności dla brodaczy, znają potrzeby męskiego zarostu i potrafią niwelować jego mankamenty. Grunt to dobrze dobrać produkt do specyfiki swojej brody. Jaki w takim razie może być ten męski zarost na twarzy? fartuch do podcinania brody

Najczęściej występujące rodzaje zarostu męskiego wg trapiących go problemów

Zarost na twarzy jest bardzo podobny do owłosienia na głowie. I tu i tu pojawiają się rozmaite problemy jak łupież lub wypadające włosy. A jakie obserwujemy rodzaje zarostu męskiego?

  • zarost gęsty i twardy – jest to bujny zarost, który tworzą mocne i grube włoski. Taki zarost pięknie wygląda, jak jest dobrze przystrzyżony i podgolony, ale jego pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych. Taki męski zarost na twarzy powinien być zmiękczany odpowiednimi kosmetykami.
  • zarost przerzedzony i słaby – to zarost, który bardzo długo się hoduje. Włoski zwykle wolną rosną, a na niektórych obszarach twarzy wcale nie chcą wzrastać. By zwalczyć ten problem, radzimy stosować kosmetyki na wzmocnienie cebulek włosa, które powodującą bujniejszy porost brody.
  • zarost zmatowiały, wypłowiały – to najczęstszy efekt braku pielęgnacji zarostu. Zarost matowieje i się odbarwia pod wpływem czynników zewnętrznych. By do tego nie dopuścić, warto go regularnie nawilżać i natłuszczać, by miał zdrowy połysk.
  • zarost siwy – bywa, że zarost siwieje szybciej niż włosy na głowie. Ponieważ nie wszyscy mężczyźni lubią posiadać siwą brodę, mogą używać specjalnych koloryzujących wosków do zarostu. wosk do wąsów
  • zarost drażniący skórę, wrastający w skóręmęski zarost na twarzy, który wrasta w skórę, to dość częsty problem początkujących brodaczy. By rosnący zarost nie podrażniał twarzy, nie powodował swędzenia i nie wrastał się, należy używać produktów  zmiękczających włoski i nawilżających skórę pod zarostem. Na wrastanie pomocne bywają peelingi.
  • zarost suchy i kruchy – ten rodzaj zarostu to zwykle efekt ubytku ważnych dla włosków minerałów i witamin. By wzmocnić zarost i przywrócić mu zdrowie, należy wybrać kosmetyk odżywczy, który dostarczy mu niezbędnych składników.

Przeczytaj także:

Balsam do brody

Olejek do brody

Co zrobić, by zarost rósł szybciej?