Czy golenie brzytwą jest trudne?

Co sprawia, że tradycyjne golenie brzytwą jest takie popularne w dobie maszynek elektrycznych i systemowych?

Tradycyjne golenie brzytwą nigdy nie było chwilową modą i nawet dziś, gdy ma ona ogromną konkurencję, wciąż święci triumfy. W czym tkwi tajemnica popularności brzytwy w XXI wieku?

Tradycyjne golenie brzytwą – dlaczego wciąż to robimy? tradycyjne golenie brzytwą

Świat idzie do przodu, technologia postępuje, a jednak wciąż doceniamy przedmioty klasyczne, o kilkusetletniej tradycji. Bycie retro w XXI wieku to nie tylko moda, ale też sprawdzona jakość i poczucie prawdziwej wartości. Tak właśnie jest z goleniem się przy użyciu brzytwy. Choć w tej dziedzinie życia mężczyźni zwykle stawiają na maszynki elektryczne i systemowe, tradycyjna brzytwa dla wielu stanowi po prostu wyższy stopień wtajemniczenia w golenie na mokro.

Co sprawia, że tradycyjne golenie brzytwą jest tak popularne? By odpowiedzieć na to pytanie, warto się przyjrzeć zaletom stosowania brzytwy i zestawić je z atutami nowoczesnych narzędzi do golenia. Tradycyjna brzytwa to z pewnością piękny przedmiot, bardzo stylowy i najczęściej powstały w manufakturze. To pierwsza różnica przemawiająca na korzyść tego narzędzia do golenia. Tradycyjne golenie przy użyciu brzytwy potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Zwykłe golenie zarostu staje się męskim rytuałem o większej przyjemności. Panowie lubią tę całą otoczkę golenia – wygładzanie brzytwy na pasie, ostrzenie brzytwy, wyrabianie piany do golenia czy przygotowanie twarzy do zabiegu poprzez nałożenie na nią ciepłego, mokrego ręcznika. Brzmi jak relaks w weekend lub na urlopie, prawda?

Tradycyjne golenie brzytwą – nie takie trudne! zestaw do golenia brzytwą

Trudno nie wspomnieć o skuteczności tego narzędzia. Tradycyjna brzytwa goli niemal idealnie – tuż przy samej skórze, więc twarz po goleniu brzytwą staje się gładka, a zarost nie odrasta zbyt szybko. Nie bez powodu golenie brzytwą jest powszechne w salonach barberskich, które specjalizują się w perfekcyjnym dbaniu o zarost i fryzury mężczyzn. To, co dodatkowo przemawia na korzyść brzytew, to możliwość szybkiego opanowania sztuki golenia brzytwą. Wystarczy kilka goleń, by zgłębić tajniki golenia tradycyjnego i wyspecjalizować się w odpowiednim trzymaniu i prowadzeniu ostrza.

Tradycyjne golenie brzytwą – czy się opłaca? 

Choć cena tradycyjnej brzytwy nie należy do najniższych, a zakup brzytwy wiąże się również z potrzebą posiadania takich akcesoriów jak: kamienie do ostrzenia brzytwy czy pas do brzytwy, trzeba przyznać, że to bardzo ekonomiczna inwestycja. Dobrze traktowana brzytwa służy mężczyźnie wiele lat, więc koszt zakupu w miarę szybko się zwraca.

W naszej ofercie znajdziecie tradycyjne brzytwy od najlepszych producentów, którzy specjalizują się produkcji tych narzędzi nawet od stu lat. Przykładem mogą być niezwykle luksusowe, wysokiej jakości brzytwy Dovo Solingen, które są znane na całym świecie. Nasza oferta obejmuje różne rodzaje i rozmiary brzytew pozwalające na idealne golenie brzytwą. W sklepie zakupicie również belgijskie kamienie do ostrzenia brzytwy BBW i coticoule oraz pasy do brzytwy służące wygładzaniu ostrza. Jeśli trudno ci się zdecydować na zakup jednego narzędzia, sprawdź nasze gotowe zestawy firmowe  z brzytwami. To idealny pomysł na rozpoczęcie swojej przygody z tradycyjnym goleniem lub wybór trafionego prezentu dla mężczyzny ceniącego klasykę.

Polecamy także:

Zestawy do golenia na prezent

Ręczniki do golenia

Mydła do golenia