Balsamy i kremy na ratunek podrażnionej skórze

Kremy i balsamy na podrażnieniaCzasem to specyfika cery, czasem efekt niewłaściwego golenia. Podrażniona skóra objawiająca się pieczeniem i zaczerwienieniem to popularne zjawisko, najczęściej występujące po goleniu. Kosmetykami skutecznymi w łagodzeniu podrażnień na skórze są dobre balsamy po goleniu lub kremy po goleniu.

Przyczyny podrażnień na skórze:

  • nadwrażliwość skóry, naturalna skłonność do podrażnień (np. skóra skłonna do alergii, skóra trądzikowa),
  • używanie niewłaściwych kosmetyków do golenia, pomijanie lub niedocenianie kwestii zmiękczania zarostu i skóry przed goleniem, zastosowanie niewłaściwego kosmetyku po goleniu,
  • używanie niedostosowanych do indywidualnych potrzeb golącego akcesoriów do golenia  np. wybór zbyt łagodnych lub za ostrych żyletek,
  • brak wprawy w goleniu (niewłaściwa technika golenia) np. golenie pod złym kątem, pod włos, za silny nacisk ostrza na skórę, zbyt duża ilość przejść ostrza po skórze itd.
  • zbyt rzadka wymiana ostrzy.

Na podrażnienia - balsamy po goleniu

Balsamy po goleniu to świetna alternatywa dla wód po goleniu. Choć działają antyseptycznie i przeciwbakteryjnie, są znacznie łagodniejsze dla skóry niż wody produkowane na bazie alkoholu. Zawierają między innymi ekstrakty roślinne, które dobroczynnie wpływają na stan skóry i dostarczają jej niezbędnych składników.  Regularne stosowanie balsamów po goleniu utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia w skórze, dzięki czemu ta jest mniej podatna na uszkodzenia. W tym zakresie balsam więc działa  profilaktycznie, zapobiegając podrażnieniom podczas golenia.

Wybierając balsam po goleniu należy jednak zwrócić uwagę na jego skład i przeznaczenie. W szerokiej ofercie tych kosmetyków możemy bowiem znaleźć takie, które  są przeznaczone do skóry bardzo wrażliwej i przez to pozbawione np. substancji zapachowych. Są też i takie balsamy, które nadają się do stosowania jedynie w przypadku skóry normalnej. Dbając o właściwy dobór balsamu do rodzaju skóry, możemy mieć pewność, że kosmetyk jej nie zaszkodzi. U większości osób zastosowanie balsamu łagodzącego przynosi bardzo efekty a jednocześnie nie naraża skóry na irytujący i czasami nawet bolesny efekt pieczenia

Polecane balsamy po goleniu:

oraz inne balsamy firm Truefitt & Hill, Taylor of Old Bond Street, Muhle, Edwin Jagger, Titania, Floid i Proraso.

Gdy balsam nie wystarcza

Jeśli podrażnienia po goleniu bywają uciążliwe i trudne do zlikwidowania, warto wzbogacić proces pielęgnacyjny o jeszcze jeden kosmetyk – krem po goleniu. Godnymi polecenia produktami w tej kwestii są kremy 3P lub PREP. Kremy te zresztą z powodzeniem mogą zastąpić stosowanie innych kosmetyków aftershave (także balsamy).

W przypadku wystąpienia mocnych podrażnień, działanie łagodzące kremów na podrażnienia jest o wiele skuteczniejsze niż tradycyjnych, łagodzących balsamów po goleniu. Jeśli cera nie jest zbyt wrażliwa, można dodać tutaj jeszcze jeden kosmetyk po goleniu – wodę po goleniu. Można wówczas użyć od razu po goleniu wodę jak np. Proraso (zielona), LEA Classic, Barbus lub Floid, a później wklepać w skórę balsam łagodzący lub krem po goleniu. Superduet: WODA PO GOLENIU + KREM 3P lub PREP w szczególności się sprawdza w przypadku mocnego swędzenia skóry po goleniu.

Pamiętajmy o przygotowaniu do golenia

Żaden kosmetyk łagodzący podrażnienia nie zrobi tyle, co właściwe przygotowanie skóry przed goleniem. Zabieranie się od razu do golenia na suchej i nieprzygotowanej skórze jest najczęściej popełnianym błędem wśród golących. Czasem wyeliminowanie tego błędu okazuje się najskuteczniejszą profilaktyką. Pamiętajmy więc, by przed goleniem dokładnie umyć twarz i zarost ciepłą wodą i dobrym mydłem (lub żelem do twarzy). Warto stosować kosmetyki zmiękczające zarost a później dbać o właściwe golenie. Istotne jest na przykład ograniczenie przejść ostrza w miejscach podrażnionych do góra dwóch razy. Nie można również zapominać o dbaniu o swoje akcesoria do golenia – utrzymywać je w czystości i regularnie wymieniać żyletki w maszynkach.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku