Olejek do pielęgnacji brody

Olejek do brody to kosmetyk, który przyda się każdemu posiadaczowi dłuższego zarostu. Dzięki olejkowi, broda zyskuje nie tylko ładny wygląd, ale również jest dobrze odżywiona. Jak wybrać dobry olejek do brody i gdzie kupić?

Olejek do brody – do czego służy? olejek do brody

Olejek do brody czerpie swoje właściwości z naturalnych składników, z których zresztą ten produkt słynie. Każdy olejek do zarostu powstaje z oleistych ekstraktów roślin np. z awokado, pestek moreli, kokosa. Bazą olejków do brody bywają np. olejki arganowe, olejki jojoba czy abisyńskie, czyli wszystkie te, które posiadają niezwykłe, zdrowotne i pielęgnacyjne właściwości. Olejek do brody służy właśnie pielęgnacji zarostu. Dzięki substancjom odżywczym nałożonym na brodę, włoski są dobrze odżywione i lepiej wyglądają. Zarost robi się bardziej miękki, mniej kłujący, błyszczący, lepiej się układa i daje się łatwiej rozczesać. Poza działaniem na zarost, olejek do brody służy również skórze. Dzięki niemu, staje się ona mniej napięta, dobrze nawilżona, wygładzona. Istotą dobrego olejku do brody jest to, by nie zatykał porów skóry i mieszków włosów. W zamian powinien się dobrze wchłaniać w głąb naskórka i włosków. Dodatkowym atutem stosowania olejków do brody jest również miły zapach, jaki nadaje on zarostowi. W zależności od własnych upodobań, możemy wybrać olejek o ulubionych nutach zapachowych, które na długo zagoszczą na naszej brodzie.

Olejek na porost brody

Ze względu na odżywcze substancje, które wchodzą w skład olejków do brody (np. witamina E), kosmetyk służy również porostowi zarostu. Olejek na porost brody to niemal każdy olejek do zarostu. Ekstrakty roślinne odżywiają mieszki włosowe i cebulki, co sprawia, że stają się silniejsze. Same włosy, które przecież też otrzymują cenne składniki z kosmetyku, również się wzmacniają i przestają się łamać, w zamian zaczynają szybciej rosnąć. Regularne stosowanie olejków do brody szybko przynosi widoczny efekt – obfitszego zarostu.

Jaki olejek do brody? olejek do brody tabac

O tym, jaki olejek do brody wybrać, powinny decydować indywidualne preferencje brodacza oraz sam stan zarostu. Bardziej problematyczna broda potrzebuje większego odżywienia i kompleksowego działania, dlatego warto wówczas postawić na olejek do brody, który zawiera kilka  roślinnych olejków o różnym działaniu. Istnieją też na rynku olejki rozwiązujące konkretny problem z zarostem np. problem siwej, żółknącej brody czy też mocno splątanego włosa. Nie należy również zapominać, że olejek do brody powinniśmy dobrać do siebie również pod względem upodobań zapachowych.

Gdzie kupić olejek do brody?

Dobrych olejków do brody należy szukać wśród sprawdzonych marek, które słyną z wysokiej jakości produktów do pielęgnacji zarostu. O nazwy tych kosmetyków można np. zapytać w salonie fryzjerskim dla mężczyzn. Gdzie kupić olejek do brody? Największy wybór tego typu kosmetyków znajdziemy w sklepie z artykułami do męskiej pielęgnacji np. w Facetaria.pl. W ofercie sklepu m. in. takie kultowe marki jak: Edwin Jagger, Proraso, LS&B, Truefitt&Hill, BBR, Rockwell Barbershop, Tiemmeti B.Beard, Clubman Pinaud i wiele innych.

Przeczytaj także:

Szczotka z włosia dzika

Gdzie kupić szampon do brody

Jak podcinać zarost

 

 

Comments

Log in or register to post comments