Maszynka elektryczna do golenia a podrażnienia skóry

Golarka elektryczna podrażnienia

Wielu mężczyzn, szczególnie tych rozpoczynających swoją przygodę z goleniem zarostu, w pierwszej kolejności sięga po maszynkę elektryczną. Z upływem czasu jednak zaczynają sobie zdawać sprawę, że ten sposób golenia się – choć wygodny, szybki i prosty – zawodzi. Do najczęstszych problemów związanych z goleniem się na sucho zaliczamy niedokładne ścinanie zarostu, podrażnienia i przede wszystkim – wrastający zarost. W takich przypadkach, gdy golenie maszynką elektryczną nie spełnia wymagań, warto zastosować się do naszych porad.

Jak się golić dokładniej?

Golarka elektryczna jak się golić dokładniej? Tu najwięcej zależy od akcesoriów do golenia. Żadna, nawet najlepsza maszynka elektryczna nie pozwoli nam uzyskać gładkiego efektu po goleniu. Maszynki elektryczne bowiem jedynie ścierają zarost, na dodatek nie przy samej skórze. Tradycyjne brzytwy bądź maszynki na żyletki to już gwarancja dobrze ogolonej twarzy. Odpowiednio dobrana maszynka np. z regulowanym ostrzem pozwala dostosować je do rodzaju zarostu i tym samym zgolić go tuż przy skórze.  Zadanie ułatwią dobre, ostre żyletki, a także zastosowanie właściwych kosmetyków. Podstawą jest tutaj np. krem do golenia lub mydło do golenia, które pozwalają uzyskać gęstą pianę, która rozprowadzona pędzlem dotrze do przestrzeni między włoskami, przy okazji skutecznie zmiękczając zarost, by był bardziej podatny na golenie.

Czy golenie bez podrażnień jest możliwe?

Tak naprawdę wszystko zależy od właściwego doboru akcesoriów i kosmetyków m.in. do rodzaju skóry. Im bardziej wrażliwa skóra, tym więcej przygotowania i ochrony potrzebuje. Z tego prostego powodu golenie na sucho nie jest wskazane dla mężczyzn, którzy mają zbyt podatną na podrażnienia skórę. Czy maszynka elektryczna podrażnia skore?Często tak, bo brak zmiękczenia zarostu i nawilżenia skóry w trakcie rytuału golenia może tylko pogorszyć stan cery, dlatego konieczna jest tu zmiana sposobu golenia się. Warto wybrać brzytwę lub maszynkę klasyczną na żyletki, która przy nabytej wprawie może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Dla osób z podrażnieniami polecamy maszynki łagodne, najlepiej z zamkniętym grzebieniem, które minimalizują ryzyko podrażnień i zacięć np. Muhle R89. Jeśli chodzi o żyletki, należy samodzielne sprawdzić, które spełniają nasze wymagania. Do tego warto zamówić nasz zestaw testowy zawierający żyletki różnych firm i metodą doświadczalną wybrać te najbardziej odpowiednie. Pozostaje jeszcze pędzel. Do skóry wrażliwej poleca się miękkie włosie borsucze lub syntetyczne. Odradzamy kupowanie pędzla ze szczeciny dzika, która jest dość twarda i może wywoływać podrażnienia. Do golenia się używamy tylko kosmetyków dla skóry wrażliwej.  Pielęgnację zaczynamy już przed rozpoczęciem golenia. Najlepiej używać kremu przed goleniem redukującego podrażnienia np. Proraso. By ułatwić ślizg ostrza po skórze, można użyć zamiast kremu przed goleniem specjalnego olejku preshave. Do golenia należy używać kremu lub mydła do cery wrażliwej np. Jermyn Street Taylor of Old Bond Street, a po samym goleniu stosować balsam do skóry wrażliwej.

Co zrobić, jeśli głównym problemem golenia na sucho są wrastające włoski?

To bardzo popularny problem i choć uciążliwy, można sobie z nim poradzić. Wrastający zarost nie tylko szpeci, ale przede wszystkim jest dolegliwością bolesną, z tendencją do wznawiania. Podstawą walki z tym problemem jest właściwy dobór kosmetyków do golenia i przede wszystkim, poprawny sposób posługiwania się maszynką. O wiele łatwiej jest poradzić sobie z wrastającym zarostem rezygnując z suchego golenia się na rzecz golenia klasycznego.
Należy postawić na golenie się maszynką na żyletki, którą łatwo się operuje i prościej zadbać o staranne wykonanie tej czynności. Najważniejszą nauką jest to, by się golić z włosem, napinając dobrze skórę twarzy. Najistotniejszym akcesorium w tym przypadku jest żyletka – nie powinna być zbyt tępa, trzeba więc pamiętać o jej regularnej wymianie. W naszym sklepie można dostać również specjalne kosmetyki, które redukują problem wrastających włosków. Jest nim np. matująco-odświeżający żel Men-U. Podstawą jest również regularne przed każdym goleniem poddawanie skóry twarzy myciu żelem do twarzy najlepiej z peelingiem np. marki ShaveDoctor, a od czasy do czasu warto użyć maski peelingującej.

facetaria.pl

Prowadzimy internetową sprzedaż męskich kosmetyków, męskiej bielizny oraz akcesoriów i przyborów codziennego użytku. Nasza oferta obejmuje wyłącznie oryginalne produkty wysokiej jakości potwierdzonej gwarancją producenta, których jesteśmy bezpośrednim importerem oraz nabywane bezpośrednio od producentów lub ich autoryzowanych dystrybutorów. Zapewniamy profesjonalną obsługę i wygodną nawigację naszego e-sklepu zaprojektowaną na podstawie męskich oczekiwań w zakresie zakupu rzeczy osobistego użytku

Realizacja: interaktywni.pro